s3 menü

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
s3 menü
navfrim ile n8 in dosyalarını indirdim ve nfs ile açtım matrixmenü exe yi buldum ve 5230 cfw sindekiyle değiştirdim sonuçççç ... çalışmadı:allalla: telefonu açıp menü tuşuna bastığımda meni açılmıyor bunun çalışması için bir yol bulabilir miyiz

-efşan

-efşan

Üye
sadece exe değil başka dosyalarda olcaktı galiba bende bakarım yarın şimdi netim yok cepneti kullanıyorum

BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
evet başka dosyalar da var dll dosyaları tabi bunlar benim kullandığım fw ye ait eger tam olarak bu menü dosyalarını cıkarırsak muhtemelen olur dosya isimleri :
1.menuextensionskin
2.menuhandler browser
3.menuhandler sat
4.menuinterface (ben bunu bulamadığımdan dolayı kaynaklandığını sanıyorum)
tabi bunlar 5230 cfw dosyaları ama benzerverinin n8 de de olması gerekiyor

SilentOne

SilentOne

Üye
bir kaç dha dosya olması lazım bnde daha yeni başladım ilk fw mi yapıomda bir kaç dosya eksin yinede menüye girmiyo xS

BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
sanırım dailyde yapmışlar ama ingilizcem çok iyi sayılmadığı için bazı yerleri anlayamadım ama aşşağıdaki resimlere bakıldığında yapılmış gibi görünüyor

Del Rey

Del Rey

Üye
Ben hemen sana çevireyim

Merhaba, ben Symbian 3 arayüzünü C6'ya port etmeye başladım (alttaki tuşlarına uygun olarak)

QHD Görünümünü içeren DLL'yi buldum, bunun C6 CFw'sindeki adı "10283389.dll"

Bazı dosyaları Z:/Sys/Bin 'e kopyaladım; fakat çalışmadı çünkü N8 ve C6 donanımı çok farklı.

Symbian kaynakkodunda; telefonun kaldırabileceği uyumlu arayüz dosyalarına ihtiyacım var.

Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin.

Kötü (benim lafım - bana göre berbat bir ingilizceyle yamış :D) ingilizcem için özür dilerim, ben bir Alman'ım :)

Şimdi, burada adam soruyor, yanlış anlama :oke: Zaten PHNT de bunu denemişti, forumda da deneyenler olmuştu; ancak menüden atıyordu. Donanım yetmiyor. (Bu ne ya, yatay bir çubuk konumundan donanım kafayı yerse, ohooo)

----------Eklendi @ 14:21:26 ---------- Yazıldı @ 14:13:54 ----------

Devamına gelelim, diğer yorumları da okudum hemen onları da çevireyim:

Great!

But all Nokia S60V5.x phones are nHD (incl N8)

Muhteşem!

Fakat tüm Nokia S60V5 serisi telefonlar nHD ekrana sahipler (N8 Dahil)

nHD'nin ne anlama geldiğini bilmeyenler için Symbian Türkiye bir yazı hazırlanmış:

Yes, but in the source the layout called QHD.^^

Evet, fakat kod QHD ekrana göre ayarlanmış.

Yanlış, donanım yüzünden değil.
Bunlar Nokia N8'in rom dosyalarına göre ayarlı. Örneğin Nokia 0000 telefonunuzun rom dosyalarının da Nokia 0000 telefonunuza ait olması gerekir.

Devamını isterseniz çevirebilirim :)

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
kardeş N8 menüsünün kaynak kodları 5230 un kaynak kodları ile uyumlı hale getirilirse çalışır

BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
ceviri için teşekkürler yazının diğer sayfalarında bir adam menü yü uygulamış ama ekran karma arışık olmuş ama bu da bir gelismedir yakında ekran sorunu da düzeltilirse muhtemelen bir mod vb. Çıkartırlar

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
ceviri için teşekkürler yazının diğer sayfalarında bir adam menü yü uygulamış ama ekran karma arışık olmuş ama bu da bir gelismedir yakında ekran sorunu da düzeltilirse muhtemelen bir mod vb. Çıkartırlar

pnht grubu uğraştı ama yapamadı çünkü yetersiz kaynak kodları yüzünden ama kaynak kodları tam verilirse olabilir. bide su adamın eklediği menüyü koyabilirmisin resim varsa

SilentOne

SilentOne

Üye
sade yatay menü ble bnda sorn ckartyosa pff...

BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
pnht grubu uğraştı ama yapamadı çünkü yetersiz kaynak kodları yüzünden ama kaynak kodları tam verilirse olabilir. bide su adamın eklediği menüyü koyabilirmisin resim varsa
<br />
<br />
suan cepten giriyorum ama eve gittiğimde koyarım resimleri ama sizde paylaştığım linkin 2. Sayfasında bulabilirsiniz

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
zor çok zor kaynak kodlar olmadan hiç bişey yapılamaz....

BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
daily deki alman arkadaşın yaptığı çalışmanın resimleri buda bir gelişme !')

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
kötü olmuş ama uğraşmış yinede xD

BuBAsTiS

BuBAsTiS

Üye
    Konu Sahibi
bu kaynak kodu olayını pek anlamıyorum . peki pnht nasıl kaynak kodlarını bulup c6 yı port etti
?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt