S3 Açılışı Orijinale Çevirme [ ROOT GEREKTİRİR ]

Sponsorlu Bağlantılar

aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
S3 Açılışı Orijinale Çevirme [ ROOT GEREKTİRİR ]
Arkadaşlar, mesela rom yükledik ve telefonumuzun açılışı değişti. Örneğin, Android 4.2.2 yükledik. Telefounumuz açılırken ve kapanırken HotMobile çıkar. Tabi ki altında veya üstünde İbranice yazılar. Açılışı ROM'u silmeden orijinal halina getirmek ister misiniz ? İşte anlatıyorum :)

Gerekli Program
- Root Explorer

Başlıyoruz :)
1- Root Explorer'i açıyoruz. /system/media klasöründeki bootsamsung.qmg ve bootsamsungloop.qmg isimli iki dosyayı silip verdiğim linkteki aynı isimli dosyaları kopyalıyoruz.

2- Şimdi
/system/media/video/shutdown klasöründeki shutdown.qmg isimli dosyayı silip verdiğim linkteki aynı isimli dosyayı kopyalıyoruz.

3- Son olarak permissions'dan rw-r--r-- yapıp cihazı yeniden başlatıyoruz :)

Artık telefonumuz orijinal açılışına sahip :)

Linkler :

BÜTÜN SORUMLULUK KULLANICIYA AİTTİR.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hisar0770, serkaon, MXKM ve 1 kişi daha

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: aaeerr
aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
Önemli değil yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

PriveT

PriveT

Üye
Hocam Allah razi olsun. Kac zamandir arastiriyorum, sonunda sayende kurtuldum sacma sapan animasyondan.

• Beğen
aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Allah razi olsun. Kac zamandir arastiriyorum, sonunda sayende kurtuldum sacma sapan animasyondan.

Bende çok araştırdım zar zor buldum hocam, mutlaka benim gibi bundan muzdarip olanlar vardır diyerek foruma koydum. Senden de Allah razı olsun işinize yaradıysa sevindim :)

• Beğen
Tepkiler: hisar0770

kapu

Üye
Tskler kardes.her acilista irrite ediyordu beni

• Beğen

scorpion3131

Üye
root explorer ile silinmiyor dosya sistem tarafından kullanılıyor diyor. yardım eersen sevinirim.

aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
Üst kısımda R/O ya da M/O yazar, ona tıkla R/W ya da M/W olur. Ondan sonra işlemi yapabilirsin :)

scorpion3131

Üye
teşekkürler kurtuldum sayende

aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
Yardımcı olduysam ne mutlu :)

sudanbilisim

sudanbilisim

Üye
Tesekkurler açilişta işe yarıyor fakat kapatırken yine farklı bir tema geliyor onuda düzelte bilirsen tam olacak ... :)

aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
System/media/shutdown dosyasını değiştirmemişsin tam yapmalısın :)

sudanbilisim

sudanbilisim

Üye
Hmm bende neden olmuyor diyordum system/ media klasöründeki shutdown dosyasını degiştiriyor muşum şimdi düzeldi Teşekkürler .. :)

aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
Yeni ekranın hayırlı olsun kardeş :)

pilsiznet

Üye
Teşekkürler..

dujuva

Üye
kodlardanda oluyo diye biliyorum *#0066# buda olmazsa *#2013# diye biliyom bende oldu sizdede olabilir.

aaeerr

aaeerr

Üye
    Konu Sahibi
Denemedim ama deneyen biri yorum yaparsa iyi olur :)

Üst Alt