Rootsuz Android ile Wifi Sinyal Menzilini Arttırma (Wifi repeater, wifi extender)

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Rootsuz Android ile Wifi Sinyal Menzilini Arttırma (Wifi repeater, wifi extender)
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Android telefonunuz ile komşudan, kafeden, internet kafeden (artık nereden aşırıyorsanız :oke: ) aldığınız WIFI sinyalini başka cihazlara kablosuz aktarabilirsiniz. Yani WIFI EXTENDER olarak kullanabilir, aldığınız sinyalin MENZİLİNİ genişletebilirsiniz.

Bu konuda, size aynı işi yapan 2 programdan bahsedeceğim. Bunlar routernet ve net share adlı programlar. İkisi de googleplayde mevcut. Ben yine de aşağıda ekliyorum. Tercih sizin.

Programlar android cihazlardaki hotspot yani wireless paylaşım mantığına benzer bir şekilde çalışıyor ama daha farklı. İnterneti kablosuz alıp kablosuz veriyor. Fakat telefonunuz rootsuz ise hotspot kadar kolay değil ama yapmak mümkün (Bkz. 2. ROOTSUZ olanlar).

1. ROOTLU olanlar

Telefonu rootlu olanlar routerneti kurduktan sonra root kısmını işaretleyip gerekli izinleri de verdikten sonra uygulamayı aktifleştirdiklerinde başka cihazlardan herhangi bir ayar yapmadan sadece programdaki wireless şifresini girerek bağlanabilirler (Tabi ki de kul yapısı ve hatası olabilir. Hata olursa 2. adıma bakınız).

2. ROOTSUZ olanlar

Kablosuz sinyalin menzilini genişleteceğiniz cihazda root olmasa da programlar çalışıyor ama bağlanacağınız diğer cihazlarda bir iki küçük proxy ayarı yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki videoda anlatımını yaptım. Oradan bir bakın arkadaşlar.

Yine rootsuz olanlar için söylüyorum. Routernet programını kurup wifi menzilini arttırdıktan sonra bağlanacağınız cihazda proxy ana bilgisayar adını ve bağlantı noktasını videoda gördüğünüzü, net sharede ise programda ne yazıyorsa onu yazınız.

Sormak istediğiniz bir şeyler olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

NOT: Programlar ağ adını ve şifresini otomatik ayarlıyor. Değiştiremiyorsunuz ama her telefona farklı isim ve şifre veriyor. Yani korkmayın herkesinki farklı. Başka telefonda da denediğim için biliyorum.

Routernet in pro sürümünü de buldum ve ekledim. Normal sürümden pek bir farkını görmedim (Benim gibi videolu paylaşımda bulunanlara destek olmak adına youtubedan abone olabilirsiniz arkadaşlar. Olmazsaniz da canının sağolsun) .

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: veliahht01, MAERKEK, köprülü ve 3 diğerleri

Buğra

Buğra

Admin
Paylaşım için :tşk: elinize sağlık

• Beğen
Tepkiler: Symbianist ve Mesut Aktaş
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim. İyi gunlerde kullanınız

Son düzenleme:
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: Symbianist

köprülü

Üye
teşekkürler

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kablosuzdan kablosuz internet paylaşımı vay be konu için teşekkürler

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Aynen kablosuzdan kablosuza dağıtım yapabilirsiniz. Konuyu açmadan önce paylaşılıp paylaşılmadığını burada ve youtubeda araştırdım tekrara düşmeyeyim diye fakat bulamadım. Gözümden kaçtıysa da kusura bakmayın. Epey zaman oldu foruma katkı sağlamayalı, yaşlandık malum. Tekrardan herkese teşekkür eder iyi forumlar dilerim. Elimden geldiğince ve fırsat buldukça katkı sağlamaya devam ederim. :spr

• Beğen
Tepkiler: köprülü, Bab-ı Umut ve MAERKEK
bilisimcixponia

bilisimcixponia

Üye
Ellerine sağlık kardeşim rootlu telefonda denedim iyi çalışıyor

arif2225

Üye
peki bu uygulamayla akilli tvye nasil baglanicaz

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
peki bu uygulamayla akilli tvye nasil baglanicaz
Eger telefon rootlu ise akıllı tv den direkt şifre girip bağlanması lazım. Değilse proxy gerek mecburen. Akilli tv de o ayar yoksa şimdilik aklıma başka bir sey gelmiyor maalesef.

arif2225

Üye
aksam resmini cekip yollarim belki kolay biseydir
Eger telefon rootlu ise akıllı tv den direkt şifre girip bağlanması lazım. Değilse proxy gerek mecburen. Akilli tv de o ayar yoksa şimdilik aklıma başka bir sey gelmiyor maalesef.
aslinda telefonun yaydigi sinyali tv goruyor bagli diyor fakat internete girmiyor

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
aksam resmini cekip yollarim belki kolay biseydir

aslinda telefonun yaydigi sinyali tv goruyor bagli diyor fakat internete girmiyor

Onun sebebi proxy ayarı. Rootsuz telefonlarda bahsettigim proxy ayarini girmek gerekiyor. Her cihaz bağlanır ama girmek sorun olacaktır. Gelişmiş wireless ayarları tv de gorunmeyeceginden giris olmayacaktir.

Şunları sorayım belki çözüm buluruz.
Siz İnterneti dışarıdan alıp tv ye veriyorsunuz değil mi? Evde laptop ya da wireless ile baglanan bir bilgisayar var mi?
Bilgisayar doğrudan görebiliyorsa interneti baska bir yoldan gideriz

arif2225

Üye

Onun sebebi proxy ayarı. Rootsuz telefonlarda bahsettigim proxy ayarini girmek gerekiyor. Her cihaz bağlanır ama girmek sorun olacaktır. Gelişmiş wireless ayarları tv de gorunmeyeceginden giris olmayacaktir.

Şunları sorayım belki çözüm buluruz.
Siz İnterneti dışarıdan alıp tv ye veriyorsunuz değil mi? Evde laptop ya da wireless ile baglanan bir bilgisayar var mi?
Bilgisayar doğrudan görebiliyorsa interneti baska bir yoldan gideriz
[/url][/IMG] [/url][/IMG] resim yuklendimi bilmiyorum

arif2225

Üye
gelismis ayarlar alt menusu

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
gelismis ayarlar alt menusu
Proxy girilebilecek bir yer yok galiba. O zaman şunlardan birisini yapmak gerek.

1. Telefona root atmak
2. Evde laptop veya wireless ile bağlanan masaüstü varsa onu wifi extender olarak kullanmak. Bunun için de programlar var.

arif2225

Üye
Proxy girilebilecek bir yer yok galiba. O zaman şunlardan birisini yapmak gerek.

1. Telefona root atmak
2. Evde laptop veya wireless ile bağlanan masaüstü varsa onu wifi extender olarak kullanmak. Bunun için de programlar var.
telefona root atinca direk baglanacakmi peki

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Normal şartlarda bağlanması lazım yarın deneyip sonucu yazayım en iyisi.

Üst Alt