root rom veya cwm olmadan gereksiz sistem uygulamalarını kaldırma//anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
root rom veya cwm olmadan gereksiz sistem uygulamalarını kaldırma//anlatım
uyarılar
1)yapılacak işlemlerde cihazınıza bir zarar gelmesi durumunda sorumluluk kabul edilmeyecektir android ve androidte script kullanımı hakkında yeterli bilgiye ship değilseniz kullanmayınız
2)silinen uygulamaların geri dönüşü yoktur ve cihazı fabrika ayarlarına döndürsdeniz dahi geri gelmeyecektir

3)işlemler cihazınızı garanti dışı bırakacaktır
bu yöntemle cihazınıza root tmadan cwm recovery ve rom yüklemeden cihazınızın orjinal recoveryi üzerinden bir script flashlayarak saniyeler içinde gereksiz ve root olmadan kaldırılmadığı düşünülen gereksiz sistem uygulamalarından(bloatware) kurtulabileceksiniz
gerekenler
1)bloatkill scripti (mesajın ekinden indirin)
2)notepad+++ (indirmek için )
3) system app remover uygulaması (zorunlu değil) (root gerektirir demesine bakmayın indirin sadece kaldıracağımız uygulamaların tam dosya yoluna bakmak için kullanacağız indirmek için )
4) söylememe gerek varmı bilmiyorum ama winrar
------------------------------------------------

anlatım
1)gerekenler bölümündeki uygulamaları kurun
2)bloatkill scripti indirin ve masaüstünde klasöre çıkarın
3)oluşan klasördemetainf/com/google/android klasörü içinde updater-scripte sağ tıklayın ve edit with notepad+++a tıklayın
3) aşağıdaki listeden veya system app re4mover ugulamasından kaldırmak istediğiniz uygulamaların dosya yollarını belirleyin
4)
ui_print(" ");
ui_print("Useless system app removal");
satırından aşağıya inin ve kaldıracağınız uygulamaları
delete("/system/app/uygulamaadı.apk");
şeklinde alt alta yazın (parantez içine yazacağınız kısım tam doğru olmalıdır listeden veya system app remover uygulamasından bakınız)
5)düzenlemeniz bittiğinde notepat+++ta üst menüde dosya menüsünden kaydete tıklyarak kaydedin ve çıkın
6)düzenlediğiniz bloatkill scripti zip şeklinde sıkıştırın
7)hzırladığınız scripti telefonunuza atın
8)telefonunuzu kapatın ve recovery moda alın
9)recoveyde apply update from sd card seçin telefona attığınız zip dosyası seçin
10)recovery sistem uygulajmalarını kaldırırkken bekleyin installation complate yazısı geldiyse3 başardınız demektir
11)buraya kadar başarıyla gelebildfiyseniz reboot system now yapın ve gereksiz sistem uygulamalarından kurtulmuş telefonunuzun tanı çıkarın:alkis
NOTLAR: ben scripti bir samsung telefonda kaldırmak isteyebileceğiniz uyguılamalar için düzenledim siz indirdikten sonra anlattığım şwekilde kendinize göre düzenleyin scripti xdadaki bir konudan gördüm ama buraya yazdığım anlatım tamamen kendi anlatımımdır görmek isteyenler tıklayarak xdadaki konuya gidebilir:)
android sistem ugulamaları dosya adları listesi

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: tass_co1983 ve bahtiyarus

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
arkadaşım samsung klavye üzerindeki sembolleri kadırabilirmiyiz daha önce es file ile yapmıştım şimdi hata veriyor

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım samsung klavye üzerindeki sembolleri kadırabilirmiyiz daha önce es file ile yapmıştım şimdi hata veriyor
bilemiyorum başka bir klavye kullanın isterseniz ama hepsinde üst karakter olarak semboller vardır neden kaldırmak istiyorsunuz ki?:)

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
tamam dostum astra file Manager ile kaldırdım semboller hoş durmuyordu şimdi sade hoş oldu önerrim

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1

AktivasyoneL

Üye
Eyvallah usta, ama root daha mantıklı sonuçta o da garanti dişi :)

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah usta, ama root daha mantıklı sonuçta o da garanti dişi :)
annem root atmadan kaldırmak istiyordu onun için bu yöntemi buldum root atmak istiyorsan sen bilirsin bende rootlu ve custom rom ile kullanıyorum telefonumu:)

tryasinkeles

Üye
kardeş s a
ben bi türlü yapamadım atladğın biryer var mı n900 note 3cihazım
footer is wrong hatası alıyorum

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
kardeş s a
scripti kendine göre düzenledinlemeden direkt flashlamayın ve düzenlerken uygulama adlalarına vb. dikkat edin:)

tass_co1983

tass_co1983

Üye
Güzel konu olmuş. Eline sağlık.
Ben de note 4 kaldıramıyordum. Package Disabler Pro hallettim.
Uygulamaları kaldırmıyor ama çalıştırmıyor da...

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1
cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
kardeş s a
birde yeniden sıkıştırırken sadece ypdater script dosyasını değil diğer dosyalarıda alın sadece updater scripti kendinize göre düzenleyeip diğer dosyalara dokunnmadan yeniden sıkıştırın:)

farukyurdoglu

Üye
Hocam teşekkürler fakat bi türlü olmadı. J5te footer hatası alıyorum bende. Ayrıca apk yolunada App Removerdan baktım ve doğru olduğuna eminim. Yardımcı olabilir misiniz acaba ?

cihanata_1

cihanata_1

Üye
    Konu Sahibi
Hocam teşekkürler fakat bi türlü olmadı. J5te footer hatası alıyorum bende. Ayrıca apk yolunada App Removerdan baktım ve doğru olduğuna eminim. Yardımcı olabilir misiniz acaba ?
istersen geçici (.zip) cwm ile deneyebilirsin:)

ibrahim 42

ibrahim 42

Üye
usta system ui mobil veri uyarısı veriyor bunu nasıl kaldırabilirim bir proğram varmı nerden neyi silmek gerek

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt