Root fazla şarj yermi ?

 • 23 Ağustos 2014
 • 3145 Okunma
 • 8 Cevap

 1. Merhaba arkadaşlar, benim arkadaşımda lg g2 var. telefona sadece root atmak sarj süresini etkılermı yanı çabuk sarjı bitermi yoksa tasarruf mu eder ?
   


  Yazan: Fahrettin.Onay
 2. bataryaya zarar vermez diye biliyorum ama bazı sitelerde zararlı olduğu söyleniyor. benim telefonum rootlu ama şarj süresi değişmedi. birde şöyle düşünmek gerek, gereksiz olan sistem uygulamalarını kaldırabiliyoruz. zaten bunlardan arkaplanda çalıştığı için bataryayı sömürüyolar ama G2 de durum nasıldır bilemem.. başka bir rom atmayacaksanız bence roota gerek yok, orjinal haliyle kalmalı..
   
 3. haklısında bi yönden aslında da. ramda yer kalmıyor... hani sadece root atıp gereksiz dosyaları silmek amaç rom atmak falanda değil
   
 4. bataryaya veya pil süresine kötü yönde etki edeceğini sanmıyorum. eğer kullanılmayan çok sayıda sistem uygulaması varsa atın rootu sonra link2sd diye bir uygulama var yükleyip silin gereksiz uygulamaları :) ama dikkat edin telefonun performansını veya çökmesini sağlayabilecek uygulamaları silmeyin..
   
 5. yok tabi onların ne olup olamdıgını biliyorum zaten :) bayadır ugraşıyorum bu işle root falan filan. teşekkür ederim yıne iyi geceler :)
   
  FK5896 bunu beğendi.
 6. şarj konusunda rahat olun, iyi geceler :)
   
  BaykusReis bunu beğendi.
 7. ramde yer acicam diye bulasma bos yere. sarji etkilemez sadece root atman ama ram olayi farkli biraz arastir. o telefon icin gerek yok bisey silmeye
   
  Samsung ile gönderdi
 8. Maksat pil performansını arttırmak ise rom atmaktan ziyade cihazı rootlayıp greenify ile arkaplandaki veletleri susturabilir yada gereksiz sitem uygulamalarını kaldırabilirsin :oke:

  Root'un şarja olumsuz bir etki edeceğini zannetmiyorum. Hatta Cpu control programları ile işlemcinin çalışacağı frekansı&profili ayarlayarak pil performansını arttırabilirsin :good:
   
  iPad ile gönderdi
  BaykusReis bunu beğendi.
 9. Maxideal çok doğru yazmışsın:oke:
  Root tek başına ne performansı nede batarya ömrünü etkiler.
  Root demek Rom'a tam erişim sağlamaktır.
  Root=Rom'a erişim
  Başka bi halta yaramıyor yani:D
  Bu sayede Romda değişiklik yapmak isteyen uygulamalar çalışıyor bunlar performans yada tasarruf uygulamaları olabilir.
  Ram'e gelince Telefonda bulunan çoğu sistem uyg.sı bilinenin aksine arkada yer kaplamaz.
  Silerseniz boşa silmiş olursunuz
  En fazla yüzde 5-8 etkiler oda bazı uygulamalar arkada kapladığı işte onun yerine rootlayıp grenefy kurup arkadaki gereksizleri net görüp sonlandırabilirsiniz.:oke:
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  BaykusReis bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
11/12/2018 - 11:53