Uygulama Root fazla şarj yermi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
    Konu Sahibi
Root fazla şarj yermi ?
Merhaba arkadaşlar, benim arkadaşımda lg g2 var. telefona sadece root atmak sarj süresini etkılermı yanı çabuk sarjı bitermi yoksa tasarruf mu eder ?

FK5896

FK5896

Üye
bataryaya zarar vermez diye biliyorum ama bazı sitelerde zararlı olduğu söyleniyor. benim telefonum rootlu ama şarj süresi değişmedi. birde şöyle düşünmek gerek, gereksiz olan sistem uygulamalarını kaldırabiliyoruz. zaten bunlardan arkaplanda çalıştığı için bataryayı sömürüyolar ama G2 de durum nasıldır bilemem.. başka bir rom atmayacaksanız bence roota gerek yok, orjinal haliyle kalmalı..

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
    Konu Sahibi
bataryaya zarar vermez diye biliyorum ama bazı sitelerde zararlı olduğu söyleniyor. benim telefonum rootlu ama şarj süresi değişmedi. birde şöyle düşünmek gerek, gereksiz olan sistem uygulamalarını kaldırabiliyoruz. zaten bunlardan arkaplanda çalıştığı için bataryayı sömürüyolar ama G2 de durum nasıldır bilemem.. başka bir rom atmayacaksanız bence roota gerek yok, orjinal haliyle kalmalı..
haklısında bi yönden aslında da. ramda yer kalmıyor... hani sadece root atıp gereksiz dosyaları silmek amaç rom atmak falanda değil

FK5896

FK5896

Üye
haklısında bi yönden aslında da. ramda yer kalmıyor... hani sadece root atıp gereksiz dosyaları silmek amaç rom atmak falanda değil
bataryaya veya pil süresine kötü yönde etki edeceğini sanmıyorum. eğer kullanılmayan çok sayıda sistem uygulaması varsa atın rootu sonra link2sd diye bir uygulama var yükleyip silin gereksiz uygulamaları :) ama dikkat edin telefonun performansını veya çökmesini sağlayabilecek uygulamaları silmeyin..

Fahrettin.Onay

Fahrettin.Onay

Üye
    Konu Sahibi
bataryaya veya pil süresine kötü yönde etki edeceğini sanmıyorum. eğer kullanılmayan çok sayıda sistem uygulaması varsa atın rootu sonra link2sd diye bir uygulama var yükleyip silin gereksiz uygulamaları :) ama dikkat edin telefonun performansını veya çökmesini sağlayabilecek uygulamaları silmeyin..
yok tabi onların ne olup olamdıgını biliyorum zaten :) bayadır ugraşıyorum bu işle root falan filan. teşekkür ederim yıne iyi geceler :)

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
  • Beğen
Tepkiler: BaykusReis
mcnpl4

mcnpl4

Üye
ramde yer acicam diye bulasma bos yere. sarji etkilemez sadece root atman ama ram olayi farkli biraz arastir. o telefon icin gerek yok bisey silmeye

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
Maksat pil performansını arttırmak ise rom atmaktan ziyade cihazı rootlayıp greenify ile arkaplandaki veletleri susturabilir yada gereksiz sitem uygulamalarını kaldırabilirsin :oke:

Root'un şarja olumsuz bir etki edeceğini zannetmiyorum. Hatta Cpu control programları ile işlemcinin çalışacağı frekansı&profili ayarlayarak pil performansını arttırabilirsin :good:

• Beğen
NextWorld

NextWorld

Üye
Maxideal çok doğru yazmışsın:oke:
Root tek başına ne performansı nede batarya ömrünü etkiler.
Root demek Rom'a tam erişim sağlamaktır.
Root=Rom'a erişim
Başka bi halta yaramıyor yani:D
Bu sayede Romda değişiklik yapmak isteyen uygulamalar çalışıyor bunlar performans yada tasarruf uygulamaları olabilir.
Ram'e gelince Telefonda bulunan çoğu sistem uyg.sı bilinenin aksine arkada yer kaplamaz.
Silerseniz boşa silmiş olursunuz
En fazla yüzde 5-8 etkiler oda bazı uygulamalar arkada kapladığı işte onun yerine rootlayıp grenefy kurup arkadaki gereksizleri net görüp sonlandırabilirsiniz.:oke:

• Beğen

Üst Alt