Romdan kaynaklı şebeke??

• 20 Ağustos 2014
  • 1673 Okunma
  • 41 Cevap

1. Selam arkadaşlar benim garip bir sorunum var;
    Telefonum s3 mini imei kodu farklı ben değiştirttim imeisini..
    Telefonumda orjinal 4.1.2 stock rom varken arama mesajlaşma vs. hiç bir sıkıntım yok
    ama, cyanogenmod11 4.4.4 yada vanir 4.4.4 kurduğumda mobil ağ kullanılamyor hatası alıyorum orjinal stock roma dönünce hiç bir sıkıntım yok önceden de rom vs. kurunca şebeke hatam yoktu anlam veremedim önceden aldığım efs yedeğimi de tekrar yükledim gene aynı cm10 da kurdum gene şebeke hatası alıyorum yok mu bunun bir çözümü acaba :/

Yazan: hacking53
  2. Bendede mesaj gondermiyodu

Mobil cihaz ile gönderdi
  3. neden oluyor bu romdan kaynaklı m yani güncelleme falan m bekleyeceğiz ama önceden çalışan cm10u kuruyorum gene ayn sorun :)

4. Bende ne yaptiysam olmadi telefonu değisturdim :D

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. Benim öyle bir imkanım yok :D cm11i odinden kuruyorum acaba ondan olur mu??

6. Bilmiyorum kardesim bende cok denedim olmuyo

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. anladım bi eklenti falan araştırayım bari :/

8. Bence direk orjinal romu yůkle belki guncelleme gelir

Mobil cihaz ile gönderdi
  9. orjinal romdan çok sıkıldım ama yapacak birşey yok sanırım Jellybean 4.3 (CyanogenMod 10.2) yükledim şimdi gene aynı :D

10. Patchli Kernel ve modem kurun romun üstüne düzelir :D
    Telefon modelinize uygunnn!!!!!

Mobil cihaz ile gönderdi
  11. Onu nereden nasıl aratacağımı söyler misiniz :)

12. Mobil cihaz ile gönderdi
  13. Mesaj sorununu nasil duzeltebiliriz

Mobil cihaz ile gönderdi
  14. Bu uygulama benim telefonu desteklemiyor ilk bunu denedim benim sorunum *#1234# yapıp versiyon bilgilerine girince ap:ı8190xxamg4 cp:xx csc:ı8190ojvamh1 yani şu cp olayını çözmem lazım orjinal rom atmak düzeltmiyor :(

15. Modem dosyasıyla alakalı nasıl bulursun bilemiyorum.
    Her klon imeili cihazda olan durumdur.
    Her seferinde modem dosyası atılarak düzeltilir nasıl bulcaksın bilmiyorum maalesef :(

Mobil cihaz ile gönderdi
  16. Telefonuza uygun romu kurmadığınızdan dolayı şebeke sorunu yaşıyor olabilirsiniz.Uygun romu bulup yükleyin

17. uygun rom atıyorum
    uygun rom attığımdan eminim ilk defa rom atmıyorum :)

18. Rom attıktan sonra imein silinmiş olabilir mi ?

19. modem orjinal romun surum isminde yazar. ayarlarda da anabant surumu diye belirtiliyor. google'dan arayip zip halde bulursan yuklersin. ornek olarak bende I9300xxema5 var. bugun s5 gorunumlu rom yukledim sebeke yoktu ve wifi calismiyordu modem kurmak da ise yaramadi nedense ama cm romda boyle biseye rastlamadim. cm11'i odinden nasil kuruyorsun

Samsung ile gönderdi
  20. Hayır her sefer imei me bakarım :)[DOUBLEPOST=1409562442,1409562310][/DOUBLEPOST]
    Cm11 i direk odinden flashlıyorum bu olayı çözmem lazım her seferde ne yüklersem yükleyeyim stock rom yada rom modem klasörünü siliyor sonra telefonu rootlayıp mifileexpoler ile sisteme girip internetten bulduğum modems klasörü ile değiştirince oluyor ama gene tekrar cm11 yada başak birşey kurunca aynı sorun :(

Yüklüyor...
15/12/2018 - 19:47