Rom Toolbox Pro 6.0.1-TÜRKÇE

Sponsorlu Bağlantılar

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Rom Toolbox Pro 6.0.1-TÜRKÇE

Rom Toolbox genel olarak değerlendirmek gerekirse [All İn One] denebilecek bir uygulama.
All İn One dan kastım bir çok işlevi, bir çok görevi ve birden çok uygulamanın tek bir çatı
altında toplanmış olması.
Uygulamamıza hafiften bir değinip ardından genel özellikleri hakkında detaylı bilgileri vereceğim.
Öncelikle uygulamanın asıl yaptığı işi Modifikasyon olarak adlandırabiliriz.
Uygulamayı ilk açtığınız zaman şık ve sade bir arayüz ile karşılacaksınız.[/align]

Not:
Uygulama Dili tarafımca Türkçeleştirilmiştir ve sadece ROOT edilmiş cihazlarda kullanılabilir.
Yakında.. Net üzerindeki çalışmalarım ile birlikte, bundan sonraki çıkacak sürümlerde Türkçe olarak kullanabileceğiz.

Uygulama temel olarak üç bölüme ayrılmış.
1-
ARAÇLAR
2- PERFORMANS
3- ARABİRİM

* ARAÇLAR
Bu seçenek altında sunulan görevler ise şunlardır;
-ROM YÖNETİCİSİ
-UYGULAMA YÖNETİCİSİ
-ROOT TARAYICI
-SCRİPT
-TERMİNAL EMULATOR
-REKLAM ENGELLEYİCİ (AD BLOCKER)
-OTOMATİK BAŞLATMA YÖNETİCİSİ
-YAPILANDIRMA Apps2SD
-YENİDEN BAŞLATMA

* ROM YÖNETİCİSİ:
Rom Manager sekmesine tıkladığınız an yine karşınıza üç kısımdan oluşan bölümler çıkacaktır.
-YÖNETİCİ
-ROM LİSTESİ
-GERİ YÜKLEME

* YÖNETİCİ:
Yönetici sekmesine tıkladığınız zaman yapabileceğiniz birden çok işlem vardır.
1-) RECOVERY YENİDEN BAŞLAT seçeneği ile cihazı yeniden başlatıp otomatik olarak Recovery Mod'da açabilirsiniz.
2-) ROM YEDEKLEME seçeneği ile cihazınızın sistem yedeğini alabilirsiniz. (Bunu cihazına Clockwork Mod kuramayanlar için öneririm)
3-) ROM İNDİRİCİ seçeneği ile cihazınızın hafıza kartında bulunan .zip uzantılı ROMları yükleyebilirsiniz.
4-) WİPE AYARLARI ile [Wipe Data - Wipe Cache - Wipe Dalvik Cache - Wipe Battery Stats] bu seçenekleri kullanarak cihazınıza komple bir temizlik yapıp
temiz bir sistem kurulumu yapabilirsiniz.
* ROM LİSTESİ
Bu seçenek ile cihazınıza uygun tüm romları görüntüleyebilir, bunları indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.[Dikkat RİSKLİDİR]

* GERİ YÜKLEME
GERİ YÜKLEME seçeneği ile cihazınızda daha önce almış olduğunuz Yedekleri tekrar geri yükleyebilirsiniz.

* UYGULAMA YÖNETİCİSİ:
-Uygulamanın bu kısmında Marketten indirdiğiniz uygulamaları[İndirilen] bölümünden
-Cihazınızda ki tüm uygulamaları [Tüm Uygulamalar] bölümünde
-Cihazınızda ki çalışan uygulamaları [Çalışan Uygulamalar] bölümünde
-Cihazınızda hafıza kartınıza attığınız uygulamalar var ise [SD Kart üzerinde] bölümünde
görebilirsiniz ve her bölümün kendine ait işlevlerini kullanabilirsiniz.
Cihazınızda ki çalışan uygulamaları durdurabilir, Hafıza Kartınıza attığınız uygulamaları Telefon Hafızasına taşıyabilir,
tüm uygulamalar bölümünde ki uygulamaları ise Hafıza Kartına taşıyabilirsiniz.

Ayrıca bu bölümde var olan [Sistem Uygulamaları] sistem uygulamalarını silebilirsiniz.[DİKKAR RİSKLİDİR]

* ROOT BTARAYICI
Bu seçenek [Root Exloper] isimli dosya yöneticisi ile aynı işlevi görmektedir.

* SCRİPTER
SCRİPTER kısmına girdiğiniz zaman, burada yapabileceğiniz işlemler CPU'nuzun genel olarak özelliklerini öğrenebilir,
cihazınızın genel özellikleri hakkındabilgi alabilirsiniz.
TERMİNAL EMULATÖR ise cihazınızda yüklü olan Terminal Emulatör ile aynı işlevi görmektedir.

* REKLAM ENGELLEYİCİ (AD BLOCKER)
Bu seçenekte ise cihazınızın internet güvenliğini sağlayabilirsiniz.
[+18 yetişkinler için-Kumar.vs] gibi siteleri bu bölümde engelleyebilirsiniz.
* OTOMATİK BAŞLATMA YÖNETİCİSİ
Cihazınızı ilk başlattığınız anda otomatik olarak açılan uygulamaları buradan düzenleyebilirsiniz.
İstediğiniz uygulamayı otomatik başaltabilir
istemediğiniz uygulamayı başlatmayabilirsiniz.[DİKKAT RİSKLİDİR]

* YAPILANDIRMA Apps2SD
Bu seçenekte ise Apps2SD uygulamasını yapılandırabilirsiniz, yani iyileştirebilirsiniz.
* YENİDEN BAŞLATMA
Cihazınızda yaptığınız değişiklikleri cihazınızı yeniden başlatarak uygulamaya koyabilirsiniz.
Bunun için Rom Toolbox bize kısa bir yol vermiş.

Şimdi uygulamamızın ikinci ve en riskli olan bölümü [PERFORMANS] bölümüne gelelim.
Bu bölüme girdiğiniz zaman, yine uygulama bize alt seçenekler vermiş bulunmakta.

-CPU KAYDIRICI
-build.prop TWEAKS
-build.prop YÖNETİMİ
-OTO BELLEK YÖNETİCİSİ
-SD YÜKSELTİCİ
-SYSCTL TWEAKS KONTROLÜ

* CPU KAYDIRICI
Bu seçenekte yapabileceğimiz tek bir işlem vardır o da OVERCLOCK.
İşlemcimizin Kernel'inin verdiği maximum değer kadar işlemcimizin saat hızını yükseltebiliriz.
İki seçenek çıkmaktadır.
Bunlardan biri [MAX CPU] cihazınızın işlemcisinin çıkabileceği maximum değer [MHZ-GHZ]
ikincisi ise [MİN CPU] bu da cihazınızın işlemcesinin boşta iken çalıştığı CPU hızını göstermektedir.
_[ÖNEMLİ NOT:Bu işemlerden anlamayanların yapmamaları tavsiyedir.
Aksi takdirde cihazda çözülemiyecek DONANIMSAL sorunlar oluşturabilirsiniz]

* build.prop TWEAKS
Tweaks seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza LCD YOĞUNLUĞU ve TARAMA ARALIĞI adı altında iki seçenek gelecek.
Bu kısım ile oynamamanızı tavsiye ediyorum.

* build.prop YÖNETİMİ
Kısmında kısmında ise [build.prop] dosyasını düzenleyebilirsiniz.
Nedir bu build.prop Cihazınızın Ayarlar Bölümünde bulunan Telefon Hakkında ki kısmın sistemsel dosyasıdır.

* OTO BELLEK YÖNETİCİSİ
Bu kısımda cihazınız hangi uygulama-oyun-sistem dosyası..vs ne kadar ram kullanıyor onu görebilirsiniz.
İsterseniz [kullanıcıya göre] istediğiniz uygulamaya istediğiniz Ram miktarını da ayarlayabilirsiniz.
_[NOT:Bu işlemi yaptığınız takdirde uygulamalarda DONMA-KAPANMAYA ZORLA...vs sorunlar çıkabilir]

* SD YÜKSELTİCİ
Uygulamanın bu bölümünde cihazınızın hafıza kartının saniye de ki yazma hızını yükseltebilirsiniz.
_[Not:Hafıza kartının boyutuna ve CLASS kısmına göre değişikli gösterir]

Şimdi ise benim en sevdiğim en hoşuma giden [TARAMA ARALIĞI] bölümüne gelelim.
-Cihazınızın yazı tipini değiştirebilir, Boot Animasyonunu değitirebilir, Cihazınızın var olan Simgelerini değiştirebilirsiniz.

Yine uygulamanın bu kısmında alt seçenekler sunulmuş.

-FONT YÜKLEYİCİ
-BOOT ANİMASYONLAR
-SİMGE DEĞİŞTİRİCİ
-TEMA SEÇİCİ TEMALAR

* FONT YÜKLEYİCİ
Uygulamanın bu bölümünde 150 den fazla yazı tipi bulunmaktadır.
Ayrıca bu bölümü ilk açtığınız zaman sizden indirmek için izin ister ve izin verdiğiniz
takdire 100 den fazla + olarak font indirir.[İndirme yapmanız tavsiyedir]
* BOOT ANİMASYONLAR
Bu seçenekte ise cihazınızın başlangıç animasyonunu değiştirebilirsiniz.
100 den fazla Boot Animasyon içeren bu bölümde İndirme izni
verdiğiniz takdire + olarak 20 ile 150 arasında Boot Animasyon indirir.
_[indirme yapmanız tavsiye edilmez.Çünkü download yaptığınız takdirde bunlar telefon
belleğine kayıt olur ve lüzumsuz yere sistemde yer kaplar.]

* SİMGE DEĞİŞTİRİCİ
Benim en sevdiğim kısım ise burası.
2G/3G/4G/Edge - ADB - Battery İndirici - GPS Sinyal - USB - Titreşim- Sesli Posta ve Wifi
simgelerini istediğiniz bir simge ile değiştirebilirsiniz.
Ayrıca Status Bar-[Cihazınızın üst kısmında bulunan aşağı-yukarı sürüklenebilir kısım]
buranın rengini değiştirebilirsiniz.

* TEMA SEÇİCİ TEMALAR
Eğer ki cihazınızda launcher olarak bu uygulamayı kullanıyor iseniz,
bu uygulamanın temalarını kolayca aktif edebilirsiniz.
100 den fazla tema da bulunmaktadır.

Bu yazımızda ROM TOOLBOX uygulamasını tanıdık.Bu uygulama ile neler yapılabilir, neler risklidir-değildir bunları öğrendik.

-1- Son olarak birkaç hatırlatma yapmak istiyorum.
Uygulamayı kullanabilmek için ROOT olmanız gerekmektedir.
Ayrıca uygulamanın PERFORMANS bölümünde yapacağınız işlemler risklidir.
İşlemlerden anlamayanların yapmamaları rica olunur.
-2- Son olarak da ARABİRİM bölümünü kullanacak olanlar istedikleri
seçeneğe tıkladıktan sonra ilk olarak İNDİR seçeneğine tıklayıp daha sonra KURULUM yapmaları gerekmektedir.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

NOT:
Lisans hatası alan varsa, Lucky Patcher ile yama yapabilirsiniz. Kesin çalışmaktadır..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: veliahht01, akflat, nahsen27 ve 10 diğerleri

ANIL

ANIL

Admin
Teşekkürler.

mntsfth

mntsfth

Kapalı Hesap
Allah razı olsun çok yararlı bir uygulama

BlackCurse01

BlackCurse01

Üye
Çok güzel bir açıklama olmuş eline sağlık. Kolay gelsin...

zignecbalıkçı

Üye
Teşekkürler.

piccolo_master

piccolo_master

Üye
kardeşim çok güzel anlatmışsın sağol ama benim s3 de bu programla girdiğim de simge değiştirici kısmı boş bişi yok tema ve boot animasyon da yok bunları nerden indirebilirim lütfen biri yardım etsin sağolun..

Anil-D

Anil-D

Üye
Teşekkürler

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim çok güzel anlatmışsın sağol ama benim s3 de bu programla girdiğim de simge değiştirici kısmı boş bişi yok tema ve boot animasyon da yok bunları nerden indirebilirim lütfen biri yardım etsin sağolun..
Simge ve Temaları proğramın İndiricisi ile ayrıyetten indirip kurmanız gerekitor, yani proğramla birlikte ayrıca gelmez bu paketler..

Son düzenleme:
piccolo_master

piccolo_master

Üye
Simge ve Temaları proğramın İndiricisi ile ayrıyetten indirip kurmanız gerekitor, yani proğramla birlikte ayrıca gelmez bu paketler..

rom tolbox un indiricisi ile mi biraz aöıklar mısın teşekkür ederim yardım için

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
:tşk:

piccolo_master

piccolo_master

Üye
:tşk: sağolasın işlerinde kolay gelsin

Mertcenkk

Mertcenkk

Üye
Good job man :D teşekkürlerr..

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
güncellemeleri kontrol et derken orjinal güncellemeyi indirir mi stock romda ?

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
rootlu cihazlar güncellenemiyor ya ondan dedim

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
lisans istiyor uygulama lucky patcherde yamalamıyor

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
lisans istiyor uygulama lucky patcherde yamalamıyor
Lucky Patcher ile zorlu yamalama yap o zaman. Lucky Patcher aç/Lisans kontrolünü kaldır seçeneğinden/Otomatik mod aç ve Otomatik mod, Otomatik mod(Ters), Diğer yamalar (Aşırı mod) seçeneklerindekilere tik at ve uygula de..

Son düzenleme:
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Yok onlarla olmuyor özel yama ile oldu. Teşekkürler ama ben orjinal rom kullanıyorum mesela kitkat gelecek onu buradan indirip kurabilir miyim yoksa odin mi illaki

AKDELİKAN

AKDELİKAN

Üye
    Konu Sahibi
Yok onlarla olmuyor özel yama ile oldu. Teşekkürler ama ben orjinal rom kullanıyorum mesela kitkat gelecek onu buradan indirip kurabilir miyim yoksa odin mi illaki
Hangi telefon/model kullanıyorsunuz bilmiyorum ama en sağlıklısı rom tartışmalarında kullanılabilirliği tavsiye edilen ve kendi gözünüzle resimlerini görebileceğiniz bir rom yüklemek daha iyidir bence.

Son düzenleme: