Rom atarken hata SM-J700F

Sponsorlu Bağlantılar

Tufkan

Tufkan

Üye
    Konu Sahibi
Rom atarken hata SM-J700F
Merhaba arkadaşlar root atmak için birkaç işlem yaptım. Yanlış bir işlme yaptım sanırım telefonu açar açmaz downloading alanı gelmekte telefonumu kullanamıyorum yardımcı olurmusunuz orjinal rom atarken ise hata almaktayım. boot menüye ise hiç giremiyorum 10 saniye sonra reboot edeceğini söylüyor işlem yaptırmıyor. Lütfen acil.

meyrock

meyrock

Üye
Telefon DOwnload modunda açılıyorsa korkmaya gerek yok. Bu en iyi hali.
Telefonun orijinal romunu indir. Download Modda iken romu odin ile flashla. Telefon düzelecektir.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Eğer download moduna girebiliyorsan smart switch ile yazılım yükleyebilirsin. Mesut Beyin verdiği linkteki adımları tek tek yapman yeterli olacaktır. Son olarak J7 modelleri için tam düzgün çalışan custom rom bulunmamaktadır. ;)

meyrock

meyrock

Üye
Eğer download moduna girebiliyorsan smart switch ile yazılım yükleyebilirsin. Mesut Beyin verdiği linkteki adımları tek tek yapman yeterli olacaktır. Son olarak J7 modelleri için tam düzgün çalışan custom rom bulunmamaktadır. ;)
Mesut Beyin verdiği yöntem doğru Benim ki yanlış MI :D

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Mesut Beyin verdiği yöntem doğru Benim ki yanlış MI :D
Ben yanlış demedim. Ama j7 lere odin ile rom yükleyemiyorsun. Bizzat kendi telefonumda denedim ve telefonumu bozdum. Benim telefonda sadece samsung yazısında kalıyordu. Ufak bir araştırma sonucunda konumda anlattığım yöntemle telefonuma sıfır yazılım kurabildim.

meyrock

meyrock

Üye
j7 lere odin ile rom yükleyemiyorsun.
DOstum bence genelleme yapma senin telde olmamış diye.:blush:
3 tane açılmayan j700f model telefonu odinle açtım . Velhasıl Direkt kendi konunu arkadaşa benim yorumumdan sonra önerdiğin için sanki benim yöntem yanlıştır izlenimi doğurdugu için sana takılarak şaka yaptım. :) iki yöntemin de doğru olduğunu sana takılarak bildirmek istedim :) yanlış anlamayasın ...

Son düzenleme:
Tufkan

Tufkan

Üye
    Konu Sahibi
Maalesef verilen linkteki program telefonu desteklememekte.

DOstum bence genelleme yapma senin telde olmamış diye.:blush:
3 tane açılmayan j700f model telefonu odinle açtım . Velhasıl Direkt kendi konunu arkadaşa benim yorumumdan sonra önerdiğin için sanki benim yöntem yanlıştır izlenimi doğurdugu için sana takılarak şaka yaptım. :) iki yöntemin de doğru olduğunu sana takılarak bildirmek istedim :) yanlış anlamayasın ...
Maalesef orjinal rom atarken hata alıyorum maalesef 4 farklı orjinal rom denedim
Orjinal rom atarken ise şu hatayı alıyorum odin'de:

Telefonda ise: SW REV. CHECK FAIL DEVICE: 4, BINARY: 1 hatası veriyor.
@meyrock , @Mesut Aktaş , @KomiserMemoli_12 acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen

meyrock

meyrock

Üye
telefon sorunlu olurken yüklü olan adnroid işletim sistemi eski ise üst versiyonlardan birini yükleyin. usb kablosunu değiştirin
ayrıca tek parçalı olanı değil 4 parçalı olan rom u yükleyinn. mutlaka pit dosyası ile kurulum yapın

Tufkan

Tufkan

Üye
    Konu Sahibi
Son version yüklü durumdaydı telefonda, orjinal son version rom bilen varmıdır?

meyrock

meyrock

Üye
4 parçalı ve pit dosyası ile odinden yüklemeyi denedin mi hiç ?

Tufkan

Tufkan

Üye
    Konu Sahibi
@meyrock paylaşabileceğin rom varmıdır? Aradıklarımın tamamı hatalıymış demekki

meyrock

meyrock

Üye
SW REV. CHECK FAIL DEVICE: 4, BINARY: 1 hatasını verince odindeki reset butonuna basıp aynı işlemi AP kısmına romu seçerek yine start ettiniz mi hiç?
4 parçalı rom
ama sen öncelikle yine odinden flashlama yap. telefona gelen hatayı görünce telefonu elleme. odindeki reset butonuna bas. ap kısmına yeniden romu seçip bi kez daha romu flashlamak için start a bas.

yine olmuyorsa smart swich için Samsung driverlarını aygıt yöneticisinde bulup sil yeniden samsung j700f driverı yükle.. yeniden smart switch yükle . Odinden yapamazsan en azından oradan bi kez daha dene.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim benim verdiğim konudakileri doğru yapmıyorsun. Desteklenmeyen cihaz hatası veriyor zaten. Sen o konudaki adımları tekrar dene yaparsın. Sorun yok kardeş ben kaç gün denedim odinle rom atmayı indirmediğim rom kalmadı atamadım. Smart switch ile çok kolay biçimde hallettim sorunumu. Konuda zaten belirtmişim desteklenmeyen cihaz hatası vericek diye. :) sen tam okumamışsın ki. Acele etme dikkatli okuyup yaparsan sorunsuz yazılım kurarsın. Önemli olan download moduna alabilmen telefonu.

meyrock

meyrock

Üye
Kardeşim benim verdiğim konudakileri doğru yapmıyorsun. Desteklenmeyen cihaz hatası veriyor zaten. Sen o konudaki adımları tekrar dene yaparsın. Sorun yok kardeş ben kaç gün denedim odinle rom atmayı indirmediğim rom kalmadı atamadım. Smart switch ile çok kolay biçimde hallettim sorunumu.
Zaten iki şekilde hallolur. ama sanırım arkadaşın smartswitch için samsung driverları silip yeniden güncellemesi ve her ihtimale karşı başka usb kablo ve usb protu ile denemesi gerek.
benim yöntem için de 4 parçalı rom ile yapması gerek. başka alternatifi yok.

Bu arada sen hata aldıgın zamanlar 4 parçalı rom denemiş miydin.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Şu anda telefonun bozuk olduğu için ss cihazını görmüyor.
Zaten iki şekilde hallolur. ama sanırım arkadaşın smartswitch için samsung driverları silip yeniden güncellemesi gerek.
benim yöntem için de 4 parçalı rom ile yapması gerek. başka alternatifi yok.

Bu arada sen hata aldıgın zamanlar 4 parçalı rom denemiş miydin.
Ben hiçbir zaman dört parçalı rom diye birşey yazmadım. Ayrıca 4 parçalı romu da ilk defa burada duyuyorum.

meyrock

meyrock

Üye
dedin mi demiyorum. Denedin mi diyorum :D
4 parçalı rom demek
odin in
BL kısmına Boot Loader
AP kısmına Application, PDA
CP kısmına Modemin,
CSC kısmına da CSC parçasının atıldığı 4 parçalı halidir.

Bu arada görsel , arkadaşın odinden atarken telefona gelen hata uyarısını verme sebebiyle aynı sorunu taşıyan tele atılmış 4 parçalı rom görselidir...
@meyrock , @Mesut Aktaş , @KomiserMemoli_12 acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen

verdiğim 4 parçalı romu flashla.
buda pit dosyası 3.5kb

Son düzenleme:
Tufkan

Tufkan

Üye
    Konu Sahibi

Umarım çalışır

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
  • Beğen