Öneri Rica Etsem Bi Yardımcı Olur musunuz ?

Sponsorlu Bağlantılar

amed_zana

Üye
    Konu Sahibi
Rica Etsem Bi Yardımcı Olur musunuz ?
Merhaba Arkadaşlar, Elimde bi tane telefon var (Android). Açılışta recovery'den format atıyorum. Telefon açılınca sanki format atmamışım gibi desen soruyor. Arkaplan resmi aynı fılan yani telefon format'tan etkilenmiyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Wipe cache ve dalvik cache temizliği yapın.

• Beğen
Tepkiler: Onur K.
Onur K.

Onur K.

Üye
recovery mod dan wipe cache ve dalvik cacheyi sırasıyla uygulayın, sonra reboot system now a basın cihaz açıldığında formatlanmamış ise stock rom kurun.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic

amed_zana

Üye
    Konu Sahibi
Kusura bakmayın Bölgesel bi arızadan dolayı internet yoktu. Cevaplarınız için teşekkürler. wipe cache ve dalvik cacheyi uyguladım sonuç aynı telefon açılınca sanki format atmamışım gibi. Stock rom kurulumu için ne yapmamı önerirsiniz?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Markası ve modeli nedir telefonun?

amed_zana

Üye
    Konu Sahibi
Türkcell Maxiplus5 telefoncu baktı olmuyor dedi.Ekran,Ses,Sım kart fılan sağlam ama açıldıktan sonra tüm uygulamalar ayrı ayrı durduruldu hatası veriyor. Ve de bu format sorunu var sanki telefona etki etmiyor. İlgin için sağol.

kralberk13

kralberk13

Üye
@ghstr @H0lligan ustalarım cözer :)

• Beğen
Tepkiler: amed_zana

H0lligan

Üye
Stock Recovery Flash atın ve format atın.
Olmazsa Stock FW Flash atın garanti düzelir.
Hocam unutun dediklerimi şu pdf ye bakıp bu linki kullanın.

Ekli dosyalar

amed_zana

Üye
    Konu Sahibi
Yok usta update.zip dosyasını sd card'a attım. Recoveryden seçtim. Yükleme bittikten sonra telefon açılınca yine aynı sanki hiç yapmamışım gibi :( ilginiz için sağolun galiba ümit yok artık ama ekran sağlam v.b. ben sorunu yazılımsal olarak düşünüyorum. :(
Yok usta update.zip dosyasını sd card'a attım. Recoveryden seçtim. Yükleme bittikten sonra telefon açılınca yine aynı sanki hiç yapmamışım gibi :( ilginiz için sağolun galiba ümit yok artık ama ekran sağlam v.b. ben sorunu yazılımsal olarak düşünüyorum. :(
Daha önce böyle bi sorunla karşılaşan kimse yok mu?

FK5896

FK5896

Üye
bende maxiplus 5 kullandım o kadar rom kurdum format attım dediğin gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım. arkadaşların dediklerini yaptıktan sonra düzelmesi lazım, çok ilginç gerçekten..

amed_zana

Üye
    Konu Sahibi
bende maxiplus 5 kullandım o kadar rom kurdum format attım dediğin gibi bir sorunla hiç karşılaşmadım. arkadaşların dediklerini yaptıktan sonra düzelmesi lazım, çok ilginç gerçekten..
Gerçekten deli oldum kaç gündür. Telefon sağlam ekran v.s. format atıyorum tık yok yine desen arkplan resmi fılan geliyor sd card'ta "update.zip" rom attım yükledim yine aynı :(

kralberk13

kralberk13

Üye
hayret verici işlem yapılıyor yapılmamış gibi açılıyor

androfilex

androfilex

Üye
Cihaza cwm yükleyip bütün wipe'ları yapın. Ayrıca format system, format data ve format cache yapın. Herhangi bir romu kurun. Umarım sorununuz çözülür.

H0lligan

Üye
Gerçekten deli oldum kaç gündür. Telefon sağlam ekran v.s. format atıyorum tık yok yine desen arkplan resmi fılan geliyor sd card'ta "update.zip" rom attım yükledim yine aynı :(
Önce wipe ları yapıp tekrar deneyin hocam.

kralberk13

kralberk13

Üye
@H0lligan özel mesajına bak kardeşim mesaj bekliyorum

H0lligan

Üye
@H0lligan özel mesajına bak kardeşim mesaj bekliyorum
Her zaman giremiyorum foruma.
Girince de ilk baktıklarım özel mesajlar oluyor zaten, okuduğumda da cevap yazıyorum. Böyle konulardan mesaj yazma yani. :D

kralberk13

kralberk13

Üye
olm napiyim la buraya yazıyon bana yazmıyon :D

Üst Alt