Resim Tarayıcı Program

Sponsorlu Bağlantılar

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Resim Tarayıcı Program
Arkadaşlar herhangi bir kağıdı taratıp veya elindeki bir resimden oradaki yazıyı Word dosyası yapan ya da yazıya çeviren bir program arıyorum. Yardımcı olur musunuz?
Telefonda çok ihtiyacım oluyor. Tarayıcı tarzında ama karşıdaki yazıları algılayıp bilgisayar yazısına yani sanal yazıya çevirmesi lazım.
Şimdiden teşekkürler.:)

beats

beats

Üye
Arkadaşlar herhangi bir kağıdı taratıp veya elindeki bir resimden oradaki yazıyı Word dosyası yapan ya da yazıya çeviren bir program arıyorum. Yardımcı olur musunuz?
Telefonda çok ihtiyacım oluyor. Tarayıcı tarzında ama karşıdaki yazıları algılayıp bilgisayar yazısına yani sanal yazıya çevirmesi lazım.
Şimdiden teşekkürler.:)

Office Lens'i kullanmadın sanırım, uygulama içinde oturum açınca OneNote'a Word olarak kaydedebilirsin. OCR destekli uygulamaların Türkçe desteği de olsa çok iyi uygulamalar var, ama destek olmadığı için Office Lens'ten kullanım olarak farklı değiller.

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi

Office Lens'i kullanmadın sanırım, uygulama içinde oturum açınca OneNote'a Word olarak kaydedebilirsin. OCR destekli uygulamaların Türkçe desteği de olsa çok iyi uygulamalar var, ama destek olmadığı için Office Lens'ten kullanım olarak farklı değiller.

Abi o her zaman kurulu ancak daha oturum açmadım. Benim bildiğim o beyaz tahta, kağıt vs modlarına sahip. Ama hiç denedim word işini. Biraz açıklayabilir misin acaba?

beats

beats

Üye
Abi o her zaman kurulu ancak daha oturum açmadım. Benim bildiğim o beyaz tahta, kağıt vs modlarına sahip. Ama hiç denedim word işini. Biraz açıklayabilir misin acaba?
Belge modunda çektiğin fotoğrafı eğer oturum açıksa kaydetme seçeneğinden sonra sana Word olarak kaydetme opsiyonu sunuyor onu seçip OneNote'a kaydedebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: baysal.onur
barannn79

barannn79

Üye
Bilmiyordum o özelliği, öğrenmemiz çok iyi oldu. Tşk ler

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Benim de ihtiyacım oluyor böyle uygulamalara ben de sormuştum bana search tuşundaki bing uygulaması önerilmişti onun vision özelliği var yazıyı taratıp kopyalayabilirsiniz ya da başka bir dile çevirebilirsiniz genelde link tarattığım için bana yetiyor ama siz bilirsiniz tabi :)

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Benim de ihtiyacım oluyor böyle uygulamalara ben de sormuştum bana search tuşundaki bing uygulaması önerilmişti onun vision özelliği var yazıyı taratıp kopyalayabilirsiniz ya da başka bir dile çevirebilirsiniz genelde link tarattığım için bana yetiyor ama siz bilirsiniz tabi :)

Bende arama tuşunda google seçili. Hemen bing yapayım deneyeyim o zaman. Basılı tutup açıcam sonra vision özelliğini seçicem ama nasıl? Biraz daha detaylı açıklar mısın acaba?

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Belge modunda çektiğin fotoğrafı eğer oturum açıksa kaydetme seçeneğinden sonra sana Word olarak kaydetme opsiyonu sunuyor onu seçip OneNote'a kaydedebilirsin.

Hemen deniyorum. Günlük hayatta çok ihtiyaç duyuyorum bu tarz işlere. Benim açımdan çok önemli. Yazmak uğraşamıyorum artık. Anında taratıp çıktı bulundurmak istiyorum :)

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Bu Office lensin kötü yanı çok uzun sürüyor belgeye aktarması. Ya internet üzerinden yapıyor ya da yavaş tarıyor. Anlayamadım gitti. Daha hızlı direkt telefona kaydetme seçeneği yok mudur bunun? Hiç online upload yapmasın.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Öncellikle bing uygulamasını kullanabilmek için ülke bölge Amerika seçili olmalı sonra search tuşuna basınca bing uygulaması geliyor zaten (location açık olursa cortana gelir). Her neyse bing uygulaması açılınca altta küçük bir göz simgesi var ona dokunduğunuzda kamerayı kullanacaktır uygulama daha sonra herhangi bir yazının üzerine yaklaşıp scan text butonuna dokunmanız yeterli.

beats

beats

Üye
Bu Office lensin kötü yanı çok uzun sürüyor belgeye aktarması. Ya internet üzerinden yapıyor ya da yavaş tarıyor. Anlayamadım gitti. Daha hızlı direkt telefona kaydetme seçeneği yok mudur bunun? Hiç online upload yapmasın.
Çok güzel bir uygulama daha önereyim:

Türkçe değil, fazlasıyla işlevsel bir de bunu dene.

• Beğen
Tepkiler: emz
meg1ddo

meg1ddo

Üye

cam scanner da işini görür, pdf ve jpeg formatına çeviriyor sanırım ama word varmı tam emin değilim.

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Bayağı güzel bir programa benziyor bu. İndiriyorum. Birde bunu deneyeyim. Ama Amerika ayarlarına geçince bazı uygulamalarda Türkiye'ye özel olduğu için sıkıntı çıkıyor.ondan dolayı bölge ayarlarına ellemiyorum. Ama bakalım eğer bu olursa iyi olur. Bir ara bende bayağı vardı bunlardan ama çok işlevsel değillerdi. Anca kendi üzerinden gösteriyor ve sadece gösteriyordu. Çıktı falan alamıyordum. Umarım bununla başarırım.
Lens uygulaması biraz sıkıntı çıkarıyor. Word seçince çeviremiyor saçma birşeyler oluyor. Bol sayfa çıkıyor falan. Değişik. Anlayamadım bir türlü bedenini :S

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım az önce çözdüm Office lensi. Şöyle ki çektiğim resmi worde yapıştırıyor bilgisayar gibi. Bütün olay bu. Ama bence basit kaçıyor. Hani ben daktilo olarak yazan varmı daha çok onu merak ediyorum. Elimle yazmadan World'e geçsin. Yani bunu şu an tek yaptığı paint gibi düzeltip bizim gibi yapıştırıp çıktı almak. Normal fotoğrafla da yapılabilir bu işlem diye düşünüyorum. Mesela şu ms bing translator kendisine resim koyunca okuyup çeviriyor ya işte öyle arıyorum. Olmazsa dil bölge değiştireyim. Belki istediğimi bingden bulurum :.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Sanırım az önce çözdüm Office lensi. Şöyle ki çektiğim resmi worde yapıştırıyor bilgisayar gibi. Bütün olay bu. Ama bence basit kaçıyor. Hani ben daktilo olarak yazan varmı daha çok onu merak ediyorum. Elimle yazmadan World'e geçsin. Yani bunu şu an tek yaptığı paint gibi düzeltip bizim gibi yapıştırıp çıktı almak. Normal fotoğrafla da yapılabilir bu işlem diye düşünüyorum. Mesela şu ms bing translator kendisine resim koyunca okuyup çeviriyor ya işte öyle arıyorum. Olmazsa dil bölge değiştireyim. Belki istediğimi bingden bulurum :.
Tam olarak bing translatordaki gibi kullanabilirsiniz ama word belgesi olmaz ancak kopyalayabilirsiniz ya da çevirebilirsiniz

4MaGuS

4MaGuS

Üye

cam scanner da işini görür, pdf ve jpeg formatına çeviriyor sanırım ama word varmı tam emin değilim.
pdf yi daha sonra 1 aylık deneme kullanımı ile adobe de pc de worde veya farklı biçime çevirebilirsiniz ancak yazılar tam olarak olurmu emin değilim ben daha önceden deneme yapmadım ama hafta sonu unutmazsam deneme yaparım

jepaq

Üye

office lens istediğinizi yapıyor zaten..ben kullanıyorum. öncelikle internet gerekiyor çünkü onedrive'a atıyor..daha sonra onedrive'a ister pc'den ister telefondan girip word dosyasını görüntüleyip yazıyı kopyalabilirsin, sd karta kaydedebilirsin.

• Beğen

mami45

Üye
Googles adli uygulama kardesim. Tarayici alaninda 10 numara bana gore. Yaziyi taratiyosun otomatik pc yazisina donusturup kaydediyo. El yazisi dahil :)

• Beğen
emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Bugün sırayla bir deneme daha yapacağım. Bakalım hangisi olacak :)

emz

emz

Üye
    Konu Sahibi
Googles adli uygulama kardesim. Tarayici alaninda 10 numara bana gore. Yaziyi taratiyosun otomatik pc yazisina donusturup kaydediyo. El yazisi dahil :)

Aradığım şey bu olabilir :D İndireyim hemen :ehe

Üst Alt