"Renault hırsız!"

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu SahibiNelson Piquet Jr.'ın itiraflarıyla patlak veren ve hem Renault takımının hem de iki yöneticisinin ceza almasıyla sonuçlanan 2008 yılı Singapur GP'si tartışılmaya devam ediyor.

2008 Singapur GP'sini, Nelson Piquet Jr.'ın duvara çarpması sonucu Fernando Alonso kazanmış ve Nelson, Renault yönetiminin kendisinden kaza yapmasını istediğini söylemişti.

Ferrari pilotu Felipe Massa, bu olay nedeniyle kendi puanlarının çalındığını söyleyerek Renault takımını 'hırsız' olduğunu ve geçtiğimiz yılki yarış sonuçlarının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak Brezilya kanalı Globo'ya açıklamalarda buluna Felipe Massa, "Olanların tümü açıkçası bir hırsızlık. Ancak yarış sonucuna göre hiçbir şey olmamış gibi, sonuç aynı. Bu doğru değil. Bu hırsızlık şampiyonanın gidişatını değiştirdi ve ben kaybettim" dedi.

Singapur skandalının ortaya çıkışı sonucunda Renault yöneticileri Flavio Briatore ve Pat Symonds yarışlardan men cezaları alırken, Renault takımı ertelemeli 2 yıl uzaklaştırma cezası almıştı. Ancak yarışın sonucuna yönelik herhangi bir karar alınmamıştı.
 

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt