[Rehber]Kulaklık Ses Performansını Arttırma.

Sponsorlu Bağlantılar

CorbyW

CorbyW

Üye
    Konu Sahibi
[Rehber]Kulaklık Ses Performansını Arttırma.
Arkdaşlar 3,5 mm. Jack girişi her telefonda kullanılıyor malum. Bizde bu kulaklıklardan müzik dinliyoruz. Ama biliyorum ki kulaklık sesi yeterli gelmiyor biliyorum. Ben müzik dinlerken aklıma bir şeytanlık geldi.( :D şeytan herzaman aklımda benim gerçi. ) Ses performansını arttırmanın yolunu buldum. Malzemeler;

-Evrensel ses girişine sahip cep telefonu.(ki artık her telefon bu ses girişine sahip.)
-Evrensel ses çıkışına sahip kulaklık.(Evrensel ses girişi olan telefonun tabi kide evrensel ses çıkışlı kulaklığı vardır. :D )
-Evrensel ses giriş ve çıkışı olan hoparlör.(Genelde pc alınca yanında gelen hoparlör. :D Hani şu ses ayarlama düğmesi olanlardan. :D )

Adım Bir: Evrensel ses çıkış ve girişine sahip olan hoparlörü telefonumuza sokuyoruz. :D Bunu yapınca NOKIA telefonlarda karşınıza dört seçenek gelir. Ordan Hat Dışarıyı seçin.

Adım İki: Telefonunuzun kulaklığını hoparlörün evrensel ses çıkışına sokunuz. :D Hoparlörün fişini takın.

Adım Üç: Kulaklığı kulağınıza takıp dilediğiniz müziği açın.

Adım Dört: Hoparlörün ses kısma-yükseltme düğmesini dilediğiniz derecede çevirin. Sonra sağır olun. :D

Bu arada;
Evrensel ses girişi=3,5 mm jack girişi=Yuvarlak uçlu kulaklık. :D

Ben şuan sağır olmakla meşgulüm. :D

CorbyW tarafından bulunmuştur.
Kulaklık hoparlörlerini patlatmamaya özen gösterin. :D
Kulak sağlığınada dikkat. :aha:

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bende kulaklığın ucunu felan sökcen sandım :D neyse buda iyi

foreverthe

foreverthe

Üye
Sağ ol ya baya güldürdün hem :D

mstf_l

mstf_l

Üye
kulagınıza degilde kulaklıga yanarım :ehe

SHS

SHS

Üye
hepimizi sağır edecen :ehe

CorbyW

CorbyW

Üye
    Konu Sahibi
Eheh çok manyak oluyor. :D

tempestshine

tempestshine

Üye
Harbi insanın kulakları patlar bununla :D :D

CorbyW

CorbyW

Üye
    Konu Sahibi
Yok be ben dayanıyorum. =D Yalnız telefonda Bass varsa açın. Kulaklıklar HTC Sensation XE reklamındaki gibi zıplıyor. Gürültü yok ama. Ben o kadar yükseltirsem gürültü oldur diye düşünmüştüm ama kalitede bir düşüş olmamış. :D

CorbyW

CorbyW

Üye
    Konu Sahibi
Daha başka çözümler de arıyorum. :D

Üst Alt