Redsnow ile 3.0 ve 3.0.1 Jailbreak,Unlock ve mobileinstall [Windows Yönergesi- Resimli]

Sponsorlu Bağlantılar

Mayk29

Mayk29

Üye
    Konu Sahibi
Redsnow ile 3.0 ve 3.0.1 Jailbreak,Unlock ve mobileinstall [Windows Yönergesi- Resimli]
öncelikle redsnow 7.2 yi yada redsnow 8.0 ı indiriyoruz.sonra bilgisayarımızdan orjinal 3.0 firmware dosyasını buluyoruz. denetim masası/klasör seçenekleri/görünüm den gizli klasörleri görünür yapıyoruz.sonra bu yolu takip ediyoruz C:\Documents and Settings\xxxxxxxxx\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPod Software Updates buradan 3.0 firmware dosyasını kopyalayıp masaüstüne yapıştırıyoruz.bulamayanlar için orjinal 3.0 dosyası burda 2g için
3g için masaüstüne indirin.
şimdi işleme başlıyoruz.önce redsnow programını çalıştırıyoruz.karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak browseye tıklayıp masaüstüne aldığımız 3.0 firmware dosyasını seçiyoruz.

karşımıza çıkan bu ekran bize doğru bir firmware seçtiğimiz gösteriyor.next deyip devam ediyoruz.

burada cydia ve icy isimli programlardan hangilerini kurmak istediğimiz soruyor.sadece cydiayı seçiyoruz ve next diyoruz.icy i de seçerseniz cydia düzgün çalışmaz yeniden jailbreak yapmak zorunda kalırsınız.Bundan sonraki aşama çok önemli bi sonraki resme bakın ona göre next diyin

burada 3 saniye power tuşuna (iphone u kapatıp açtığımız tepedeki tuş) basılı tutuyoruz.

parmağımızı power tuşundan bırakmıyoruz burada 10 saniye power ve home(ortadaki tuş) basılı tutuyoruz

burada parmağımızı power tuşundan çekip 30 saniye kadar home tuşuna basılı tutuyoruz.

bundan sonrasını bilgisayar kensisi halledecek.karşımıza finish yazan bir ekran çıkınca finish diyoruz.sonra iphone umuzun ekranında harddsik işareti sonra bu işaret çıkcak ve en sonunda telefonumuz açılacak.telefonumuz açılana kadar usb den ayırmayın.

MOBİLE İNSTALL

evet arkadaslar simdi yeni programimiz ise mobile instalation patch version 3.0 icin.

eskiden wlan baglan cydia sonra source ekle ve appsyc 3.0 kuruyorduk ve sonra kapa ac sonra free uygulama yukle birsuru zaman kaybi.

iste artik zaman kaybina son verelim dedik appleturk farki ile sizlere usb versionu programladik.

NOT:
Cihaz mecbur Jailbreak li olmalidir.
Programi actiktan sonra install Patch tiklamaniz yeterlidir.

Kurulum bittikten sonra Cihaziniz yeniden baslayacaktir.
cihaziniz tekrar acildiktan sonra free bir uygulama kurmaniza gerek yoktur yani eskisi gibi degil cok kisinin itunes hesabi olmadigi icin kolaylik yapip direk crackli uygulamalari kurabilirsiniz.

NOT:İşlem bittikten sonra cihaz kendiğinden kapanıp açılmazsa,telefonu siz kapatıp açın farkeden bişey yok

.Net FrameWork en az 2.0 version gereklidir.

NOT:3.0.1 için değişen bir şey yok sadece fw yi tanıtırken 3.0 ı tıklayın bu kadar gerisi aynı....

Jeilbreak yaptıktan sonra ultrasn0w için diğer başlıkta vardı orayı kullanın ve unlock yapın iphone yi....

ALINTIDIR.....

• Beğen
Tepkiler: shayran, peyzani, masmiseim ve 1 kişi daha

peyzani

Üye
ben documents and settings klasörünü buldum fakat açamıyorum erişim engellendi diyor şeffaf yazılı bir şekilde zaten neden anlayamadım. bulamayanlar için de werilen linki açamadım ne yapmalıyım ayrıca telefonum 3.0.1 sürümlü inşallah sorun olmaz çok korkuyorum.

--------------- Ekleme ---------------

söylediğin dosyayı nasıl olduysa indirdim de bende öle restore edilen şey çıkmadı nedense anlayamadım kusura bakma acemiyim.kızma lütfen bazıları çok kızıyo ama anlamıorum şimdiden teşekkürler

söylediğin dosyayı nasıl olduysa indirdim de bende öle restore edilen şey çıkmadı nedense anlayamadım kusura bakma acemiyim.kızma lütfen bazıları çok kızıyo ama anlamıorum şimdiden teşekkürler

tamam halloldu saol

peyzani

Üye
BEN YAPTIM BU İŞİ COK SAOL DA TELEFON ÇOK YAWAŞLADI s,zce düzelir mi acaba korkmaya başladım. şarzı hemen bitiyo

kemalyapici

Üye
restore indirdim fakat resimde görulen gibi gözukmuyor ne yapabilirm bilemiyoum cevaplarsan sevinirim

ceronimo1978

Üye
tesekkurler yardımınız için ben yukledim sağolun

martian _gothic

Üye
KARDEŞLERİM TABİKİ ZİP DOSYASI GELECEK NASIL YAPACAĞINIZI ANLATIYORUM
1 ZİPLİ DOSYAYI MASA ÜSTÜNE VEYA HERHANGİ BİR KLASÖRE İNDİRİN
2 BOŞ Bİ KLASÖR AÇIN DAHA SNRA KLASÖR SEÇENEKLERİNDEN GÖRÜNÜME TIKLAYIN SONRA BİLİNEN DOSYA TÜRÜ İÇİN UZANTILARI GİZLE SEÇENEĞİNİ KALDIRIN VE UYGULA DEYİN
3 İNDİRDİĞİNİZ RARLI DOSYAYI AÇMADAN RAR UZANTISINI DEĞİŞTİRİP ipsw yapın hepsi bu KOLAY GELSİN

Hocam bende bu program calışmıtor restore dosyasını gösteriyorum fakat aktif olmuyor yani next secenegi açılmıyorr sebebi nedir

levo1978

Üye
hepsini yaptım başarılı bir şekilde ama hardik işareti çıkmıyor ve telefon açılmıyor

Üst Alt