Rapor verilecek hastaya rapor vermeyen doktorun gerekçesi ne olabilir?

Sponsorlu Bağlantılar

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rapor verilecek hastaya rapor vermeyen doktorun gerekçesi ne olabilir?
Bu gece başıma gelen olayları anlatayım kısaca.

Yarın önemli bir sınavım var ama 2-3 gündür gribim ve bugün artık doruk noktasına ulaştı. Rapor almam gerekti sınava girmek için. Yaklaşık 3-4 saat önce hastaneye gittim doktor doğru düzgün muayene bile etmedi ilaçları al sabaha iyi olursun dedi. Sabah nasıl çalışacam dediğimde gece çalışırsın bir şeyin yok dedi. Ama ateşim çıkıyor, sürekli burun akması, öksürük, hapşurma gibi şikayetlerim vardı. Kısacası ders çalışacak konumum yoktu.

Oradan çıkınca farklı bir hastaneye gittim, doktor zaten kendiliğinden rapor verdi çünkü bayağı hasta olduğumu söyledi. İleri derecede olduğunu ve dinlenmem gerektiğini söyledi.

1. doktor neden rapor vermemiş olabilir sizce?

tksharmely

tksharmely

Emekli Yönetici
Bence senin sorunlu biri olduğunu anladı ve 2. hastaneye yönlendirdi. 2. hastane tahmin ettiğim hastane mi yoksa :kop: kaç dereceymiş benim %90 :D

Daisy

Daisy

Üye
Şu saçma diyaloga bende şahit oldum;

Yarın sınavım var nasıl çalışacağım bu gece?
-i*laçları al, sabaha bişeyin kalmaz.
E sınav zaten sabah.
- O zaman i*laçları biraz fazla iç, düzelirsin.

:hmmm

Evet, anlama sorunu olan bu çok kıymetli doktorumuzu can-ı gönülden kutlamak istedim fakat bana da bu kadar mantıklı birşeyler söyler diye korktuğumdan kutlayamadım. :(

POWER

POWER

Üye
Demekki ağzı yanmış önceden. Senide görnce korkmuş adamcağız :ehe

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Kimi Öğrenciler Sınav, Okul veya İş Gününde Kaytarmak İçin Hemen Hasta Olduğuna Dair Rapor İsterler.. Önce Çok Kolaydı Rapor Almak Ama Okul Müdürlerinden Şikayet Gelince Doktorlar da İnanmadıkları Kimseye Rapor Vermiyor.. :ehe

Askerde Bol Bol Yaşarsın Bu Gibi Durumları.. :)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Bugün 2 günlük rapor daha verdiler. Giremediğim sınav sayısı 2. :(

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Pretisyenler oluyor onlardan olabilir,
Onlar biraz havalı oluyor:)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Güvensizlik... Ama yaptığı görevi ihmal suçuna girer, istersen dava açalım? :naughty:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Ata ondan önce dava açılacak çok şey var. Bi ara görüşelim açarsın dava onlara. :)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
:ehe Derhal :D

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Güvensizlik... Ama yaptığı görevi ihmal suçuna girer, istersen dava açalım? :naughty:

Sen Doktor Ol..
Günde En Az 2 Talebe Gelsin Rapor İstesin..
Artık Bir Yere Kadar Tamam Dersin..
Sonra Sıkmaya Başlar ve İnanmazsın..

Doktor Hasta Olduğuna İnanmadıklarına Rapor Yazmıyor.. :ehe
Ki Ahmet Almış Yanılmıyorsam.. :)

> CeDRiC <

> CeDRiC <

Üye
valla ben her gidişimde aynı hastalığı bahane ediyoruM
adam da beni bi türlü iyileştiremediği için depresyona girdi

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Sen Doktor Ol..
Günde En Az 2 Talebe Gelsin Rapor İstesin..
Artık Bir Yere Kadar Tamam Dersin..
Sonra Sıkmaya Başlar ve İnanmazsın..
Doktor Hasta Olduğuna İnanmadıklarına Rapor Yazmıyor.. :ehe
Ki Ahmet Almış Yanılmıyorsam.. :)
Dostum, günde istersen yüz kişi gelsin, yalan yere rapor almak için, hepsini kontrolden geçirsin ve yalan söylediklerine karar versin.
Yüz birinci gelsin ve kontrol etmeden kovalasın ve o kişi gerçekten hasta olsun yine de görevi ihmal suçuna girer!.. Hatta daha da ötesine geçelim, o kişi yalan yere rapor almaya gelenlerden biri olsun ve kontrolden geçirmesin yine aynı suç oluşur!..

Mesleğin cilvelerine katlanamayacaksan o mesleği yapmayacaksın!..

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Dostum, günde istersen yüz kişi gelsin, yalan yere rapor almak için, hepsini kontrolden geçirsin ve yalan söylediklerine karar versin.
Yüz birinci gelsin ve kontrol etmeden kovalasın ve o kişi gerçekten hasta olsun yine de görevi ihmal suçuna girer!.. Hatta daha da ötesine geçelim, o kişi yalan yere rapor almaya gelenlerden biri olsun ve kontrolden geçirmesin yine aynı suç oluşur!..

Mesleğin cilvelerine katlanamayacaksan o mesleği yapmayacaksın!..

Haklısın Ama Doktor Muhtemelen Rapor Verecek Kadar Hasta Olmadığını Düşünmüştür..
Doktorun da Kendini Haklı Çıkaracak Savunması Vardır Elbette..
"Ben Tipini Beğenmedim".. "Sen Yalan Söylüyorsun" Gibi Mazeretlerle Hastasını Yollayacak Değil ya.. :)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Var öyleleri de :ehe

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Haklısın Ama Doktor Muhtemelen Rapor Verecek Kadar Hasta Olmadığını Düşünmüştür..
Doktorun da Kendini Haklı Çıkaracak Savunması Vardır Elbette..
"Ben Tipini Beğenmedim".. "Sen Yalan Söylüyorsun" Gibi Mazeretlerle Hastasını Yollayacak Değil ya.. :)

Ona doktor diyebilmek için, önce muayene etmesi, şikayetlerimi dinlemesi gerekir bence. Kapıdan girdiğinde neyin var? Grip. Tamam tamam başka bir şeye gerek yok şeklinde kesiyorsa, muayene bile etmiyorsa, üstüne üstlük acilde durması gerekirken 45 dk serviste diye kapısına yazı asarak serviste olmadığı anlaşılıyorsa evet evet doktor haklıdır kendince. ;)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Ona doktor diyebilmek için, önce muayene etmesi, şikayetlerimi dinlemesi gerekir bence. Kapıdan girdiğinde neyin var? Grip. Tamam tamam başka bir şeye gerek yok şeklinde kesiyorsa, muayene bile etmiyorsa, üstüne üstlük acilde durması gerekirken 45 dk serviste diye kapısına yazı asarak serviste olmadığı anlaşılıyorsa evet evet doktor haklıdır kendince. ;)

Doktora da Sorsak Hastaları Beğenmez.. :ehe (Lafımın Konuyla Alakası Yok Kimse Yanlış Anlamasın..)

Şunu Söyleyeyim Ahmet..
Ben de Senin Düştüğün Duruma Birçok Kez Düştüm..
Gerek Okulda Gerek Askerde..
Ama İnan ki Ne Yaparsan Yap Biz Haklıyız Derler..
Nedendir Bilinmez Biraz Kibirlidirler.. (Genelleme Yapmayayım Nadir de Olsa Çok Canayakın, Kaliteli İnsanlar da Çıkmıyor Değil..) ;)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Doğa üstü yetenekleri olduğuna inanıyorum, sadece reçeteye yazarak ve 1 kez bana bakarak hastalığı teşhis ettiği, çözüm ürettiği için. :)

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
:ehe Eee Yılların Tecrübesi Diyelim.. :)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Belki de gıcık almıştır. :)

Tabi işin şakası bu , bir doktorun bu derece aciz davranması inanılır gibi değil... Rapor isteseydin peki. Ben kendimi iyi hissetmiyorum , çalışacak durumda değilim rapor vermeniz mümkün mü deseydin.? Eğer onada yok deseydi kafayı vurur çıkaydın. İçinde ferah olurdu. . :)