Ramazanda pide ve ekmeğe zam yok

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jeki01

jeki01

Üye
    Konu Sahibi
Ramazanda pide ve ekmeğe zam yok


Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan ayı nedeniyle uygulanacak pide fiyatlarını açıkladı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazanda pide fiyatlarının kilogram fiyatının bu yıl da geçen yıl olduğu gibi 3,5 liranın üzerine çıkmayacağını bildirdi.
Balcı, düzenlediği basın toplantısında un fiyatlarında çuval başına 3-4 lira artış olmasına karşın fırıncı esnafının bunu “sineye çekeceğini” ve Ramazan boyunca ekmek ve pide fiyatlarında artış olmayacağını söyledi.
Ekmek fiyatlarında 2002 yılından sonra, 2008 yılında yaşanan kuraklık hariç yılda ortalama yüzde 10-15 oranında artış yapıldığını, 2008 yılında ise bu artışın yüzde 25 düzeyinde gerçekleştiğini hatırlatan Balcı, halen ekmeğin kilogram fiyatının 2,5 lira olduğunu belirterek, Ramazandan sonraya kadar bu fiyatta bir değişiklik yapmayı öngörmediklerini ifade etti.
Un fiyatları dışında esnaf maliyet artışının çalışanlara yönelik ücret farklarından kaynaklandığını kaydeden Balcı, bu nedenle Ramazandan sonra ekmek fiyatlarında yüzde 10-15'lik bir artışın gündeme gelebileceğini ancak bunun en düşük düzeyde tutmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.
Pidenin kilogram fiyatının da Ramazan boyunca 2008, 2009 yıllarında olduğu gibi 3,5 liranın üzerine çıkmaması için federasyon olarak genelge gönderdiklerini açıklayan Balcı, illerin satış fiyatını kendi maliyetlerine göre belirleyeceğini ancak genelde 300 gramlık pidenin 1 liradan, 450 gramlık pidenin de 1,5 liradan satıldığını kaydetti.
Ekmeğin hijyen şartlarda üretim ve satışı için çalışmaların sürdüğünü anlatan Balcı, üretim izni olmayan işletmelerin kapatılması ve kaldırımlarda ekmek satışının önlenmesi için Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile işbirliğinin sürdüğünü belirtirken vatandaşların ekmek alışverişi ve tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi için de bastırdıkları afiş ve broşürleri Türkiye genelinde dağıttıklarını söyledi.
 


TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Türkiye Fırıncılar Federasyonu :d:

Güzel haber, iyi olmuş :oke:
 

Perfect!

Üye
hiç zam olmasa keşke hergün artıyo fiyatlar ramazandan sonra uçar yine
 
Necmati

Necmati

Üye
iyi milletin içi rahatlar...:oke:
 
Onur Saka

Onur Saka

Üye
hiç zannetmiyorum Gene Zam Gelicektir :(
Fırınclar Getiricektir :ehe
 
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
bu haberi görünce hep orta direk Şaban aklıma geliyor :d:
 
jeki01

jeki01

Üye
    Konu Sahibi
OnuЯ SAKA;2510414' Alıntı:
hiç zannetmiyorum Gene Zam Gelicektir :(
Fırınclar Getiricektir :ehe

şimdilik zam gözükmüyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Buğra
Cevap
9
Görüntüleme
343
Baydırman
Türk-X
Cevap
3
Görüntüleme
410
hasan3472ty
Mobilator
Cevap
7
Görüntüleme
464
phasan


Üst Alt