RAM Alacağım Anlayanlar Yardımcı Olabilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

PALA.

PALA.

Üye
Bakkal amca, bilgisayarcı mı olmuş :hmmm
O kısma siz söyleyene kadar dikkat etmemiştim...

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bilgisayarcı mevzusu şöyle ki :
Hdd bozuldu bad sector vardı . Vatan'dan SSD aldım orda monte ve sistem kurulumu yaptık . Sistemi kurarken bilgisayarın yavaş çalıştığını görünce bunun ram bozuk dedi direk . Teşhis bundan ibaret :)

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Bilgisayarcı mevzusu şöyle ki :
Hdd bozuldu bad sector vardı . Vatan'dan SSD aldım orda monte ve sistem kurulumu yaptık . Sistemi kurarken bilgisayarın yavaş çalıştığını görünce bunun ram bozuk dedi direk . Teşhis bundan ibaret :)
USB den mi kurdu, DVD-den mi? Bu arada RAM bozukluğunu MEMORY TEST programları çalıştırıp denemeden emin olamaz.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
usb

• Beğen
Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
USB bellekten dosya okunma sırasında oluşa bilecek bir sorun da ola bilir bu. RAM bozuk olsa format işleminin doğru tamamlanması bir mucize olurdu :)
Açın bir MEMTEST çalıştırın, RAM 100% çalışır durumda çıkacaktır. Zaten RAM bozuk olsa PUBG açarken ciddi sorunlar ile karşılaşırdınız. Mavi ekranlar, grafiksel hatalar gibi. Hem de RAM bozulduğunda en sık görülen hatalardan biri:

"Instruction at referenced memory could not be read"

• Beğen
Tepkiler: bilisimler ve MAERKEK
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Eski bir bilgisayardan ssd takınca ne olmasini bekliyordu ki? Satış elemanlarının yüzde doksanı bilgisayardan anlamazlar. Çok tartıştım zamanında. Ramde sorun varsa zaten Windows kuramazsin. Kurulumu yapan kesin yanlış birşeyler yaptı hemen suçu RAM e attı. Ayrıca yeni kurulmus olan bir Windows hemen uçacak mı? Şu bilgisayarcilardaki satış elemanlarının çoğu bilgisiz.

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve MAERKEK
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eski bir bilgisayardan ssd takınca ne olmasini bekliyordu ki? Satış elemanlarının yüzde doksanı bilgisayardan anlamazlar. Çok tartıştım zamanında. Ramde sorun varsa zaten Windows kuramazsin. Kurulumu yapan kesin yanlış birşeyler yaptı hemen suçu RAM e attı. Ayrıca yeni kurulmus olan bir Windows hemen uçacak mı? Şu bilgisayarcilardaki satış elemanlarının çoğu bilgisiz.
O tür elemanlar stok tabanlı çalışıyorlar.
ellerine ne kaldıysa en iyisi o...

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Kimse yoğurdum ekşi demez ki :)

• Beğen
bilisimler

bilisimler

Üye
Aynen ram bozuk olsa zaten sistem açılmaz Anakartın desteklediği kadar rem takabilirsiniz aynı frekansta olmasına dikkat edin. Benim sistem 4 gb daha ekledim 8 gb yaptık 32 bit kullanıyordum 64 bit kurdum. ssd de taktım pc yağ gibi akıyor .

Üst Alt