Öneri PSU önerisi alabilir miyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
PSU önerisi alabilir miyim ?
Merhaba arkadaşlar kafamı karıştıran deli deli sorular var :zong:
Sistemimin ekran kartından memnun olmadığım için değiştirmeye karar verdim ve GTX 750 Tİ kartını almayı düşünüyorum fakat öğrendiğim kadarıyla GT420 (şimdiki kartım) 75 Watt çekiyor GTX 750 Tİ ise 70-75 Watt PSU ölçme sitelerine girdiğimde ise en az 400 Watt PSU istiyor Sistemim ise şöyle;
AMD FX-8320
8 GB Ram
GT420
1 TB HDD
1 DVD-RW
MSİ 760gm p21
300 Watt PSU
300 Watt yeterli geliyor kartım şuan OC'li olmasına rağmen sizce GTX 750 Tİ kartıyla değiştirsem yine 300 Watt'lık PSU işimi görür mü ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
şöyle bi baktım bişey anlıcak mıyım diye ama yok :D matematikte tahtaya baktığım gibi baktım :D ne demek istedin anlamıyom :D

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
300 W yeterli olmaz, en az 350 W şart bence :oke:

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Almışken en az 80plus bi 500watt al bşr ley kaybetmezsin

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
Keşke öyle bir fırsatım olsa fakat işten çıktığım için artık kafam estiği gibi bir şey alamıyorum :(
Msi modeli 60 Watt çekiyor diyenler var
şöyle bi baktım bişey anlıcak mıyım diye ama yok :D matematikte tahtaya baktığım gibi baktım :D ne demek istedin anlamıyom :D
Şöyle anlatalım :D
Ali'nin 30 Tl'si varmış bunun 20 Tl'si annesinin isteklerine gitmiş Ali'de demiş ki para üstüne abur cubur alıyım gitmiş 8 Tl'lik abur cubur almış bakkala götürmüş bakkal demiş ki bunlar kalitesiz ürünler sen git şu üründen al Ali'de demiş ki bende 30 Tl var 28'i gitti şimdi ben senin dediğin üründen alsam 30 Tl'yi geçer mi ? :D

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Keşke öyle bir fırsatım olsa fakat işten çıktığım için artık kafam estiği gibi bir şey alamıyorum :(

Ali'nin 30 Tl'si varmış bunun 20 Tl'si annesinin isteklerine gitmiş Ali'de demiş ki para üstüne abur cubur alıyım gitmiş 8 Tl'lik abur cubur almış bakkala götürmüş bakkal demiş ki bunlar kalitesiz ürünler sen git şu üründen al Ali'de demiş ki bende 30 Tl var 28'i gitti şimdi ben senin dediğin üründen alsam 30 Tl'yi geçer mi ? :D
Benim bile kafam karıştı bu anlatımdan sonra :zong:

• Beğen
Tepkiler: hsyncmptr
deadboringQ7

deadboringQ7

Üye

Matematikteki binom açılımına kafa tutarsun sen kardeş :D :D :D

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
Kafan raad olsun git bi vatan computer e fps raider. 80 plus 650 watt psu iste tak kullan hem ucuz hemde iyi mal kullandığım için biliyorum çok sessiz çalışıyor makine

• Beğen
Tepkiler: hsyncmptr
hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi

MSİ'den aldığım sonuç :allalla:

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
Şahsen ben anlara pek güvenmiyorum yani sen bütün sistemi ona güveniyorsun zaten ordaki sonuçlar stabil sonuçlar senin kullandığın parçalar tıpa tıp aynı sonuçları vermez asla yani bütün sistemi psu ya veriyorsun yani 50-100 lira için bütün sistemi yakmaya değmez veyada parçaları

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
powerdan önce en düşük seviye 760GM P21 gibi 95watt tdp anakarta fx8320 gibi 125wattlık işlemciyi almanı kim önerdiyse bu işten hiç bişey anlamadığı apaçık ortada...
iyiki şimdiye kadar 8320 yi tamamen zorlayamamışsın. en iyi ihtimalle anakartın yanması diğer bileşenlerin zarar görmesini belki engelleyebilir.

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
5 aydır kullanıyorum işlemcinin %100 halini bile gördüm ama hala normal çalışıyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
150 TLye 600 W Bulman Münkü 80Plus Olsun İleride Sistem Değişirim Diyorsan Kalsın Hİç Elleme 300 Yetmez Ama İadre Eder Onu
Ha Ekran Kartı Alacaksan Eve Kaldırmaz 256 Bitler İçin 600 WDan Aşa Düşme Kart Elinde Kalır Ayrıca Almişken 750 W Bişey Al Bence

hsyncmptr

hsyncmptr

Üye
    Konu Sahibi
malesef alamam nedeni paradan dolayı değil evden dolayı elektrik tesisatımız ince kablolarla döşendiği için fazla yükü kaldıramıyor ya şalterler atıyor yada fişe takılı cihazlar hasar görüyor tesisatı yaptıralım diyoruz fakat sitemiz kentsel dönüşüme girdi boşa para vericez diye yaptırmıyoruz o yüzden PSU'yu değiştirmeden kartı kullanmak istiyorum

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Kullanimda %100 gormek maksimum TDP degerine ulastiginiz anlamina gelmez.
Profesyonel bir programla o anakartin test esnasinda yarim saat bile dayanamicagini tahmin ediyorum.

Tesisattan dolayi power degistiremiyorsan ekran kartina power yetmez ise duzensiz voltaj sonrasi tüm sistemin zarar görme ihtimalini unutma :oke:

Üst Alt