psp sahte memory sticklere dikkat

Sponsorlu Bağlantılar

Dawn

Dawn

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
psp sahte memory sticklere dikkat
Sahte kartı nasıl tanırız?

1)İlk baş olarak bu kartı kopyalayan abiler, bir türlü ambalajı kapamayı becerememiş

Gördüğünüz gibi 6 noktadan preslenmiş.Ambalaj çok kolay açılıp kapanabiliyor.Yani içindeki kartı daha önce kim ne yapmış etmişte bilemeyiz.

Boyutu farklı(biri 512, birisi 1gb) fakat ambalajı gösterme açısından çevresine bakarsanız tamamen sıcak yapıştırma uygulanmış.Ambalajı kesmeden yada yırtmadan açmanıza imkan yok.

2)Sahte olan ambalajların sol üstüne bir sony hologramı var. Orjinallerde hologram göremedim

3)Sahte kartların arka yüzeyinde yer alan yazılar(ambalajın değil kartın üzerindeki yazılar) mürekkeple yazılmış.Elinizi gezdirince pürüzlülük gelmemesi lazım. Orjinalinde ise lazerle yazılmış.Bu yüzey yandığı için pürüzlü olacaktır.Parmağınızla hissedebilirsiniz.

4)Orjinal 2gb lerde kapasitemiz 1,910MB iken sahtelerde 1,948 yada 1,949 MB civarında. Bu farklılık 512,1gb olanlarda da farklı ama hepsine dair bilgim yok.

5)Orjinallerin içinde samsung çip kullanılmış.Sahtelerde markasız çipler var.Kırmadan öğrenemezsiniz sanırım bunu

6)Sahte kartların bazılarına hard code denilen yani olmasada öyle gözükmesini sağlayan kodlar eklenmiş. Yani 256 mb kartı bilgisayarda, telefonda neyde bakarsanız bakın 1gb görüyorsunuz.Ama dosya atmaya kalkınca 256 dan sonrasını almıyor tabikide.

7)Çalışıyorsa banane sahtesinden diyorsanızda(çünkü çok fiyat farkı var) çok farklı durumlar çıkmış ortaya.Aniden anlamsızca bozulan kartlar, boyutu biraz daha kalın oldugundan cihaz içine sıkışmalar, boyut azalması gibi durumlarda ortaya çıkabiliyormuş. Ama kredi kartı ile aldığınızda fatura kesmek zorunda zaten.Kronun teki değilsede kart bozuldu deyince değiştirmesi gerekir.Bu güvence ilede gidebilirsiniz.İyi günler

Memory Stick’im orijinal mi, sahtemi sorularına artık kesin bir çözüm var.

Bu haberi bana arkadaşımız Zero verdi ve kendisinden izin alarak bu konuyu açmak istedim, sağ olsun hiç düşünmeden izin verdi. Bu haberi de sizlerle paylaşmak istedik. Zero’ya buradan kocaman teşekkürler.

Gelelim asıl meseleye.

*Memory Stick’i PSP içine yerleştirin

*PSP’nin ana menüsünden “PHOTO, MUSIC, VIDEO ya da GAME seçeneklerinden her hangi birisine gelip “Memory Stick” üzerinde durun.

*Memory Stick üzerine geldikten sonra üçgen tuşuna basıp “information’ın içine girin.

*Buradan “Magic Gate”in karşısındaki yazan ibareye bakın.

*Magic Gate’in karşısında “Unknown” yazıyor ise sahte memory kart anlamına gelmektedir.

*Magic Gate’in karşısında “Supported” yazıyor ise orijinal kart anlamına gelmektedir.

Not: Sahte ve orijinal Sony Memory Stick’lerde test edilmiştir. San Disc için deneyimlerinizi bekliyoruz.

Salihyet

Salihyet

Üye
Genellikle 4 gb lık kartlar sahte çıkıyor, orjinal kart almak istiyorsanız 20-30 ytl fazla verip teknosa , genpa gibi yerlerden alış-veriş yapın.. ;) 3 kart parası vermekten iyidir.. şöyle ;

aldığınız kart sahte çıktı : +60 YTL
yeni bir kart aldınız, orjinal ; +90 YTL
= 150 YTL !!!! değer mi ?

ohhhtay

Üye
thanks dostum

oguzhan_446

oguzhan_446

Üye
tşk

researcher

Üye
ben ebay den siparis vermistim.... 8GB

sahte oldugundan suphe ediyodum....ama hic bir sorun cıkarmadı bugune degin..

kaanok

kaanok

Üye
sahte imiş ama fiyatı düşük ztn sony fln yazıyo ama hikaye imiş :D

Üst Alt