PowerPack 0.3.1

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
PowerPack 0.3.1
PowerPack birçok yerde resmi olmayan firmware güncellemesi şeklinde lanse ediliyor. Kısaca gerekli olan eksiklikler ve bugların bazılarının çözüldüğü yama.

Neleri düzelttiğini, nelere etki ettiğini detaylı olarak yakın bir zamanda yazacağım. Şuanda kendim kullanıyorum bir sorun ile karşılaşmadım. Kaldı ki hataları ve eksiklikleri düzeltmek için yapılan yamaları içermekte.

PowerPack'i cihaza yüklemek;

Birçok yetkili dosyaya erişmek için, öncelikle Coderus Aegis-Install Hack'in cihazda kurulu olması gerekli.(bkz ilgili konu: http://www.maxicep.com/meego/aegis-install-hack-832069.html veya qtweak üzerinden EE-2)

1. Yöntem qtweak Üzerinden;

Cihazınızda qtweak 9.8.3 yüklü ise

HH-2-1 komutları ile kurulum yapabilirsiniz.

2. Yöntem Terminal Üzerinden;

Alttaki paketi cihaza indirin. Zipli dosyadan çıkacak klasörü MyDocs'un içerisine atın. (boyutu 11.6 mB)

Terminal'i açın

devel-su
rootme
aegis-dpkg -i /home/user/MyDocs/PowerPack_0.3.1/*.deb

bu şekilde kurabilirsiniz.

3. Yöntem; (Coderus DebInstaller gereklidir bkz ilgili konu: http://www.maxicep.com/meego-uygulamalari/coderus-debinstaller-v1-0-2-meego-harmattan-832084.html)

Zipli dosyanın içindeki klasörü MyDocs'a çıkarttıktan sonra, manuel olarak istediğiniz dosya yöneticisi ile elle kuruyoruz. Kurarken ise Debinstall'daki gibi dpkg ile normal paket/oyun/uygulama yükler gibi teker teker kuruyorsunuz.

(anlatımlar bana aittir muhtemelen paylaşılmıştır ama okumadım, daha kısa yollu anlatımlar varsa siz yazın konuya ekleyim.)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Ben ihtiyar adamım tweak'le ugraştırma beni :D dosyayı bekleyecegim :)

scorpion11

scorpion11

Üye
[ENGİN];6428138' Alıntı:

İhtiyar biri değilim ama bende bekleyeceğim.:ehe

pRime.

pRime.

Üye
cihazda pek çok şeyi düzelttiği yazıyor ama gözle görülür bir fark yok sms dışında. az daha güncellensin bakalım.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
anlatımı güncelledim. üst konu yapılırsa iyi olur, kaybolmaz. yapanları araştırmadım onları da eklerim. hepsinin emeğine sağlık.

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
Gayet olumlu :oke:

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];6428138' Alıntı:

abi en kolay ve hatasiz kurulum qtweak uzerinden. schturman'a boyle bir uygulama yapip arkasinda durdugu icin ne kadar tesekkur etsek az.

eger uygulamalarimla cakisir cihaz loop olur diye endiselerin varsa qtweak cihazinda yuklu kalsin. modlamalarini yine kendi bildigin gibi yap. bu tip durumlarda en iyi yontem qtweak kullanmak.

İhtiyar biri değilim ama bende bekleyeceğim.:ehe

dosyayi da ekledim. yukleyenler varsa deneyenler bana sonuc yazarsa iyi olur.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Yok oguz korkum yok bu konuda ben espiri ile karışık dediydim :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];6433518' Alıntı:
Yok oguz korkum yok bu konuda ben espiri ile karışık dediydim :D

yok abi sende benim gibi bilgisayarim yok diye soyleniyosun ya arada loop olursa ugrasmak istemiyosun biliyorum seni ben :)

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye

yok abi sende benim gibi bilgisayarim yok diye soyleniyosun ya arada loop olursa ugrasmak istemiyosun biliyorum seni ben :)
O vakit elimde yedek cihaz yoktu en azından şuan tablet var :D

Rastaman_35

Rastaman_35

Üye
qt de çevrim içi sorunu çıktı ne hayırsa bağlantı varken bağlanmıyor paketleri indirirken vs. terminal kurulumunda *deb yaptığımızda otomatik tüm paketleri kuruyor değilmi?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
Evet kuruyor kuruluma detaylı yazdım.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
qtweakın son versiyonunu kuramadım bir türlü UU dan güncellemiyor dosya yöneticisinden açtığımda da bağlantı yarıda kesildi gibi bir hata veriyor ben direk bunu kursam olur mu dosya yöneticisinden ? aegisi kurdum dosya yöneticisinden

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
olur.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
Saolasın terminal ile kuruyorum bakalım ne olacak umarım bir şey ile çakışıp loop filan olmaz yurttayım arada nete giriyorum uğraşacak durumum yok :)sanırım bir sorun olmadı uzun uzun yazılar geldi terminalde en son geldim duruyordu komut verme yeri iki kere exit exit dedim çıktım şimdi reset atıyorum tele sanırım oldu

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
cakisacak bir durum yok. hatalari duzeltmek icin eski dosyalarinizin uzerine kurulan yamalari icermekte.

MertcaN9

MertcaN9

Üye
kurdum teşekkürler ama kurduktan 1 saat sonra yine mesajlar kısmında bir karışma sorunu görüldü arkadaşıma attığım bir mesaj bir başka arkadaşıma atmışım gibi görünüyordu bakalım zamanla oturur sanırım