Powercolor Radeon HD5550 2GB 128bit DDR3 PCI-E AX5550 2G Yardım?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Powercolor Radeon HD5550 2GB 128bit DDR3 PCI-E AX5550 2G Yardım?
Arkadaşlar yardımınızı beklıyorum ben bılgısayarıma :
Powercolor Radeon HD5550 2GB 128bit DDR3 PCI-E AX5550 2G

arkadaşlar bütçem 170 tl yani bu ekran kartını önermisiniz kullanlar varsa lütfen yardımcı olun

kısaca almamım nedenıde piyasa gta 4 ve crysis gibi agır oyunları hıc kasmadan açması :D

bilgisayarın özelilikleri : intel core 2 duo win 7 CPU E4500 @ 2.20 GHz 2.0 gb ram ne dersiniz almamı önerimisiniz ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Arkadaşlar yardımınızı beklıyorum ben bılgısayarıma :
Powercolor Radeon HD5550 2GB 128bit DDR3 PCI-E AX5550 2G

arkadaşlar bütçem 170 tl yani bu ekran kartını önermisiniz kullanlar varsa lütfen yardımcı olun

kısaca almamım nedenıde piyasa gta 4 ve crysis gibi agır oyunları hıc kasmadan açması :D

bilgisayarın özelilikleri : intel core 2 duo win 7 CPU E4500 @ 2.20 GHz 2.0 gb ram ne dersiniz almamı önerimisiniz ?

Önemli olan ekran kartının 2 GB olması değil. Önemli olan ekran kartının GPU hızı, saat hızı ve bellek arabirimidir. Gördüğüm kadarıyla bellek arabirimi değeri 128 Bit. Yani buda demek oluyor ki, GTA IV ve Crysis 2'yi son ayarlarda oynamayamazsınız. Düşük ayarlarda bile ekran kartı ısınabilir. Oyunu kaldıramadığından dolayı bilgisayar reset atabilir veya oyunu açmayabilir. Onun için ATI'nin, PowerColor modeli yerine Sapphire HD veya Radeon HD modelini önerebilirim. Ayrıca 170 TL'ye daha iyi ekran kartı alınabilir.

Şu ana kadar elime binlerce ekran kartı geçti. En verimli ve işlevi iyi olan ekran kartlarını şüphesiz Nvidia GeForce üretiyor. Fakat düşük bütçeye göre alınabilecek en iyi ekran kartı ise ATI'dir.

Ayrıca İşletim Sistemi olarak Windows 7'yi önermem. Windows 7'de çoğu oyunu ve programı çalıştırmazsınız. Güvenlik düzeyi yüksek olduğu için her uygulamayı vb. kabul etmez. Onun için en iyi İşletim Sistemi şüphesiz Windows XP SP2 veya SP3'dür. Ayrıca Crysis 2'yi Windows 7'de oynamak için 3 GB Ram'e sahip olmalısınız. GTA IV'de 2 GB Ram.

128 Bit PowerColor Radeon HD 5550 yerine, HD4850 yada 9800GT almanızı tavsiye ederim. Nvidia GeForce 9800 GT'nin bellek arabirimi 256 Bit'dir, bellek hızı da 1 GB ve paylaşımsızdır. Onun için PowerColor önermem. Fakat bu söylediğim ekran kartlarından daha iyisini bulamazsınız. Özellikle 9800 GT yüksek sistemli oyunlarda başarılı performans sergiliyor. Kullandığım kartlardan birisi de budur.

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Teaports... Posta girişi dolu. Onun için özel mesajların birkaçını silmeniz gerekiyor. Onun için sorunuzun cevabını buraya yazıyorum.

Yani 1 GB, 2 GB Ekran kartının belleğidir. GDDR3 olan bir ekran kartı modeli, DDR2'den daha iyi bantgenişliği gösterir. Yani ekran kartının belleği düşük iken oyunları son çözünürlükte oynarsınız, fakat örneğin; oyundaki binalar, yerler 2 GB'a nazaran daha yavaş yüklenir. Ama 256 Bit arabirim olması bunu giderir. Önemli olan çekirdek ve saat hızıdır. Zaten ekran kartı düşük kaldığı zaman Ram'den çalar, eğer paylaşımlı ise... Paylaşımsız ise her koyun kendi bacağından asılır :) Eğer Ekran kartı güçlü GPU'ya sahip yani İşlemciye sahip ise sorun olmaz. GPU nın hızı da saat hızı ve bellek arabirimine göre değişir. Yani binevi birbirlerini kovalarlar. 256 Bit veriyolu genişliğine sahip bir GPU, 128 Bit veriyolu genişliğine sahip GPU'dan daha hızlı ve güçlüdür. Bit ne kadar yüksek olursa veri aktarım hızı o kadar hızlı olur. Yani oyunlarda performans kaybı yaşamazsınız.

Bu karttan başkasını bulamazsınız. Eğer bunun üstündeki modelleri düşünürseniz o zaman fiyat 250'den başlar ;)

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Alamamı önerdiginz ekran kartının tam modelini tamamen yazarmısınız : ... ?:hmmm

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Zotac GeForce 9800 GT Eco 1GB GDDR3 256 Bit DirectX 10 HDTV/Zotac da Nvidianındır. Eco, ekonomik anlamındadır.

Belleği 1 GB - 256 Bit, Bellek tipi DDR3 1800 MHz, Tv Out (TV çıkışı var.), DVI çıkışı 2 tane. Maximum çözünürlüğü ise 2560 x 1600'e kadar artırabilirsiniz. Tabi bunun için Monitor de en düşük 21" Inch olmalıdır.

Bu ekran kartını zamanında kullandım. %30 veya 40 oranında düşük güç tüketiyor. NVIDIA CUDA, PhysX ve PureVideo HD teknolojileri ZOTAC GeForce 9800GT Eco’yu günlük uygulamalardan oyunlara kadar tüm grafik uygulamaların da sorunsuz ve mükemmel çalışmasını sağlıyor.

Genel özellikleri: NView Multi-Display, NVIDIA PureVideo HD Teknolojisi, NVIDIA CUDA teknolojisi, NVIDIA PhysX teknolojisi, NVIDIA Stereoskopik 3D teknolojisi, SLI multi-monitor teknolojisi. SLI ile aynı ekran kartından takarak birçok monitor'de oyunu aynı anda oynayabilirsiniz. DirectX = Dual Dual-link DVI, NVIDIA Lumenex Engine, Quantum Effects Technology. DirectX versiyon: DirectX 10, Shader Model 4.0, OpenGL 2.1 desteği, soğutmalı.

Bu kart için Nvidia'nın PhysX yazılımını temin ederek oyunlarda, gerçek görüntü elde edebiliyorsunuz. PureVideo HD'de ise 1080p net çözünürlüklü videolar izleyebiliyorsunuz. Birçok ödül almış ekran kartıdır.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
'' Zotac GeForce 9800 GT Eco 1GB GDDR3 256 Bit DirectX 10 HDTV/Zotac '' size günevenerek ekran kartını alıyorum . Oyun ve girefiklemelerde benım bılgıdım kadar fiyat konusundada en uygunu en ıyısı budur şimdi siparişi veriyorum

----------Eklendi @ 20:08:09 ---------- Yazıldı @ 19:58:45 ----------

'' PC Mühendisi '' benı ekran kartı konusunda bılgılendırdıgın ıcın ve yardımlarından dolayı tşk ediyorum. Ekran kartı senın dedegın elıme gecınca o zaman en ıyısını anlarım...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Pişman olmazsınız. Bütçenize göre şuanlık en iyi kartı önerdim. 2 GB Ram, Core 2 Duo İşlemci ve bu Ekran kartı uyumlu olur. Ayrıca İşletim Sistemi Windows 7 yerine, Windows XP SP2 veya SP3'e dönmenizi tavsiye ederim.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
'' paylaşımlı & paylaşımsız ne oluyor bıde benım ekran 19 inc '' yanı bu ekran kartı sımdı benım bılgısayarımın ekranına olmuyor mu ?

----------Eklendi @ 20:15:42 ---------- Yazıldı @ 20:12:19 ----------

işletim sistemi sorun degıl elımde sp3 sp2 win 7 win home basıc tum formatlar var bilgisayarı 2 saatte cevırırım ben gelenllıkle sp 2 kullanıyorum kalıtelı oluyo ama '' paylaşımlı & paylaşımsız ne oluyor bıde benım ekran 19 inc '' sorun burda burada sorun yasarmıyım

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
'' paylaşımlı & paylaşımsız ne oluyor bıde benım ekran 19 inc '' yanı bu ekran kartı sımdı benım bılgısayarımın ekranına olmuyor mu ?

Bu ekran kartı 17" Inch'lik Monitore de olur. Fakat sadece 1280 x 1024'e kadar çözünürlük artırılabilir. Monitor 17" Inch olduğu için... 19" Inch'lik Monitorde de 2560 x 1600 çözünürlük yapabilirsiniz. Çünkü ekran kartı bunu destekler. Ayrıca paylaşımlı ekran kartı demek, eğer ekran kartı yetersiz gelirse, Ram'den çalarak bu yetersizliğini giderir. Yani binevi alışverişdir. Paylaşımsız ekran kartı demek, Ekran kartının hiç bir donanıma bağlı kalmadan, sadece kendi kendine çalışması demektir.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
bana önerdiginiz paylaşımlı sanırım '' Zotac GeForce 9800 GT Eco 1GB GDDR3 256 Bit DirectX 10 HDTV/Zotac ''

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
'' Zotac GeForce 9800 GT Eco 1GB GDDR3 256 Bit DirectX 10 HDTV/Zotac '' bu ekran kartı kadar basarılı biti yüksek 1 gb paylaşımlı ekran kartı model bana onermısın bu kadar iyi olmasının yanında paylaşımlıda olsun bu ekran kartı 200 tl tam uygun ama paylaşımlıda olsun :D

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
'' Zotac GeForce 9800 GT Eco 1GB GDDR3 256 Bit DirectX 10 HDTV/Zotac '' bu ekran kartı kadar basarılı biti yüksek 1 gb paylaşımlı ekran kartı model bana onermısın bu kadar iyi olmasının yanında paylaşımlıda olsun bu ekran kartı 200 tl tam uygun ama paylaşımlıda olsun :D

Eğer paylaşımlı istiyorsanız, paylaşımlı olanını alırsınız :)

Ayrıca site neden silsin yorumları. Kafanıza göre birşeyler uydurmayın teaports...

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
İşte onu bılmıyorum bana bu markanın bu kadar ıyısınden bir ekran kartı (paylaşımlı) paylaşırmısıznız demiştim. 2 side '' Ayrıca site neden silsin yorumları. Kafanıza göre birşeyler uydurmayın teaports... '' demişsiniz ben yorumları degıl konuları sildi demiştim diger aştıgım konu sılındı onuda o yuzden dedim kafama göre bir şeyler uydurmadım... :off:( lütfen konusduklarımıza bıraz dıkkat edelım ) :D cvp bekliyorum ekran kartı konusunda :hmmm

----------Eklendi @ 20:12:47 ---------- Yazıldı @ 20:11:08 ----------

Mesaj; teaports tarafından (21.04.2011 Saat 15:09:25 ) değiştirilmiştir. Sebep: PC MUHENDISININ EN SON YAZDIGI YORMU GORMEDIM GÖRÜNCE BOYLE BIR DUZENLEME YAPTIM '' burada yorumu gormedım dedım site sildi demedim bu arada...

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Sizin gibi insanları çok gördüm. Hangi hakla bana konuştuklarınıza dikkat edin diyorsunuz? Adam gibi yardım isteyin ki... yardım edebilelim. Lütfen tartışma çıkarmadan ekran kartınızı alın. Daha fazla yardım edebileceğimi sanmıyorum.

Zotac GeForce 9800 GT Eco 1GB GDDR3 256 Bit DirectX 10 HDTV/Zotac '' bu ekran kartı kadar basarılı biti yüksek 1 gb paylaşımlı ekran kartı model bana onermısın bu kadar iyi olmasının yanında paylaşımlıda olsun bu ekran kartı 200 tl tam uygun ama paylaşımlıda olsun.

Önce Türkçenizi düzeltin. Sonra yardım ederler.

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Pc mühendisi benım söyledigimi yanlış anlamışsın. Ayrıca '' Sizin gibi insanları çok gördüm '' demişsiniz hayırdır yanlışla bir kusurumuz mu oldu ? Kafamdan bir şey uydurmadım ... Ekran kartı konusunda bilgim olmadıgı için size dogal olarak bilmedigim konuları siz bu konuları anladıgınız için size sordum. '' Ayrıca site neden silsin yorumları. Kafanıza göre birşeyler uydurmayın teaports... '' demişsiniz ben konu silindi demek istemiştim. 2 yerde aynı konu açtıgım için forum yöneticileri tarafından silinerek uyarı geldı. 2 sefer aynı konuyu açmayın diye sorun bu, bide konuştuklarımıza dikkat edelim derken demek istedigim '' Sizin gibi insanları çok gördüm '' demişsiniz lütfen böyle yazılar yazmayın demek istedim. Benim tartışma çıkarmak gibi bir düşüncem yok sayın Pc mühendisi yinede tekrarlıyorum yardımların için tşk ederim ...

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Nvıdıa'nın geforce 7300 SE / 7200 GS modelinin Windows 7 uyumlu ekran kartı driverini indire bileceğim adres önerirmisiniz ?

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Pc mühendisinden aldım bulmanıza gerek yok...

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar ekran kartımı aldım Nvıdıa'nın geforce 210 (1 GB DDR3 128 Bit) modelini aldım geçiçi bir süre için ileride degiştirecegim 256 Bitlik bir ekran kartı alacagım ...

teaports

teaports

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar ekran kartımı aldım... AXLE Nvıdıa 9800 GT 1 GB DDR3 256 BİT'lik şimdilik ekran kartımdan memlunum ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt