Portecho Biyografisi


x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
The New York Times gazetesinin “hızla yükselen, geleceği parlak grup” olarak nitelendirdiği “Portecho“, Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan ikilisinden oluşuyor. “Portecho”, elektronikayı rock’la buluşturarak dans müziğine kendi yorumunu katıyor. Parçalarda altyapılar ve hipnotize eden İngilizce vokaller, sıcak gitar melodileriyle iç içe. Elec-Trip Records imzasıyla çıkan “Undertone” isimli albümleriyle “Portecho“, 80′lere göndermeler yaparak, dinleyicilerine sınırların çok ötesinde bir müzik sunuyor.


2005 yılında biraraya gelen Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan, “Portecho”yu kurdu ve plak şirketi olarak Elec-Trip Records ile anlaştı. İkili, “Underone” (Elül 2006) ve “Studio Plastico” (Şubat 2009) albümlerinde prodüktör Oğuz Kaplangı ile çalıştı.


Tan Tunçağ: Düzenlemeler, vokaller, bas gitar
Deniz Cuylan: Düzenlemeler, gitar
Live konserlerde Portecho’ya Feryin Kaya (bas gitar) ve Ulaş Özbiçer (davul) eşlik ediyor.


Albüm ve promo fotoğraflar: Emir Özşahin (Studio Plastico), Volga Yıldız (Undertone)


Ödül: Portecho, 2007′de Radyo Boğaziçi 4. Müzik Ödülleri’nde “En iyi elektronik müzik sanatçısı” ödülünü aldı.
 

Benzer Konular

x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
589
x-scarface
doctorrr
Cevap
1
Görüntüleme
755
x-scarface
doctorrr
Cevap
1
Görüntüleme
627
ahmetkartal
X-LifeHard
Cevap
2
Görüntüleme
831
X-LifeHard
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt