PlayStation 5 hakkında ilk bilgiler geldi

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
PlayStation 5 hakkında ilk bilgiler geldi
Yeni nesil konsolların geleceği ile ilgili ilk detaylar gelmeye başladı.

Oyun dünyasındaki çekişme sadece yapımlar arasında değil konsol alanında da gerçekleşmekte. Gelişen teknoloji ile birlikte üstün donanım özelliklerine sahip oyun konsolları, oyun dünyasında sunulan yapımlarında kalitesini yükseltiyor.

Oyuncuların daha kaliteli yapımları istediği bu günlerde en büyük rekabet Xbox ile PlayStation oyun konsolları arasında yaşanıyor. İki platformunda en son sundukları Xbox One ve PlayStation 4 oyun konsolları arasındaki rekabet kıyasıya sürerken. Sony’nin yeni oyun konsolu hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı bile. PS 4 çıkalı daha 2 yıl olmasına rağmen Sony’nin yeni oyun konsolu hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. Xbox One karşısında bir adım önde giden Sony, yeni oyun konsolu hakkında bir bilgi paylaşımında bulunmasa da oyun yapımcıları bu konuda bazı ipuçları veriyor.

Electronic Arts’ın yetkili ismi Blake Jorgensen ileride sunulacak yeni nesil konsollarla ilgili bir takım ipuçları verdi. Blake Jorgensen, gelecekte PS 5 ve Xbox oyun konsolunda sanal gerçekliğin ön plana çıkacağını ama her şeye rağmen de hardcore tarzının da eksik olmayacağını vurguladı. Ayrıca ilerleyen dönemde bu savaşa Apple ve Google’ında katılımının beklediğini ve hatta Apple’ın Apple TV modeli ile oyun pazarına bir göz kırptığını belirtti. Blake Jorgensen ayrıca, PS5’in özünü koruyacağını, sanal gerçeklik gözlükleri ve diğer geliştirilen araçların hiçbirinin Dualshock Gamepad deneyiminin yansıtamayacağını belirtti.

PlayStation 5 hakkında ilk bilgiler geldi - MaxiCep

Emre

Üye
Beklemedeyiz...

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Baya erken
Ps4 ün daha en az 4 yılı var

• Beğen

burak1011

Üye
2019 dan önce yeni konsol gelmez

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bazen diyorum diğer firmalar da rekabete girse ms ve Sony de 6 yıl sözünü bozar

burak1011

Üye
yok yav o kadar sürmez bence :hmmm
Hocam şu ana kadar 7yıl gibi bir süre ile yeni konsol çıkardı. 2013 den çıktı ps4 2020 bile yapıyorda bence 6sene idare eder i var bu konsolun. Daha erken çıksa bile destek devam edecektir. Bir anda öldürmez herhalde. Birde sony i zorlayan bir firma yok microsoft dışında. konsol dünyasında rekabet yok gibi aslında. Bundan da güç alıyorlar biraz sanırım

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hocam şu ana kadar 7yıl gibi bir süre ile yeni konsol çıkardı. 2013 den çıktı ps4 2020 bile yapıyorda bence 6sene idare eder i var bu konsolun. Daha erken çıksa bile destek devam edecektir. Bir anda öldürmez herhalde. Birde sony i zorlayan bir firma yok microsoft dışında. konsol dünyasında rekabet yok gibi aslında. Bundan da güç alıyorlar biraz sanırım
teknoloji hızla gelişiyor ve firmalar paraya baktığı için seneye yeni bir konsol çıkarsalar yine deli gibi satacağına eminim :hmmm

• Beğen
Tepkiler: burak1011

burak1011

Üye
teknoloji hızla gelişiyor ve firmalar paraya baktığı için seneye yeni bir konsol çıkarsalar yine deli gibi satacağına eminim :hmmm
Evet haklısınız hocam da adamlar elindeki son teknolojiyi direk vermiyorlar öncekini eritp veriyorlar bu birde niyeyse ps4 Bana diğer konsollarn yaptığı etkiyi yapmadı. Ps3 çıktığında deli olmuştum resmen ps4 öyle bir etki yapmadı

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Evet haklısınız hocam da adamlar elindeki son teknolojiyi direk vermiyorlar öncekini eritp veriyorlar bu birde niyeyse ps4 Bana diğer konsollarn yaptığı etkiyi yapmadı. Ps3 çıktığında deli olmuştum resmen ps4 öyle bir etki yapmadı
evet ps2 ve 3 efsane seri olacak 4 o etkiyi yapmadı ama yinede xbox a farkı taktı

• Beğen
Tepkiler: burak1011

burak1011

Üye
evet ps2 ve 3 efsane seri olacak 4 o etkiyi yapmadı ama yinede xbox a farkı taktı
Acaba niye böyle oldu? Piyasa da oyun sıkıntısı vardı ondan mi ki. Birde şu fps düşmesi vs olayları oldu ps4 hakkında çok çıktı bunlar. En merak ettiğim oyun nfs 2015 sırf onun için alınır aslında:)

Üst Alt