Öneri Pil ( batarya ) kalibrasyonu 1 aylik g3 e faydali mi zararli mi

Sponsorlu Bağlantılar

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Pil ( batarya ) kalibrasyonu 1 aylik g3 e faydali mi zararli mi
Iyi günler g3 kullanicisiyim cihaz 1 aylik aklima takilan soru şu pil düzeltme programi ile yapilan düzeltmenin ve pil kalibrasyonun cihaza veya pile bi faydasi veya zarari gercekten var mi ?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1 Aylık Cihaza Böyle Bişey Gerekmemesi Gerekiyor? Azmı Gidiyor Şarji?

• Beğen
Tepkiler: wegas23
cihanata_1

cihanata_1

Üye
ben yapıyorum şarjla ilgili sorun olduğuı zamanlarda bazen şe yarıyopr bazen yaramıyor cihaz iki senelik cıhaz iki senelik çoğu kalibrasyon yönteminde bataryanın %0a kadar bitir,ilmesi gerekiyor buda bataryaya zararlı ama arada yapılması gerekiyormuş:)

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
1 Aylık Cihaza Böyle Bişey Gerekmemesi Gerekiyor? Azmı Gidiyor Şarji?
Bi gün tam götürmüyor o kadar ugrasmadigim halde
ben yapıyorum şarjla ilgili sorun olduğuı zamanlarda bazen şe yarıyopr bazen yaramıyor cihaz iki senelik cıhaz iki senelik çoğu kalibrasyon yönteminde bataryanın %0a kadar bitir,ilmesi gerekiyor buda bataryaya zararlı ama arada yapılması gerekiyormuş:)
Benim cihaz daha 1 aylik bile değil hocam yaptim fakat daha beter oldu :D %5 e indirecem tekrar full sarj edecem

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bi gün tam götürmüyor o kadar ugrasmadigim halde

Benim cihaz daha 1 aylik bile değil hocam yaptim fakat daha beter oldu :D %5 e indirecem tekrar fu ll sarj edecem
Bence Normaldir Ekran Batarya Oranına Göre Denemek Lazım Ne Bileyim Atıyorum 4.3" Ekrana 1.6 Amper Batarya Koyarsan Çabuk Gider Ki 3G İle Kullanırsın Oda Baya Getirir Aktif Kullanımda Yarım Gün Çıkartmaz Seni Normal Bişey

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Bence Normaldir Ekran Batarya Oranına Göre Denemek Lazım Ne Bileyim Atıyorum 4.3" Ekrana 1.6 Amper Batarya Koyarsan Çabuk Gider Ki 3G İle Kullanırsın Oda Baya Getirir Aktif Kullanımda Yarım Gün Çıkartmaz Seni Normal Bişey
Bilmiyom ama çok cabuk bittiyor ekran 5.5" ama batarya da küçük değil ki 2k ekran oldugundan dolayi baya gidiyor bence

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bilmiyom ama çok cabuk bittiyor ekran 5.5" ama batarya da küçük değil ki 2k ekran oldugundan dolayi baya gidiyor bence
Batarya Kuvvetli Olması Lazım Oda Şimdiki Cihazlarda Yok Gibi Bişey

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
3000 mah lik batarya mevcut
Bana Sorarsan 5.5" E Az Hemde 2K Ekranda Dediğin Gibi İşlemciyi Zora Sokar GPU Filan illaki Yüktedir Her Zaman Normal Bence Yeni Telefonlardan Şarj Beklentiniz Olmasın ARkadaşlar

• Beğen
serdar_gs

serdar_gs

Üye
G4 te hergün çok rahat akşamı çıkarıyorum ortalama 20 ila 24 saat kullanımda 2-3 saatte ekran süresi alıyorum. Doze moduyla kullanmadığım zamanlarda şarj %1 civarı ya gidiyor ya gitmiyor. G4 te de ekran 5.5 inc ve 3000 mah batarya var kalibre falan hiç uğraşmadım.

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Bana Sorarsan 5.5" E Az Hemde 2K Ekranda Dediğin Gibi İşlemciyi Zora Sokar GPU Filan illaki Yüktedir Her Zaman Normal Bence Yeni Telefonlardan Şarj Beklentiniz Olmasın ARkadaşlar
Yani orasi öyle yeni nesil telefonlar sıkıntı
G4 te hergün çok rahat akşamı çıkarıyorum ortalama 20 ila 24 saat kullanımda 2-3 saatte ekran süresi alıyorum. Doze moduyla kullanmadığım zamanlarda şarj %1 civarı ya gidiyor ya gitmiyor. G4 te de ekran 5.5 inc ve 3000 mah batarya var kalibre falan hiç uğraşmadım.
Ben g3 var aksami cikarmiyor ama sms atmayip whatsapp a filan girmezsem cikarir diye düşünüyorum zaten o tip programlar işe yaramiyor bence ben kalibrasyon yaptim daha çok sarj yedi sarji bitirdim yeniden taktim öyle düzeldi geri kullanimi

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

Üst Alt