Pet Shop ile ilgili bir soru?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Pet Shop ile ilgili bir soru?
Arkadaşlar ben bir tavşan ve kafesi alıcam yalnız tek sorunum şu ki almak ıstedıgım yer iyice uzak ve otobüsle gidip geliyorum.. Bursada oturanlar bilir teleferıkte oturuyorm burdan taa zafer plazaya otobüsle gitcem ve gelcfem ama gelirken tavşanı nasıl getircem otobüsle ben onu düşünüyorum napabilirim ?

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Uygun büyüklükte bir mukavva kutunun içine biraz talaş koyup, kutunun bir kaç yerinden hava
alması için delik açacaksın otobüse bindiginde kutuyu yanına al arada marol maydonuz verip besle

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
baska cevap yazan yokmu ?

benighted

benighted

Üye
zaten kafes alacakmissin onun icinde getir.simdi mesafeyi ben bilmiyorum kac saat suruyor ancak 3-4 saat bile olsa bi sey olmaz su veya yem vermezsende.
Not:eger sehirler arasi calisan bi firmanin otobusuyle gidiyorsan canli hayvan sadce veteriner tarafindan uyutulursa kabul ediyorlar

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
yok kardes naptın 3 saat flan yanı en fazla 15 - 20 dk ben tasıma dogru ama sofor kafesı ıcerı almazsa o yuzden mesela 15-a ya bıner gelırım ama ıste kafesı kabul etmezse yandık bıde hayvana birşey olursa nolcak ben onu düşünüyorum.

benighted

benighted

Üye
tmm o zaman once bir kutu ayarla kafesi icine koyabilecegin sonra tavsani kafese kafesi kutuya koyup getiriyorsun sen kutuyu fazla sarsmadigin surece tavsana 15-20 dakika da hic birsey olmaz

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
aslında doğru soyluyon benighted kafesi kutuyla kamufle ederm kutuyu posetlerım bırkac hava delıgı 10 15 tane tamam boyle yaparm ben sagol bı kacda yem atarm yorum atan herkeze tesekkur ederm ısteyen yorum atabilir..

benighted

benighted

Üye
rica ederim dostum yalniz tavsani nerede besleyeceksin merak ettim bahceli evin mi var cunku bizim ev muaitti bahcesi falan vardi ama bir saniyelik dalginlik yuzunden kediye kaptirdim tavsani dikkat et sonra cok uzulursun

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Otobüs deyince 1–2 saat sürecek sandım 15 dakikada hiçbirşey olmaz elinde bile götürsen al ufak 1 kutu birkaç delik aç koy koltuğunun altına diğer elinede al kafesi hiçbir şey demez şöför merak etme kutuyu sarsmadığın sürece tavşanada birşey olmaz ben 1 saat otobüste 3 tane civciv götürdüm eve hepsinide tavuk yaptım :)

ayrıca sana bir tavsiye gitmişken tavşan yemide al haftada 2 gün falan yeşillik ver yoksa köpekten bile fena pisliyor :)

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
bana eskiden almışlardı cok sevmıstım adı benekli'ydi çok tatlı sırtında kuyruguna 3 tane benek burnunun cevresınde ve alnında benek kuyrugu sıyahımsı kulakları beyaz sıyah karısımı birseydi cok sevıyodum tavsan cok kotu sartlar altında yasıyodu bıgun aıle baskısı yuzunden bodruma koyduk sonrakı gun kaybolmus gunlerdır aradım onu ama bulamadım cok uzulmustum bu seferkının hersey ıtam olcak guzel bı kafes yemlık suluk alcam..

30'a kafes 15'e de tavşan alcam sizce iyimi ?

Evim bahçeli değil normal apartman sahibiyiz evde beslicem arasıra gozetımımde cıkartcam flan..

benighted

benighted

Üye
fiyatlar bnce uygun apartmandaysa sorun yok o zmn.hayvan beslemek gercekten cok buyuk sorumluluk eger zaman ayiramayacaksaniz falan hic bulasmayin ya da daha sonra anne baba olmaz diye birakacaksaniz cunku alisiyor sizinle olan hayata sonra birakinca dogal yasaminda yada baskasinin elinde hayvan yasayamiyor.bu butun hayvanlar icin gecerli.ona kendinizden bile iyi bakip deger vermelisiniz. Bu arada tuvalet aliskanligi edindirmeni tavsiye ederim sana yoksa ileride basin agriyabilir.bu konuyla ilgili internette birsuru farkli yontem hakkinda bilgi edinebilirsin.kolay gelsin

- - - Eklendi - - -

Otobüs deyince 1–2 saat sürecek sandım 15 dakikada hiçbirşey olmaz elinde bile götürsen al ufak 1 kutu birkaç delik aç koy koltuğunun altına diğer elinede al kafesi hiçbir şey demez şöför merak etme kutuyu sarsmadığın sürece tavşanada birşey olmaz ben 1 saat otobüste 3 tane civciv götürdüm eve hepsinide tavuk yaptım :)

ayrıca sana bir tavsiye gitmişken tavşan yemide al haftada 2 gün falan yeşillik ver yoksa köpekten bile fena pisliyor :)

aynen bende oyle dusundum epey uzak diyince arkadas benim icin bir saatlik yer bile yakindir.15 nedir.sofor almasa yuruyerek bile gidersin. :)

fatihcan85

Üye
    Konu Sahibi
Yuruyerek fazla olur hemde baya fazla 3 Buçuk kilometre mesafe var evle oranın arasında

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
tavşan kafesi büyük ihtimal katlana biliyordur

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Ben civcivlerimi tavşan kafesinde büyüttüm katlanmıyor :D

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Ben civcivlerimi tavşan kafesinde büyüttüm katlanmıyor :D

kafesler imal edildi yerden petsoplara gönderilmek istendiginde fazlasıyla
yer kaplayacıktır. mesala 3 ton yük taşıma kapasitesi olan nakliye aracına
üste üste tek parça kafesleri koydunuzu düşünün en fazla kaç tane alır
işin ticari kısmını düşenerek katlana bilir olması daha mantıklı
ama ben hiç tavşan kafesini yakından görmedim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...