Pc'mi Yükseltecegim Yardim Lutfen (parca onerileri)

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
4gb olucak diye bi alt gpu almak anlamsız
ben gtx960 ile (2gb)
gta 5 i ultra-very high ayarlarda oynayabiliyorum (sadece gölgeler ultra değil vede msaa 2x gerisi en sonda)

grafik ram kullanımı 3.2 gb olmasına rağmen oyun bahsettigim ayarlarda 60-90fps arası oynuyorum

sanırım sistem belleğinden kullanıyor kalan kısmı
elbetteki tamamı gpunun kendi belleğinden kullansa daha fazla performans alırdım ama oyun açılmam demiyor sadece performans birazcık düşüyor

günümüz oyunları 1080p de 2gb sınır ile yeterli

eğer bütçe yetiyorsa uzun vadede r9 380 almak r7 370 almaktan çok daha mantıklı

• Beğen
Tepkiler: ceza87
avast

avast

Üye
Ekran kartının rami performansı gpu çekirdeği kadar etkilemez sen 2 gb yerine 4 gb ekran kartım var diye gt 940 4 gb ile 960 2gb bir olmaz kanımca

exp_l0it

exp_l0it

Üye
4gb olucak diye bi alt gpu almak anlamsız
ben gtx960 ile (2gb)
gta 5 i ultra-very high ayarlarda oynayabiliyorum (sadece gölgeler ultra değil vede msaa 2x gerisi en sonda)

grafik ram kullanımı 3.2 gb olmasına rağmen oyun bahsettigim ayarlarda 60-90fps arası oynuyorum

sanırım sistem belleğinden kullanıyor kalan kısmı
elbetteki tamamı gpunun kendi belleğinden kullansa daha fazla performans alırdım ama oyun açılmam demiyor sadece performans birazcık düşüyor

günümüz oyunları 1080p de 2gb sınır ile yeterli

eğer bütçe yetiyorsa uzun vadede r9 380 almak r7 370 almaktan çok daha mantıklı
1366*768 ekranda hersey sonda 4.2gb ekran karti bellegi istiyor, denedim onayliyorum :D gelen fps 13 :ehe
herseyi ultrada oynamak pek bise degistirmiyor aslinda orta ayarda msaa x8 60fps ile oynatsa gayet iyidir bence

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
1366*768 ekranda hersey sonda 4.2gb ekran karti bellegi istiyor, denedim onayliyorum :D gelen fps 13 :ehe
herseyi ultrada oynamak pek bise degistirmiyor aslinda orta ayarda msaa x8 60fps ile oynatsa gayet iyidir bence
msaa nın açık olması ile kapalı olması arasındaki fark ile
orta ayarlar ile ultra ayarlar arasındaki fark aynı değil
grafikler çamur gibi oluyor orta ayarlarda
aynanın yansıması bile pixel pixel oluyor
hele gölgeler hak getire :ehe

fxaa ve 2xmsaa açıkça yine kenarlar biraz tırtıklı ama görüntü daha temiz

exp_l0it

exp_l0it

Üye
msaa nın açık olması ile kapalı olması arasındaki fark ile
orta ayarlar ile ultra ayarlar arasındaki fark aynı değil
grafikler çamur gibi oluyor orta ayarlarda
aynanın yansıması bile pixel pixel oluyor
hele gölgeler hak getire :ehe

fxaa ve 2xmsaa açıkça yine kenarlar biraz tırtıklı ama görüntü daha temiz
bence gayet iyi yani :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Ben artık GTA 5 falan oynamıyorum
2 kere bitirdim
yaklaşık 200saat oynadım yetti

şuan PC başında sadece Overwatch oynuyorum
onda da EPIC ayarlara aldım 70fps sabit alıyorum

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Ben artık GTA 5 falan oynamıyorum
2 kere bitirdim
yaklaşık 200saat oynadım yetti

şuan PC başında sadece Overwatch oynuyorum
onda da EPIC ayarlara aldım 70fps sabit alıyorum
ben onu demiyorum ya :D
orta ayarda goruntu cok kotu diyorsun, orta ayarda iste oyun grafiklerde gayet guzel yani...

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
2 gb yetersiz kaliyor mesela gta 5 de yetersiz oluyor. Bu r7 370 4gb gta 5 ultrada acar mi ?
r9 380 in 2gb si r7 370 in 4 gb sinden daha çok iş görür buna emin olabilirsin :)
örn. r9 380 2gb gta 5 de 55-65 fps alıyor (ultra)
r7 370 4gb gta 5 de 50-65 fps arası alıyor bazı ufak tefek şeyler kapalı
NOT!!!:Ekran kartı hiçbir zaman vram boyutuna (gbsine) göre daha çok performans vermez sadece ilerki yıllarda vram boyutu yetmediğinden sorun yapar ama o zamana kadar da vram boyutu yüksek olan ama diğer değerleri düşük olan kart da bir işe yaramaz hale gelir

exp_l0it

exp_l0it

Üye
r9 380 in 2gb si r7 370 in 4 gb sinden daha çok iş görür buna emin olabilirsin :)
örn. r9 380 2gb gta 5 de 55-65 fps alıyor (ultra)
r7 370 4gb gta 5 de 50-65 fps arası alıyor bazı ufak tefek şeyler kapalı
NOT!!!:Ekran kartı hiçbir zaman vram boyutuna (gbsine) göre daha çok performans vermez sadece ilerki yıllarda vram boyutu yetmediğinden sorun yapar ama o zamana kadar da vram boyutu yüksek olan ama diğer değerleri düşük olan kart da bir işe yaramaz hale gelir
yukarda ultra ayarlarda ve her sey acikken 4.2gb istedigini yazdim diye hatirliyorum.. ama dogrudur diger ayarlar kapaliyken gayet rahat bende aciyorum oyunu

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
yukarda ultra ayarlarda ve her sey acikken 4.2gb istedigini yazdim diye hatirliyorum.. ama dogrudur diger ayarlar kapaliyken gayet rahat bende aciyorum oyunu
oyunda yazıyorsa 4gb istiyor diye onlar uydurma sayılır :D bende ac syndicate ilk çıktığında 1gb amd hd series kart vardı medium ayarlarda 30 fps alıyordum ama orda 2gb kart ister yazıyordu ;)
r9 380 in gta 5 de düşeceği en fazla 40 fps diye düşünüyorum
bu arada r9 serisinde full hd monitöre 2k-4k görüntü vermek var :cool :D :D ama oyunda hali ne olur bilmiyorum daha denemedim :D
cidden de görüntüde değişim oluyor az bir fark hissediliyor film filan izlerken açarsan o özelliği

general4242

general4242

Üye
    Konu Sahibi
Simdi kararsiz kaldim r7 370 4gb mi r9 380 2gb mi yoksa nvdida gtx950 2gb 128 bitmi ? Birde bukartlarin farkli fiyatta farkli markada modelleri war. Vatandan atsaniz ozellikle su diye bana

exp_l0it

exp_l0it

Üye
oyunda yazıyorsa 4gb istiyor diye onlar uydurma sayılır :D bende ac syndicate ilk çıktığında 1gb amd hd series kart vardı medium ayarlarda 30 fps alıyordum ama orda 2gb kart ister yazıyordu ;)
r9 380 in gta 5 de düşeceği en fazla 40 fps diye düşünüyorum
bu arada r9 serisinde fu ll hd monitöre 2k-4k görüntü vermek var :cool :D :D ama oyunda hali ne olur bilmiyorum daha denemedim :D
cidden de görüntüde değişim oluyor az bir fark hissediliyor film filan izlerken açarsan o özelliği
ben yazilani soylemiyorum oyunda kendim denedim :kop:

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Aralarında en güçlü kart
R9 380
tavsiyem Sapphire - msi
ama asus da alınabilir

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Gelecek yilin haziran ya da temmuza alacagim zaten ozamana duser fiyati. Dolarda duser ins.
moral bozmak gibi olmasın ama dolar
son 20 yıldır yer geçen yıl artıyor

geçen 2008 tarihli bi vatan farurasına bakıyordum

dolar 1.25 euro 1.75 miş

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
  • Beğen
Tepkiler: general4242
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye