Pc Uykudayken Pcnin Fişini Çekersek Uykuda Kalır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Pc Uykudayken Pcnin Fişini Çekersek Uykuda Kalır Mı?
Pc Uykudayken Pcnin Fişini Çekersek Uykuda Kalır Mı?Birde Pc Uykudayken Elektrik Yiyomu

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Anakart İle Alakali Birşey Bu. Önceki Anakartım Uyku Moduna Alınca Fanları AÇık Tutuyordu.Sadece Anakartı Değiştirdim Şimdi fanları Filan Kapatıyor Öyle Uyku Moduna Geçiyor Bildiğim Kadarıylada HDDye Kaydediyor Verileri.Yani Şöyle Atıyorum Beklemeye Aldın Tarayıcı Açık Bekleden Çıkarttğında Sadece Oturumu Açar ve Devam Edersin.Dİğer Senaryo Beklemeye Aldın Fişi Çektin Bir Sonraki Açısında PC Normal Açılıyomuş Gibi Açılır Ama Uyku Modunda Bıraktığın İçin Oturum Açtığında Tarayıcı Açık Kalıyor Olması Gerek

mta122003

mta122003

Üye
    Konu Sahibi
Anakart İle Alakali Birşey Bu. Önceki Anakartım Uyku Moduna Alınca Fanları AÇık Tutuyordu.Sadece Anakartı Değiştirdim Şimdi fanları Filan Kapatıyor Öyle Uyku Moduna Geçiyor Bildiğim Kadarıylada HDDye Kaydediyor Verileri.Yani Şöyle Atıyorum Beklemeye Aldın Tarayıcı Açık Bekleden Çıkarttğında Sadece Oturumu Açar ve Devam Edersin.Dİğer Senaryo Beklemeye Aldın Fişi Çektin Bir Sonraki Açısında PC Normal Açılıyomuş Gibi Açılır Ama Uyku Modunda Bıraktığın İçin Oturum Açtığında Tarayıcı Açık Kalıyor Olması Gerek
Tamam Tarayıcıyı Açık Bırakayım Pcyi Uykuya Alayım Fişi Çekeyim Uykuya Geçince Sonra Normal Devam Etcek Açınca

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tamam Tarayıcıyı Açık Bırakayım Pcyi Uykuya Alayım Fişi Çekeyim Uykuya Geçince Sonra Normal Devam Etcek Açınca
Etmesi Gerek Ama Dediğim Gibi Anakarttan Kaynaklanan Birşey Kalmama İhtimalide Var Denemek En Kesin Sonuç :)

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Uyku moduna alırsanız pcnin pil tüketimi devam eder. Yani batarya yetersiz gelirse kapanır. Ya da fişini çekerseniz masaüstü pclerde. Hibernate durumuna alırsanız iş değişir. Tüm bilgiler sabit diskinize kaydolur ve pc kendini kapatır. Açtığınızda bu bilgiler sabit diskten geri okunur ve kaldığınız yerden devam edersiniz. Bu nedenle de enerjiye ihtiyaç duymaz pc.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Güç kesilirse pc uyku modundan çıkar ve kapanmış olur
(masaüstünden bahsediyorum) yani pili sökerseniz laptop kapanır

asıl sorunun cevabı az da olsa pilden yer