Pc Oyunlarınında Neden Hep Çizgiler Var?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Unique_EaqLe

Unique_EaqLe

Üye
    Konu Sahibi
ARKADAŞLAR BEN PC OYUNLARINI OYNADIKÇA DİKKAT ETTİM İYİCE İNCELEDİM VE ----OYUNLARDA HİÇ YUVARLAK BİR NESNE BULAMAZSINIZ---- HEPSİ TEK TEK ÇİZGİLERDEN OLUŞMUŞTUR NEDEN ACABA????????????:bilmem::hmmm NEDEN :hmmm
 
jackalx_06

jackalx_06

Üye
neden olacak öyle yapmak daha kolay.

bu arada başlıkla konu pek uyumlu olmamış.
 
TwiNKie...

TwiNKie...

Üye
Oyunlar belirli bir fizik motoru ile hazırlanır. Çizgiler dediğin olayar karakterlerin fizik motoruna göre yaptığı hareketlerden kaynaklıdır. Ancak bu fizik motorlarıyla çokta rahat yuvarlak nesneler oyuna aktarılabilir. Örneğin futbol topu gibi. Bu yüzden açıklama biraz eksik olmuş. Ama şuda varki en düzünden en şekilli nesnesine kadar hepsi oyun motoru aracılığıyla hazırlandığı için çizgiler doğal şeylerdir. O ayıraç görevi gören çizgiler olmasa nesneler nerde duracağını nerde hareket edeceğini bilemezler. Ayrıca ekrandaki görüntü kaliteside görselliği etkiler. Yani açıklaman biraz eksik olmuş ama sanırım bu konuda bir bilgi istedin. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Saygılarımla...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt