İpucu PC niz Ağırlaştı mı Virüslerden Bıktınız mı Bize Ne Demeyeceğim :) Gelin Format Atalım Beraber

Sponsorlu Bağlantılar

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
PC niz Ağırlaştı mı Virüslerden Bıktınız mı Bize Ne Demeyeceğim :) Gelin Format Atalım Beraber
Arkadaşlar Merhaba Bugün Beraber Format Atmayı Öğreneceğiz...Çok Basit Olduğunu Sizde Göreceksiniz.Öncelikle Bize Gereken Program Ve Malzemeler:
1-Bir Cd/Dvd Veya Usb Bellek
3-Win Xp
(Renkli)

Yasak Olduğundan Dolayı Kaldırdım Artık Siz Bulursunuz​
Yasak Olduğundan Dolayı Kaldırdım Artık Siz Bulursunuz
(Tüm Sürümleri Mevcut) Iso Dosyaları
_______________________________________________________________Resimlerle Format İşlemine Geçelim
Not:
Format Sırasında C: Birimindeki Dosyalarınız Silineceği İçin Lütfen Bilgilerinizi Yedeklemeyi Unutmayın..!!!

1- Yazdırma Programı İle İndirdiğimiz Iso Dosyasını Flash Bellek Veya Cd/Dvd Ye Yazdıralım.Bakınız:

(Cd/Dvdden Atıyorsanız Videodaki Usb Seçilen Yeri Cd/Dvd Göstermeniz Yeter)
2-Bilgisayarı Kapatıp Resimdeki Gibi Bıos Ayarlarından Boot Olayına Girip Cd/Dvd Veya Usb Belleğimizi Okunması İçin 1.Sıraya Alıyoruz.

(Usb Bellek İse Usb Hdd Yi Seçiyoruz)
(F10 Tuşuna Basıp "Y" Harfine Basarak Kaydedip Çıkıyoruz Önünüze Alttaki Resim Çıkacak Ve Herhangi Bir Tuşa Basın)
İnstall Now'u Tıkla
Kısa Bir Süre Sonra Windows 7 Kurulum İlk Yükleme Ayarı Dilinizin Ve Diğer Tercihlerin Yapıldığı Ekran Karşımıza Geliyor Burada Windows 7 Olduğu İçin Bir Kaç Dilde Çıktığı İçin Dil Ayarı English Olarak Gelicektir. Biz Bunu Türkçe Olarak Değiştirmemiz Gerekiyor. İkinci Olarakta Klavye Ayarı Gerekiyor Klavyeyide Türkçe Ve Q Olarak Değiştiriyoruz.
I Accept The License Terms Kutusunu Onayladıktan Sonra Next Tıklayarak Bir Sonraki Adıma Geçiyoruz..
Burada Windows Diğer İşletim Sistemlerini Kullanıp Bu İşletim Sistemlerini Güncellemek İstiyorsanız Upgrade Seçiyorsunuz. Farklı Bir Sürücüye İkinci İşletim Sistemi Olarak Kurmak İstiyorsanız Custom (Advanced) Seçmeniz Gerekiyor..(Biz Yeni Sistem Kuracağımız İçin Custom Diyeceğiz)
Sizde İki Tane Vardır Büyük İhtimal Bu Adımda C Sürücüsünü Seçtiğimizde Altta Bulunan Format(Temizle) Butonunu Tıklayıp Temizleyerek C Sürücüsü Seçili Halde İleri Diyoruz.
Ve Hayırlı Olsun Yeni Sisteminiz Size Bıraktığım Bir Kaç Ayar Dışında Hazır Hayırlı Olsun..​
Not:
Xp Sistemi De Aynı Şekilde Kurulur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hermaphroditos

fnldstntn

Üye
Rahber iyi güzelde işletim sistemini paylaşman yasak linkleri kaldıman iyi olur aksi taktirde tüm konu silinebilir...

• Beğen
Tepkiler: blsm_mr

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
tmm çok saol dostum:oke:

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Aça aça bu konuyumu açtın. :DAslında yararlı olmuş. Bende iso ile format atacaktım. Anakartımda bi sorun var acaba geçermi ?

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
:D BİLİŞİMCİYİZ ELİMİZDEN EN BASİTİNDEN BUNLAR GELİYOR ANAKART MESELESİNİ BİRAZ DAHA AÇSANA :hmmm

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Kısacası windows yüklenirken yeniden başlıyor.

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
SEN İLK KURULUM AŞAMASINDA C Yİ SIFIRLADIĞINA EMİN MİSİN ??

okanbiz

okanbiz

Üye
format atmak kadar gereksiz zaman kaybı bi şey yok en doğru çözüm c clener la temizle sistem geri yükleme noktalarını sil malwarebayts la tara virüsleri de sil başlangıçtaki çalışan proları devre dışı bırak uçsun pc

• Beğen
Tepkiler: Adalı_009
Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
O kadarda değil tabikide unutmadım. Sonuçta Bilgisayar Mühendisiyim. :DGerek yok yardıma zaten atıcam çöpe 988 mb ram 1.5 Ghz kısacası berbat.

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
format atmak kadar gereksiz zaman kaybı bi şey yok en doğru çözüm c clener la temizle sistem geri yükleme noktalarını sil malwarebayts la tara virüsleri de sil başlangıçtaki çalışan proları devre dışı bırak uçsun pc
Kardeş yükseltmek isteyen de olabilir değil mi ?aynen ondan hayır gelmez :ehe:ehe

• Beğen

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
Yalnız ram yetersiz kalmış olabilir xp mi atıyordunuz?

Superfan

Superfan

Üye

Bir formattan sonra kurulan bilgisayar ile CCleaner ile temizlenip yeniden başlatılan bir bilgisayar arasında çok fazla var . Ha zaman/performans dersen bilmem, ama performansı diyorsan format atmak en etkili çözüm. Özellikle de virüsler için.

• Beğen
Tepkiler: blsm_mr

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
Batman haklı beyler :kıskıs::spr

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
Evet xp atıyordum.

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
hmm harbiden donanımsal :D

• Beğen
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Arkadaşlar bu konu PC Format Atma amacıyla açılmış bir konu. Eğer faydalı bulduysanız beğen butonunu kullanın, yanlış yaptığınız bir şey varsa yorum atın, konuyu açan arkadaş ilgilenir. Ama lütfen burada muhabbet etmeyin. Muhabbet etmek için zaten halihazırda gereksizler bölümümüz var, ayrıca aşağılayıcı mesajlar yazmayın. Şu anda olanı yokmuş gibi kabul edeceğim ama bir kez daha tekrarlanırsa yönetim gereğini yapacaktır, hayırlı forumlar...
Site Kuralları | MaxiCep.Com

Son düzenleme:

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
hayırdır kardeş benimle bi sıkıntın mı var varsa söyle bilelim ona göre davranalım :@

blsm_mr

Üye
    Konu Sahibi
niye kardeş bu nedir ya mesajlarım siliniyor konularıma müdahele ediliyor bu forum böyle değildi :off:

Üst Alt