PC niz Ağırlaştı mı Virüslerden Bıktınız mı Bize Ne Demeyeceğim :) Gelin Format Atalım Beraber

• 13 Ağustos 2014
  • 936 Okunma
  • 20 Cevap

1. Arkadaşlar Merhaba Bugün Beraber Format Atmayı Öğreneceğiz...Çok Basit Olduğunu Sizde Göreceksiniz.Öncelikle Bize Gereken Program Ve Malzemeler< Resmi açmak için tıklayın >
    :
    1-Bir Cd/Dvd Veya Usb Bellek
    3-Win Xp
    (Renkli)

Yasak Olduğundan Dolayı Kaldırdım Artık Siz Bulursunuz< Resmi açmak için tıklayın >

Yasak Olduğundan Dolayı Kaldırdım Artık Siz Bulursunuz< Resmi açmak için tıklayın >

(Tüm Sürümleri Mevcut) Iso Dosyaları
    _______________________________________________________________Resimlerle Format İşlemine Geçelim
    Not:
    Format Sırasında C: Birimindeki Dosyalarınız Silineceği İçin Lütfen Bilgilerinizi Yedeklemeyi Unutmayın..!!!

1- Yazdırma Programı İle İndirdiğimiz Iso Dosyasını Flash Bellek Veya Cd/Dvd Ye Yazdıralım.Bakınız:

(Cd/Dvdden Atıyorsanız Videodaki Usb Seçilen Yeri Cd/Dvd Göstermeniz Yeter)
    2-Bilgisayarı Kapatıp Resimdeki Gibi Bıos Ayarlarından Boot Olayına Girip Cd/Dvd Veya Usb Belleğimizi Okunması İçin 1.Sıraya Alıyoruz.< Resmi açmak için tıklayın >

< Resmi açmak için tıklayın >

(Usb Bellek İse Usb Hdd Yi Seçiyoruz)
    (F10 Tuşuna Basıp "Y" Harfine Basarak Kaydedip Çıkıyoruz Önünüze Alttaki Resim Çıkacak Ve Herhangi Bir Tuşa Basın)< Resmi açmak için tıklayın >

İnstall Now'u Tıkla
    Kısa Bir Süre Sonra Windows 7 Kurulum İlk Yükleme Ayarı Dilinizin Ve Diğer Tercihlerin Yapıldığı Ekran Karşımıza Geliyor Burada Windows 7 Olduğu İçin Bir Kaç Dilde Çıktığı İçin Dil Ayarı English Olarak Gelicektir. Biz Bunu Türkçe Olarak Değiştirmemiz Gerekiyor. İkinci Olarakta Klavye Ayarı Gerekiyor Klavyeyide Türkçe Ve Q Olarak Değiştiriyoruz.< Resmi açmak için tıklayın >

I Accept The License Terms Kutusunu Onayladıktan Sonra Next Tıklayarak Bir Sonraki Adıma Geçiyoruz..< Resmi açmak için tıklayın >

Burada Windows Diğer İşletim Sistemlerini Kullanıp Bu İşletim Sistemlerini Güncellemek İstiyorsanız Upgrade Seçiyorsunuz. Farklı Bir Sürücüye İkinci İşletim Sistemi Olarak Kurmak İstiyorsanız Custom (Advanced) Seçmeniz Gerekiyor..(Biz Yeni Sistem Kuracağımız İçin Custom Diyeceğiz)< Resmi açmak için tıklayın >

Sizde İki Tane Vardır Büyük İhtimal Bu Adımda C Sürücüsünü Seçtiğimizde Altta Bulunan Format(Temizle) Butonunu Tıklayıp Temizleyerek C Sürücüsü Seçili Halde İleri Diyoruz.< Resmi açmak için tıklayın >

Ve Hayırlı Olsun Yeni Sisteminiz Size Bıraktığım Bir Kaç Ayar Dışında Hazır Hayırlı Olsun..​
    Not:

Xp Sistemi De Aynı Şekilde Kurulur.

Yazan: blsm_mr
    Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
    Hermaphroditos bunu beğendi.
  2. Rahber iyi güzelde işletim sistemini paylaşman yasak linkleri kaldıman iyi olur aksi taktirde tüm konu silinebilir...

blsm_mr bunu beğendi.
  3. tmm çok saol dostum:oke:

4. Aça aça bu konuyumu açtın. :D
    ---
    Aslında yararlı olmuş. Bende iso ile format atacaktım. Anakartımda bi sorun var acaba geçermi ?

Mobil cihaz ile gönderdi
  5. :D BİLİŞİMCİYİZ ELİMİZDEN EN BASİTİNDEN BUNLAR GELİYOR ANAKART MESELESİNİ BİRAZ DAHA AÇSANA :hmmm

6. Kısacası windows yüklenirken yeniden başlıyor.

Mobil cihaz ile gönderdi
  7. SEN İLK KURULUM AŞAMASINDA C Yİ SIFIRLADIĞINA EMİN MİSİN ??

8. format atmak kadar gereksiz zaman kaybı bi şey yok en doğru çözüm c clener la temizle sistem geri yükleme noktalarını sil malwarebayts la tara virüsleri de sil başlangıçtaki çalışan proları devre dışı bırak uçsun pc

Adalı_009 bunu beğendi.
  9. O kadarda değil tabikide unutmadım. Sonuçta Bilgisayar Mühendisiyim. :D
    ---
    Gerek yok yardıma zaten atıcam çöpe 988 mb ram 1.5 Ghz kısacası berbat.

Mobil cihaz ile gönderdi
  10. Kardeş yükseltmek isteyen de olabilir değil mi ?
    ---
    aynen ondan hayır gelmez :ehe:ehe

11. Yalnız ram yetersiz kalmış olabilir xp mi atıyordunuz?

12. Bir formattan sonra kurulan bilgisayar ile CCleaner ile temizlenip yeniden başlatılan bir bilgisayar arasında çok fazla var . Ha zaman/performans dersen bilmem, ama performansı diyorsan format atmak en etkili çözüm. Özellikle de virüsler için.

blsm_mr bunu beğendi.
  13. Batman haklı beyler :kıskıs::spr

14. Evet xp atıyordum.

Mobil cihaz ile gönderdi
  15. hmm harbiden donanımsal :D

16. Arkadaşlar bu konu PC Format Atma amacıyla açılmış bir konu. Eğer faydalı bulduysanız beğen butonunu kullanın, yanlış yaptığınız bir şey varsa yorum atın, konuyu açan arkadaş ilgilenir. Ama lütfen burada muhabbet etmeyin. Muhabbet etmek için zaten halihazırda gereksizler bölümümüz var, ayrıca aşağılayıcı mesajlar yazmayın. Şu anda olanı yokmuş gibi kabul edeceğim ama bir kez daha tekrarlanırsa yönetim gereğini yapacaktır, hayırlı forumlar...
    Site Kuralları | MaxiCep.Com

Son düzenleme: 17 Ağustos 2014
  17. hayırdır kardeş benimle bi sıkıntın mı var varsa söyle bilelim ona göre davranalım :@

18. Sakin ol laa.

Mobil cihaz ile gönderdi
  19. niye kardeş bu nedir ya mesajlarım siliniyor konularıma müdahele ediliyor bu forum böyle değildi :off:

20. Özele gel.

Mobil cihaz ile gönderdi
Yüklüyor...
16/10/2018 - 01:16