PC,Kasadan gelen garip ses sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
PC,Kasadan gelen garip ses sorunu
Arkadaşlar pcmin kasasından arada bir araba motoru gibi ses geliyor 2-3 dakika sürüyor ve kesiliyor.
Sorun ne olabilir?

• Beğen
Tepkiler: PCwarrior57

GsliKahraman

GsliKahraman

Üye
havalar sıcak olduğu içinde oluyor bazen ama galiba fanların temizlenmesi ve yağlanması gerekiyor nlıyorsan sök ve fanları yağla ve temizler anlamıyorsa pc yi hiç sökme bilgisayarcıya götür.

xkadir61

xkadir61

Üye
pc'in neyapsın! yapmadığın eziyet kaldımı ona. benimkinden uçak sesi geliyor.:bigstar:

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
havalar sıcak olduğu içinde oluyor bazen ama galiba fanların temizlenmesi ve yağlanması gerekiyor nlıyorsan sök ve fanları yağla ve temizler anlamıyorsa pc yi hiç sökme bilgisayarcıya götür.

denicem kardeş,ilgi için sağol

asusxseries

Üye
arkadaşım fanı al temizle ama takarken ısı iletici macunu unutma fan ısıyı çekemez işlemcin amd ise yanar intel ise bilgisayrın kapanır bu böyle devam ederse veri yollarına hasar verir anakartın yanar çok dikkatli ol arkadaşım

Soneday

Soneday

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım fanı al temizle ama takarken ısı iletici macunu unutma fan ısıyı çekemez işlemcin amd ise yanar intel ise bilgisayrın kapanır bu böyle devam ederse veri yollarına hasar verir anakartın yanar çok dikkatli ol arkadaşım

teşekkürler
ve
kış geldi
ama ses hala devam ediyor
uçak motoru gibi

ycg35

ycg35

Üye
arkadaşım bilgisayarlarda genelde 2 adet fan bulunur biri güç kaynağında diğeri işlemci üzerinde işlemci üzerindeki fan bozulursa veya çalışmasında bir yavaşlama olursa bilgisayarınca çok kasıcak ve donmalar olacaktır sonrasında işlemciyi yakabilirsin .. eğer güç kaynağının fanında bir sorun varsa yine aşırı ısınmaya bağlı sorunlar ortaya çıkacaktır bu yüzden en yakın teknik servise giderek sorununun anlat .. muhtemelen fan değişimi yapılır bnmkindende ses geliyor ama gerekli bakımı yapıyorum toz temizliği jel olayı fln bnde sorun olmuyor ama bu konularda fazla bilgin yoksa en iyisi bir teknik servise başvur...

Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
Soneday... Eğer Komprasör Ayarlıyabilirsen... Kasanı Aç... İşlemci Fanını ve Güç Kaynağı Fanını Yüksek Basınçlı Hava İle İyice Temizle... Kasanda Bu Söylediğim Fanlar Haricinde Ekstra Fan Varsa Onuda Temizle... Eminim Ki Ses Kesilecektir... İyi Forumlar...

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
arkadaşım bazen kasa da aksaklıklar oluyor yani arızala ekran kartının fanı durması gibi onun için uyarıcı bir ses olabilir yada pc yi temizlemende gerekebilir

ikşif

Üye
pc nin fişini çek sonra kasayı aç sonra pc nin fişini tak ellere dikkat çalıştır bak fişler fanlara çarpıyordur

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
İlk önce kasan garanti li değilse kapağını aç ses hangisinden geliyor bi bak bun fanı elinle durdurarak yapabilirsin.Yani biri dönmezken ses halen devam ediiyyorsa demek ki diğer fanmda sorun.Bu şekilde bulduktan sonra işini görmeye bak.Ben güçkaynağımın içini temizliyordum fanını üstüne basıp kırdım yanlışlıkla sonra gittim bizim bilgisayrcı birisi var bana fan getittirdi ama hem işlemci fan girişi hem noırmal hddler ya da cd-romlara giden elektrik yerinden var bende aldım onu taktım şu an takır takır çalışıyo.Bir de işlemci fanım bozulmıuştu şu an içini açıp haznesine yağ döktüm ama tepesine kadar yani 10damla rahat vardır sonra tyepğesine o şeklinde bant yapıştırdım ve etrafını japonla yapıştırdım çünkü bant çıkıyor ve yağ akıyordu.Toplamda 10 liram gitti am şu an ses geldiğini anlamak için kulağını kasaya getirmen gerekiyor:-)

mcgunnies

mcgunnies

Üye
pc nin fişini çek sonra kasayı aç sonra pc nin fişini tak ellere dikkat çalıştır bak fişler fanlara çarpıyordur
Fişler fanlaramı çarpıyodru :D
ilk defa böyle bişey duydum aynı sorunu şuanda bende yaşıyorum fanı söktüm elektrikli süpürgeyi getrdim güzelce tozunu toprağını aldım maşallah leş gibi olmuş temizleyince aşırı ses gitit ama zız zız die çok ufak rahatsız etmiycek türrden ses geliyor duyuyorum ama rahatsızlık vermiyor peki bu doğalmı ileride probleme neden olurmu

Perfect!

Üye
temizlemek için ayrıca parça sökmeye gerek yok aslında direk bas havayı

noasgs

noasgs

Üye
fan bozuk kardeş fanı değiştirmen gerekiyo bnmde öle oluyodu fanı değiştirdim düzeldi

_enqin_

_enqin_

Üye
2 nedenden olabilir
1 hava soguktur ondan
2 amd atlom un yeni işlemci fanları yazın çok ısınınca kendini otomatik hızlandılır ve araba motoru gibi ses çıkarıl
2 si için de endişelenme bişi olmaz:oke:

• Beğen
Tepkiler: PCwarrior57

PCwarrior57

Üye
Kardeşim aynı sorun bendede var ama benimki farklı ses geliyor ve 30 dk falan sonra pc kapanıyor.

istersensor

istersensor

Üye
Bilgisayarın bütün fişlerini çek hiç bir şeye zarar vermede elektirkli süpürge ile iyice temizle .. Bu ses kesmede başarılı bir yöntemdir .. ;)

scyther

Üye
arkadaşlar ses sorunu bende de oldu eskiden bu kadar ses çıkarmıyordu ama kış olduğu için havalrdan diye düşünüyorum ama uçak motoru gibi ses çıkarrmaya başladı önceden hiç böyle değildi bazen güçlü bir ses çıkarabiliyordu ama 2-3 dk sonra geri ses kesiliyordu ne yapabilirim?

fullwar

fullwar

Üye
Ses fanlardan geliyorsa yeni bir fan almanız gerekecektir. Diğer ihtimal HDD'den geliyordur. Eğer öyleyse ruhuna el fatiha! Yeni bir HDD.