pc driver hatasını bir türlü düzeltemiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

askeeer

Üye
    Konu Sahibi
pc driver hatasını bir türlü düzeltemiyorum
Dizüstü bilgisayarımın marka-modeli Toshiba satellite c855 14x
ekran kartı güzelce yüklenmesine karşın kullanım kullanımda ekran kapanıp açılıyor tabi açık uygulamalarımı da kapatıyor.
sonunda şöyle bir bilgi veriyor.
AMD Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu diyor.
birkaç kere ard arda tekrarlanıyor daha sonra mavi ekranda tarama yapıp bilgisayarı yeniden başaltıyor.
internette çoğu yardım sitelerinin yöntemlerini denedim sonuç hep hüsran bende drivere kaldırdım ama bu sefer çoğu programı kullanamıyorum.

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Dizüstü bilgisayarımın marka-modeli Toshiba satellite c855 14x
ekran kartı güzelce yüklenmesine karşın kullanım kullanımda ekran kapanıp açılıyor tabi açık uygulamalarımı da kapatıyor.
sonunda şöyle bir bilgi veriyor.
AMD Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu diyor.
birkaç kere ard arda tekrarlanıyor daha sonra mavi ekranda tarama yapıp bilgisayarı yeniden başaltıyor.
internette çoğu yardım sitelerinin yöntemlerini denedim sonuç hep hüsran bende drivere kaldırdım ama bu sefer çoğu programı kullanamıyorum.
Şu adımları uygular mısın?

AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu hatasının çözümü için pek çok ihtimal ve yapılması gereken var.

Bu hatanın pek çok nedeni olabilir.

Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu

AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. hatasının olası sebeplerini ben sıralıyorum siz sırası ile kontrol edersiniz.

• Ekran kartı sürücünüz güncel değil veya hatalı.
    Bu durumda ekran kartı sürücülerinizi güncellemeniz ve yeniden yüklemeniz gerekiyor.
    En güncel AMD ATI sürücülerini buradan indirebilirsiniz
  • Direct X sürücüleri bozulmuş veya güncel değil.
  • Anakartı sürücüleriniz güncel, chipset sürücüleriniz güncel değil.
    Anakartı üreticinizin sitesini ziyaret etmeli ve en son sürücüleri yüklemelisiniz. Bundan olur mu demeyin mutlaka güncel sürücüleri yükleyin. Olur.
  • Windows işletim sisteminin gerekli Service Pack ve yamaları yüklü değil.
    Windows Update'i kullaranak Windows işletim sistemini güncelleyin. Mutlaka Service Packlari eksiksiz yükleyin. Hem performans için hem de güvenlik sorunları için bunun şart olduğunu unutmayın.
  • Oynadığınız oyun ile ilgili yapılması gereken yapalar ve güncellemeler eksik.
    Her oyun belli bir zaman sonra güncelleme, yama paketi çıkartır. Burada amaç oyunda yaşanan sorunların, teknik sorunların ortadan kaldırılmasıdır. Mutlaka oyunun sitesini kontrol edin ve gerekli yamaları, güncellemeri yükleyin.
  • Ekran kartınız veya işlemcinizin aşırı ısınması
    İyi soğutulmamış sistemlerde aşırı ısınma çeşitli sorunlara sebep olabilir. Bilgisayarınızı gerekiyorsa ilave soğutma sistemleri ille soğutmalısınız. Bilgisayarınızın iç ısısını ölçen pek çok program var bunlardan birini kullanarak ısı değerlerinizi kontrol edin.
  • Overclock yapılmış bilgisayar
    Eğer bilgisayarınızda daha hızlı çalışması için overclock yapılmış bir donanım birimi varsa bu soruna yol açabilir. mümkünse tüm donanım birimlerinizi varsayılan değerleri ile çalıştırın.
  • Kayıt defterindeki bozulmalar
    düşük bir ihtimalde olsa kayıt defterindeki bozulmalar Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatasıne sebep olabilir. Bu durumda yapılması gereken şey bilgisayarı formatlamak ve temiz kurulum gerçekleştirmektir.
  • Masaüstü bilgisayarlarda yetersiz PSU yani Güç besleme ünitesi
    Eğer PSU'nu ekran kartının ihtiyacı olan enerjiyi gerekli şekilde karşılamıyorsa WATT olarak düşük bir PSU'nuz varsa bu sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda yeni bir PSU almanız gerekir.
Yukarıdaki işlemler AMD'nin Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. hatasına çözüm olarak sunduğu işlemler listesidir. Yukarıdaki işlemleri tek tek kontrol edip yaptıktan sonra hâlâ Görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu. hatası alıyorsanız o zaman

1. Bilgisayarınızı formatlayın ve temiz kurulum gerçekleştirin.
  2. Windows güncellemelerini yapın.
  3. En son sürüm sürücüleri yükleyin.
Bu şekilde işlem yaptığınızda hâlâ sorun devam ediyorsa muhtemelen donanımsal bir sorun ile karşı karşıyasınız. Garantisi varsa servise gönderin. Yoksa daha iyi bir soğutma ile bilgisayarınızı soğutun.

• Beğen
Tepkiler: askeeer

askeeer

Üye
    Konu Sahibi
İlk önce bana yardım ettiğin için teşekkürler. Bunları aynen denedim olmamıştı. tekrar deneyeceğim. Benimle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
İlk önce bana yardım ettiğin için teşekkürler. Bunları aynen denedim olmamıştı. tekrar deneyeceğim. Benimle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.
Rica ederim.
Hım, Windows 7 mi kullanıyorsunuz?

askeeer

Üye
    Konu Sahibi
win 7 ultimate

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Hallolmadıysa şunları dener misin?
(ss bana ait, örnek için)

1. Aygıt Yöneticisi'ne girip oradan Görüntü bğdaştırıcılarında Amd xxx series yazısını çift tıkla yukarıdan sürücü panelini aç 'Sürücü Güncelleştir'e tıkla
  2. 'sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara' de 'bilgisayarımdaki aygıt yöneticisi listesinden seçmeme izin ver' de
  3. 'uyumlu donanımları göster' kutusunu doldur ve çıkan sonuçlardan kartının adını tek tıklayıp ileri de.
  4. bu sonuç vermezse 'sürücü güncelleştir' bölümüne tekrar gel ve bu sefer 'genel sürücü yazılımını otomatik olarak ara' de.
Bir şey olursa buradayım..

Ekli dosyalar

• Beğen

askeeer

Üye
    Konu Sahibi
selamlar
kusura bakma direk sonucu söyleyemiyorum çünkü geceleri işyerindeyim ve bilgisayarım yanımda olmuyor deneyip kesinlikle sana sonucu bildireceğim
Farkındayım gerçekten uğraşıyorsun moderatörlüğünün hakkını sonuna kadar veriyorsun. Sözündeki gibi savaşıyor ve hakkını veriyorsun. tebrikler

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
selamlar
kusura bakma direk sonucu söyleyemiyorum çünkü geceleri işyerindeyim ve bilgisayarım yanımda olmuyor deneyip kesinlikle sana sonucu bildireceğim
Farkındayım gerçekten uğraşıyorsun moderatörlüğünün hakkını sonuna kadar veriyorsun. Sözündeki gibi savaşıyor ve hakkını veriyorsun. tebrikler
ve aleykümselam güzel insan..
Öncelikle kolay gelsin :)
Anladım hiç sorun değil, gerekirse gündüz bana yaz ben bilgisayarına TeamViewer program ile bağlanıp o şekilde hallederiz, sıkıntı yapma yeter ki. :tebessüm:
-Bu arada çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Birilerine yardım etmek beni gerçekten çok mutlu ediyor.. ( küçük şeylerle mutlu olan bir insanım, bu az geçmişe dayalı)
Yüreğin gibi geleceğin de güzel olsun inşallah..

• Beğen

Üst Alt