pc de virüs varmı

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Bilgisayarın yavaşlaması internete de etki eder. İnternetin yavaş olmasının genel sebebi altyapı sorunudur. Yok benim evin altyapisi sağlam diyorsan servis sağlayıcı da sorun var.

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
Yaw avast yükledikten sonra yavaşladı bu internet sağlayıcısıda avst mı yükledi acaba :) ;)

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Sen avastla bozmussun kafayı. Tamam avast yüzünden yavaşladı internetin.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Uzun yıllar LoL oynamış biri olarak emin ol 120 ms te çok oyun oynamisimdir. Sen 70 80 diyorsun. 6000 ms gordum ben.

PALA.

PALA.

Üye
@Dragond AVG nin sahibi de avast :)
Üşenmeden piyasanın bilinen antivirüslerini kullandım.
Kaspersky mesela yılların antivirüsü ama kripto madenciliği ile suçlanıyor.
Avastın interneti yavaşlattığını düşünüyorsan, kullandığın programı, dosya kalkanından dışlama listesine eklersin olur biter.
Ben web kalkanını en yüksek ayarda kullanmama rağmen hiç yavaşlık hissetmiyorum diyebilirim.
Zaten buda avastın bir özelliği bulut tabanlı çalışıyor...
Bunuda biraz açarsak; avastın tanımlı virüs kütüphanesi çok geniştir. Eğer bu kütüphaneyi bilgisayarınıza yüklese belki 10 gb dan daha geniş bir disk alanı gerekir.
Dolayısıyla bu kadar alan hem diske hemde internet kotasına balta vurur. Her site açmanızda internet tarayıcınızla diskinizdeki kütüphanden arama yaparak gb larca verinin içinden sorgular. Bu yüzden avast pc de sadece 250 mb civarında bir kütüphane barındırır buda en zararlı virüsleri içerir. Geri kalan veriyi anlık bulut üzerinden alır ve sistemi yormadan, işlemci gücünden ve disk performansından kazanç sağlar...

Gün içerisinde sadece streming güncellemeleri ile 3-5 mb güncelleme alır...
Burada şunu belirtmeden geçmek istemiyorum, avastın kaldıramayacağı virüs yoktur diyebilirim, açılış taraması ile windows kapalı iken bootable çalışarak en belalı virüslerin bile kökünü kazır.

Birgün bizim bir akrabanın bilgisayarına oyunlardan binlerce virüs girmiş. Solucandan tut turuva atlarına varana kadar aklına ne gelirse... Bilgisayar zor açılıyor. Virüs programları bile yüklenmiyor o derece. Tabi avastın bir özelliği varki kendinide korumaya alır, yükledim. Binlerce zararlı buldu. Kaldıramadıklarınıda açılış taraması ile kaldırdım. Windows 7 inanmayacaksın belki ama 30 saniyede açıldı...
Soruyorum sana bu pc bu hale gelirken windows defender neredeydi ?
Tamam w10 ile çok gelişti ama gerek kaynak kullanımı gerekse algılaması bence halen vasat...
Eskiden avira internet security kullanmıştım oda çok iyi ama ücretli. Ücretsizde avastı tek geçerim.
Hitman pro var, ismi oyuna benzeyen bir antivirüs :) ama çok iyidir, paralıdır...

İşin bir diğer boyutuda antivirüs+spayware+malware+adware+firewall şeklinde giden yazılım kombinasyonları, bana göre son derece gereksiz.

Güvenliğin önem arzettiği yerde internet security, diğer durumlarda free antivirüs kullanmak yetiyor. Antivirüs çok geniş bir kavramdır ve çoğu özelliği bünyesinde barındırdığından ++++ kombinasyonlara gerek kalmıyor.

Eeee sen istediğini kullan tabi sana karışacak halimiz yok ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler... Avastın yeni sürümlerinde arayüz hoşuma gitmesede hakkını vermek lazım...

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Usenmedin mi bu kadar yazi yazmaya? Vur dedik öldürdün olmuş resmen.

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
Tmm avast çok güzel interneti yavaşlatmak ne ya daha da hızlandırıyor. Bu zamana kadar 20 lerde oynuyorum ve masüstündede 20 benim laptop 70 lerde avst değilde neden söyleyin. Avastı kaldırınca eskiye döndü. Bu seferde programlardan demeyin. Sadece oyun var.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
70 ms pinge bile çok diyorsan Türkiye gibi bir yerde ben sana birşey demiyorum.

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
Zula için çok kardeşim

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
ben 70 pingte oynucaktımda aylık niye 150 tl veriyom alırım 80 tl geçerim

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
300 ile 6000 ms arası gidip gelen pinglerle LoL oynadım ben yıllarca. Biz 70 ms ping görünce seviniyorduk. 70 ms fps oyununda nasıl çok oluyor?

Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
Ben ses kasarım ve zomm shot attığım için oyunun çok hızlı yüklenmesi gerekiyor.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Fazla abartiyorsun. Oyun bu.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2620825
Silinen Üye 2620825

Silinen Üye 2620825

Kapalı Hesap
E-Sport oynuyorum ve kd kasıcam hesabı satıcam yoksa :)

MaxipmaN

Üye
Cs'de 20 ile 40 ping arasında bile inanılmaz fark var. Bu tip oyunlarda 70 ping olsa kısayoluna tıklamam.