Pc açılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

bnymn-ozn

bnymn-ozn

Üye
    Konu Sahibi
Pc açılmıyor
Çok değişik bişey oldu. 8 yıllık bilgisayarıma Windows 10 güncellemesi geldi. Windows sürümü çakmaydı zaten ben de kurtulayım diye 10a güncelledim. İlk başta hiç sorun yoktu gayet güzel gidiyordu. Sonra oyun oynarken falan kapanıp geri açılmaya başladı. Son olarak eve geldiğimde bilgisayarı bi açtım kendi kendine durmadan açılıp kapanmaya başladı en son pencere açıldı sorunlarla ilgili (tam hatırlamıyorum) sıfırlama ile ilgili seçenekler vardı
Sıfırlarsam win7den eskisi gibi devam ederim demiştim ama öyle değilmiş.
Sıfırlamanın sonunda ekran simsiyah sadece kasadan ses geliyor. Saatlerce böyle kalınca anladım ki pc yanıt vermiyor. Kapattım fişlerini çektim. Aylar sonra üşengeçliğim geçtikten sonra buraya yazayım dedim.
Az önce açmaya çalıştım yine sadece kasadan fan sesi geliyordu. Ekran açılmıyor format ta atılamaz heralde

exp_l0it

exp_l0it

Üye
sifirdan formati dene. olmazsa donanimlardan biride problem vardir.

bnymn-ozn

bnymn-ozn

Üye
    Konu Sahibi
Format konusunda fransızım. Benim bildiğim formatta BIOS menüye girilmesi gerek ama fan sesinden başka hiç bir yaşam belirtisi yok

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Format konusunda fransızım. Benim bildiğim formatta BIOS menüye girilmesi gerek ama fan sesinden başka hiç bir yaşam belirtisi yok
1-kendi ekranin calisip calismadigi
2-ekran kartinda sorun olup olmadigi
3-termal macunlari
kontrol edebilir misin ?

bnymn-ozn

bnymn-ozn

Üye
    Konu Sahibi
1-kendi ekranin calisip calismadigi
2-ekran kartinda sorun olup olmadigi
3-termal macunlari
kontrol edebilir misin ?
Ekran çalışıyor ekran kartının çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol ederim bilmiyorum
Termal macunları da duymadım daha önce

exp_l0it

exp_l0it

Üye
ekran kartini baska bilgisayara takarak deneyebilirsin

- S.O.U.L.F.L.Y -

- S.O.U.L.F.L.Y -

Üye
monitorün çalıştığından emin ol

wined37

wined37

Üye