pasaportla imei kayıt

Sponsorlu Bağlantılar

adrhydr

Üye
    Konu Sahibi
pasaportla imei kayıt
meraba arkadaslar yurt dısından arkadasım sony xperia zl telefonu posta yolu gönderdi gümrükte falan takılmadan elime ulastı 5 ay önce. yeni pasaport buldum 3 gün once yurda giris yapıldı rica ettik onun adına kayıt yapılacak ama mcks nin sayfasında fark ettim posta yolu ile gelen telefonlar kayıt yapılmaz yazıyor. gümrüge takılmadı yada vergi vereceksiniz bu telefon icin diyen olmadı kayıt parasını yatırdım kayıt islemlerini yapmak icin bekliyorum posta yolu ile geldigi nasıl anlasılır kayıt yapmak icin ne yapmalıyım

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
şimdi baktım evet sitede kayıt altına alınmamaktadır demekte, yinede gidip danışın belki farklı bir durum için denmiş olabilir, sanırım onlara IMEI atılamamakta :hmmm

adrhydr

Üye
    Konu Sahibi
mcks yi aradım ama dogru düzgün bilgi vermediler sadece kayıt yapılamaz diyorlar neden yada postayla geldigi nasıl anlasılır ki dedim o kadar detayı bilmiyoruz bilgide vermeyiz dediler ama ben internet vergi dairesinden harcı odedim 131.50 tl pdf dekontta vergi türü yazan yerde - yolcu cep tel - icin alınan para olarak yazıyor eger imei kaydı yapılmaz ise paramı geri alma sansım varmı bazı yerde yok diyorlar

mahmuts6

mahmuts6

Üye
daha önce gümrükte çalıştım. az çok bilgim oldu bu konularda. hatta kardeşime tlf almıştık ve yurtdışı cihazdı. harcı yatırdıysanız kimse size kayıt esnasında posta yoluyla gelip gelmediğini sormaz. ürünün faturası her ihtimale karşı yanınızda olsun. pasaport sahibi kişi kendi adına cihazı kayıt altına alabilir.

adrhydr

Üye
    Konu Sahibi
tesekkür ederim ilginiz için işlemeleri e devlet üzerinden halletmeye calıscam vaktim olmuyo git gel yapmaya cevp

Üst Alt