papercraft (kes katla yapıştır) meraklısına çok güzel örnekler hepsini ben yaptım.

Sponsorlu Bağlantılar

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
Bunların hepsini siz mi yaptınız. Bende tam olarak böyle bişey arıyorum
kağıttan biraz kalın olan çinar kaplamalar biraz suyla ıslatılınca istenen şekli bombeyi vermek mümkün oluyor
kağıtan yapılmış bu maketleri ahşaftan yapmayı isterim tek ihtiyacım doğru ölçüleri

esatgelmedi

Üye
    Konu Sahibi
Bunların hepsini siz mi yaptınız. Bende tam olarak böyle bişey arıyorum
kağıttan biraz kalın olan çinar kaplamalar biraz suyla ıslatılınca istenen şekli bombeyi vermek mümkün oluyor
kağıtan yapılmış bu maketleri ahşaftan yapmayı isterim tek ihtiyacım doğru ölçüleri
ben 140 g lık kağıttan yapıyorum ahşap yada başka malzemeden nasıl yapılır çok bilgim yok. Ancak kağıttan ytapma konusunda elşmden gelen yardımı yaparım pdf dosyaları aşağıda vereceğim sitelerde mevcut istersen yaz buraya da eklemeye çalışırım. bende onlarca örnek mevcut.

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
:tşk:

esatgelmedi

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim.

mole70

Üye
eline sağlık hepsi birbirinden güzel.Benimde merağım var bu tür uğraşlara.ben senden büyük robot ile sarı araba modellerinin linki isteyebilirmiyim.bide robot yarımmı kolları yok

esatgelmedi

Üye
    Konu Sahibi
Şu an cepten yazıyorum link veremem ama hepsini paper-replika.com adresinde bulabilirsin. Robot yarım değil kollari henüz yapmadım. Çok ciddi bir uğraş gerektirdiği icin bir kısmını yaptıktan sonra bir sure ara verip dinlenme ihtiyacı hissediyorum. Çünkü yapistiricidaki solvent de zarar verir diye korkuyorum. Sadece bacaklar icin 3 kutu büyük boy yapıştırıcı kullandım yakin mesafe çalışınca yarısını soluyorsun ister istemez.

kezban yenge

kezban yenge

Üye
Müthiş görünüyorlar :)

.caner.

.caner.

Üye
Müthiş

esatgelmedi

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim.

alisait07

alisait07

Üye
nasıl yaptın bunları bunların bir tanesinin yapımı kaç gün sürer

esatgelmedi

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yaptın bunları bunların bir tanesinin yapımı kaç gün sürer

Yapımı adı üstünde "kes katla yapıştır". Süre ise değişken mesela siyah pikap 3-4 gün sürdü büyük robot ise aralıklı çalışmayla 3-4 ayı buldu.

Üst Alt