Papa'dan tarihi özür


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
looney

looney

Üye
    Konu Sahibi
Papa 16. Benediktus, Avustralya’da büyük tartışmalara neden olan rahiplerin cinsel tacizinden "utanç" duyduğunu ve "bu kötülüğü" yapanların adalete teslim edilmesi gerektiğini söyledi.
Dünya Gençlik Günü kutlamalarına başkanlık etmek üzere Avustralya’da bulunan Papa 16. Benediktus, Sidney’de Avustralyalı piskoposlar ve papaz okulu öğrencileri önünde yaptığı konuşmada, "bu milletin bazı rahip ve din adamlarının çocuklara cinsel tacizde bulunmasından utanç duyduklarını" belirtti.
Papa, cinsel tacize uğrayanların çektiği acılardan "derin üzüntü" duyduğunu ve aynı acıyı paylaştığını da söyledi.
Bu kötülüğü yapanların kesinlikle cezalandırılması gerektiğini belirten Papa, cinsel tacize uğrayan çocukların sevgi ve özene ihtiyaç duyduklarını ifade etti.
Papa’nın "bu özrü" ayrı bir önem taşıyor, çünkü Papa, daha önce de Amerikan Katolik Kilisesi’ni lekeleyen rahiplerin cinsel taciz skandalından "büyük utanç duyduğunu" söylemiş, hatta Washington’da gizlice "kurbanları" kabul etmişti. Ancak Papa, Avustralya’daki bu konuşmasıyla ilk kez halka özürlerini sunmuş oldu.
 
mservank

mservank

Üye
evet looney sen konuları niye buraya açıyorsun??
 
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
sağol haber için.
 

Solamente

Üye
özürde mağdurların yaşadıklarını telafi ederya :@
 
qurbuz

qurbuz

Üye
:sn:
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Yasak her zaman tahrik eder...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

bydexer
Cevap
2
Görüntüleme
286
bydexer
Cevap
19
Görüntüleme
861
enginzz
TheeBeLaa
Cevap
0
Görüntüleme
700
TheeBeLaa
bydexer
Cevap
0
Görüntüleme
349
bydexer
İhtiyar007
Cevap
2
Görüntüleme
352
İhtiyar007
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt