Özcan Deniz Kimdir Hayatı Biyografisi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
19 Mayıs 1972 yılında Ankara` da doğmuş, beş yaşına kadar Ankara` da yaşamıştır. 1977 yılında ailesinin Ege` ye (Aydın) göç etmesiyle çocukluğu ve gençliğinin ilk yılları Aydın` da geçmiştir.

Eğitimi süresince, kendi yazdığı küçük hikayeleri oyunlaştırarak, arkadaşları ile kurduğu küçük amatör tiyatro topluluğu ile çevre yörelere turneler yapmıştır. Bu yıllarda müziğe olan yatkınlığını da keşfetmiştir.

1985 yılında ilk orkestra çalışmasını yaparken artık Aydın` da tanınan ve aranılan orkestra solisti olmuştur. Ardından İzmir ve Antalya`da sahne çalışmaları gelmiştir. Aydın`ın Sultanhisar kasabasında düzenlenen Geleneksel Ses Festivaline katılıp birincilik ödülünü alınca, hedefinde İstanbul`a gelme hayelleri oluşmaya başlamıştır. 1988 yılında İstanbul`a gelip, 1989 yılında Almanya`ya gitmiştir. Orada da müzik çalışmalarına devam eden Özcan Deniz` i İstanbul`da fark edemeyen yapımcılar; Münih` te keşfetmişlerdir.


İlk albüm çalışmasını 1992 yılında yapmış ve " Yine Ağlattın Beni " isimli albümünü piyasaya çıkarmıştır. 1993 yılında yaptığı " Meleğim " adlı albüm ile şöhreti yakalamıştır. 1994 yılında " Beyaz Kelebeğim " albümünü çıkarmıştır.

Ardarda çıktığı televizyon programlarında sinema camiasının da dikkatini çekmiştir. 1994 yılında Türk Sinemasının duayenlerinden Memduh Ün`ün " Ona Sevdiğimi Söyle " adlı filminde oynayarak, sinema ile ilk buluşmasını gerçekleştirmiştir.

1995 yılında vatani görevini yapan Özcan Deniz, 1997 yılında " Yalan mı " albümü ile müthiş bir dönüş yapmış ve aynı yıl " Yalan mı " adlı dizi ile televizyon izleyicileriyle buluşmuştur. Bir taraftan kendi öykülerini yazmak ve bunları hayata geçirmek en büyük arzusuyken bir taraftan da müzikal yolculuğuna devam ediyordu.

Sırasıyla " Çoban Yıldızı ", " Aslan Gibi ", " Leyla", " Ses ve Ayrılık ", " Hediye " albümlerini çıkarmış, 2009 yılında son albümü " Sevdazede " isimli albümünü çıkarmıştır

Mercan Dede` nin Su ve 3 Hürel Şarkıları albümlerinde birer şarkıyla yer almıştır.

Halen her sene bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktadır. Böbrek Vakfı, TOÇEV " Yaşasın Okulumuz ", Kızılay dışında bu yıl; Coca Cola Türkiye ve WWF “Herşey Değişir” işbirliği ile " Bafa` ya Su, Ege` ye Bereket " projesi için hazırlanan ve tüm dünyada yayınlanan şarkısının Türkçe versiyonunu Özcan Deniz, Pamela ve Fuat ile birlikte seslendirmektedir.

Müzik çalışmalarının yanı sıra oyunculuk da O` nun için vaz geçilmez bir tutku olmuştur. 1999 yılında öyküsünü kendisinin yazdığı " Aşkın Dağlarda Gezer " adlı dizi ile tekrar televizyon izleyicileri ile buluşmuştur. 2002 yılında efsane dizi " Asmalı Konak " ile müzikte yakaladığı başarılı kariyeri, oyunculukta da yakalamıştır. 2004 yılında " Haziran Gecesi ", 2007 yılında " Kader ", 2008 yılında " Aşk Yakar " adlı projelerde yer almıştır. Bu yıl ise "Samanyolu " adlı dizi ile televizyon izleyicilerinin evlerine konuk olmuştur.


Müzik ve televizyon dizileri çalışmaları ile birlikte, sinema filmi çalışmaları da devam etmektedir.1994 de çektiği " Ona Sevdiğimi Söyle " den sonra 2002 yılında " Kolay Para ", 2003 yılında " O Şimdi Asker ", " Asmalı Konak - Hayat ", 2004 yılında öyküsü kendisine ait " Neredesin Firuze ", 2006 yılında " Keloğlan Kara Prense Karşı ", 2008 yılında Dışişleri Bakanlığı`nın desteklediği " Mevlana Aşkın Dansı " adlı belgesel ile sinema severlerle buluşmuştur.

Halen her ay Türkiye ve Dünya`nın çeşitli yerlerinde konser çalışmalarına devam etmektedir.

Özcan Deniz, şu şıralar 2011 Şubat ayında vizyona girmesi planlanan, " Ya Sonra " isimli filmin çekimlerine başlamıştır. Senaryosunu üstlendiği filmde bu kez sevenlerinin karşısına oyunculuğunun dışında yönetmen kimliği ile çıkmaya hazırlanmaktadır.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt