Oyunda 95 fps alıyorum ama kasıyor

Sponsorlu Bağlantılar

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
Oyunda 95 fps alıyorum ama kasıyor
Ben ocak ayında 17inç samsung bozulunca phılıps 18.5 aldım çözünürlük arttı tabi 1366x768 internette okuduğum bi yazıyı aynen aktarıyorum:

Eski monitörünüzde sorunsuz oynadığınız oyunları yeni monitörde oynadığınızda bilgisayarınızın kasmasının sebebi monitörünüz değil. 1366*768'den 1920*1080'e geçtiğinizde artan piksel ve artan işlem sayısı aldığınız FPS'yi düşüren.

Çünkü birinde 720p'de oynarken, diğerinde 1080p'de oynuyorsunuz. Arada hemen hemen neredeyse iki kat piksel farkı bulunmakta. Ne kadar piksel, o kadar işlem demek.

E iyi de 95 fps aldığım oyun most wanted eskiden bu oyunla resmen dalga geçerdim şu an berbat kasıyor 35 fps falan veriyor sanki orta ayarda oynadığım oyunu lowda oynayamadım underground2 de aynı şekilde most wanted gibi kasıyor.Ben 1024x768 den 1366 ya geçtim ama yok mu bunun bi çaresi cs den başka oyun oynayamıyorum

Sistem
Shappire hd3650 1gb 128bit 725mhz
4 gb 667 mhz ram(32 bit var tam görünmüyor :))
320gb seagate
core 2 duo e7400

sistemi hiç değiştirmedim
Allah rızası için nasıl çözerim tek çözüm daha iyi sistem mi?
Counter strike ve live for speed hiç kasmıyor

Uhops

Uhops

Üye
35 FPS'de kasma yapmaz. Bi yerde bi sorun var ekran kartı falan ısınıyor olabilir mi ?

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
BelaMonte

BelaMonte

Üye
caunter strikede zaten kasmaz :D herneyse 35 fpsde kasmaması lazım. 30 un altında olsa neyse. driverlerini güncellemeyi dene.

• Beğen

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
vsyncyi açtım konuyu açtıktan 5dakika sonra denedim most wantedda fpsyi 60a sabitledi düzeldi cs yi de denedim 60fpsde görüntü çirkin oldu 100yaptım tekrar ,city car driving denedim fps 30 33 falan ama kasıyor bayağı eskinden de 78-80 derece olurdu ama orta ayar oynardım yeni monitörden sonra oldu ve monitör bozulmadan 1gün önce driver güncellemiştim son yüklü şu an revo ile kaldırıp temiz kurdum geçenlerde driver bozuktu
sistem mi yetmiyo monitöre anlamadım hala

delimatkap

delimatkap

Üye
dostum bir bilgisayar tamircisine danış burada aradığın cevabı bulamnayabilirsin

• Beğen

MaxipmaN

Üye
    Konu Sahibi
öyle gözüküyor