Oyun İçin Notebook Tavsiyesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmet 1905

Üye
    Konu Sahibi
Oyun İçin Notebook Tavsiyesi
Arkadaşlar maksimum 1500 TL ye kadar bir notebook arıyorum. Notebookta Photoshop, Fireworks gibi programları kullanabilmeliyim. Yeni çıkan oyunları minimum orta seviyede oynayabilmeliyim. Ve ekran kartı paylaşımsız 1GB'dan aşağı olmamalı. Bir sürü notebook baktım fakat kafam çok karıştı. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca Ocakta Almanya'ya gideceğim. Eğer tavsiyeleriniz varsa Almanya içinde alabilirim (maksimum 600€).

Baktıklarım arasında beğendiklerimi aşağıya yazdım. Aklıma en çok Lenova yattı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

u_cosar

u_cosar

Üye
Ben acer aspire serisini kullanıyorum ve çok memnunum

mehmet 1905

Üye
    Konu Sahibi
Valla çok kararsız kaldım. Fiyat olarak da Acer iyi. Fakat servisi nasıldır sorun çıkartır mı? Almışken aleti 3-4 sene rahat kullanmak istiyorum. Acer'in harddiski 5400 rpm, 7200 rmp ile arasında fazla fark olur mu?

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Valla çok kararsız kaldım. Fiyat olarak da Acer iyi. Fakat servisi nasıldır sorun çıkartır mı? Almışken aleti 3-4 sene rahat kullanmak istiyorum. Acer'in harddiski 5400 rpm, 7200 rmp ile arasında fazla fark olur mu?
Elbette fark olur ama aynı zamanda ses farkıda oluyor bazen :D

mehmet 1905

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaş ne iş bu ya kafam iyice karıştı. Şimdi de başımıza 5400rpm 7200rpm olayı çıktı. Aklımda Asus'u almak var. 2 haftaya şartlar değişmezse Asus'u alacağım. Asus'da GTA IV, Battlefield 3, Crysis 2, Rage gibi en son çıkan oyunları kasmadan orta ya da yüksek ayarlarda oynayabilir miyim?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Kafanı boşuna karıştırmışsın. 5400 ile 7200 ün oyunlarla neredeyse hiç etkisi yok. Bende Acer Aspire 5552G kullanıyorum. Çok memnunum. Mesela NFS The Run oyununu 1366x768 default ayarlarda 30FPS de oynuyorum. Oyunun kendi sorunu olan sonradan ağırlaşma sorunu dışında bu oyunu bile böyle oynuyorum, yeni versiyonları daha iyidir :oke:

Ayrıca 7200 RPM li laptopun şarjı daha az dayanır.

ylmz.fatih

ylmz.fatih

Üye
Elinde W7 x64 olan için tavsiyem

Bu ikisini alıp keyfine bakmaları.

1 ay önce ikisine kredi kartı tek çekim yaparak 1300TL'ye aldım.

Ekleme: Saatlerce oyun oynayacağım diyecekler için: Hava tahliyesi epeyce iyi ve tahliye çıkış yeri de geniş olduğundan fan sesi kendini çok belli ediyor ayrıca laptopun sol üst tarafı çok fazla ısınıyor. Soğutucu kullanmanızı tavsiye ederim. Vizeler geldi finallere çalışıcaz derken oyunlara uzun süreli yüklenmeyi yaza bıraktığımdan soğutucuyu da o vakit alıcam.

futbol123

futbol123

Üye
lenovo yu tercih edin derim içlerinden en iyi ekran kartı onda var hd 6570m

fow

fow

Üye
samsung aldım 3 ay önce i5 4gb ram 500 hafıza 1gb ekran kartı memnunum canavar gıbı masalah...ısınma derdi yok

mehmet 1905

Üye
    Konu Sahibi
Almak için 1-2 hafta daha bekleyeceğim. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

YumukluSucurta

YumukluSucurta

Üye
Asus al gt540mle driver sorunu çekmezsin en azından bi driver için 6 ay beklemezsin yani

omer_01_01

omer_01_01

Üye
Üstad elimde teknosa hediye çekleri var 100er tl lik eğer teknosadan almak istersen çekleri sana satabilirim daha uygun olur senin için profilimden açtığım konulardan çek hakkında bilgi edinebilirsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt