Otobus dolmus vs de yolculuk yapamiyorum

Sponsorlu Bağlantılar

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
Otobus dolmus vs de yolculuk yapamiyorum
Evet arkadaslar kisa mesafelerde arabayi kullanamak istemiyorum.
Mesela ankara dikmende oturuyorum kizilaya arabayla gidemem nereye park edicem.
Otobus yada dolmus kullanmam gerekiyor fakat mumkun degil.
15 dk dan fazla otobus yada dolmusta kalmam mumkun degil.
Hele araba doluysa 5 dk duramiyorum.
Sanki ölüyorum.
Migde bulantisi değil sanki tum yaşam enerjim cekiliyor gibi. Titremeye bas agrisi bas donmesi terleme bitkinlik gibi seyler ortaya cikiyor.
Ve hemen iniyorum iki dk nefes aldim mi disarda bitkinlik disinda tum sikayetlerim ortadan kalkiyor bitkinlik 2 3 saat oturmadan yada 1 saat kestirmeden gecmiyor.
Normal binek ve sehirler arasi otobuslerde bir sikinti yok.

Sizce sikintim ne olabilir ve hangi dal bu sorunla alakalidir noroloji mi ic hastaliklarimi dahiliye mi yada ne biliyim psikoloji mi?
Bilgisi yada bi fikri olan var mi ?
Tesekkurler.

Pantok2

Üye
15 yasinda bendede ayni problem oluyordu bunun sebebi ic hatlarda tekerlek istundesin bazi mideler hasas olabiliyor sehirler arasi otobuslerde amortisorler iyi bu yuzden sarsilmiyorsun benim tavsiyem ac da bonme otobuse tok da bir elma ole gecistir yolculuginu

Samet.25

Ayni sorun bendede var keciorende oturuyorum kizilaya inmek icin dolmusa biniyom binincede paket oluyo dolmus mide bulantisi sicak vs sorunlar basliyo

bycoo32

bycoo32

Üye
aynı sey banada oluyor yanlız uzun surede yırmı dakıkalık bı surede falan daha sonra derse gırıyorum yorgunluk coktugu ıcın dınleyemıyorum.elma olayını denıcem saol

Pantok2

Üye
15 yasinda bendede ayni problem oluyordu bunun sebebi ic hatlarda tekerlek istundesin bazi mideler hasas olabiliyor sehirler arasi otobuslerde amortisorler iyi bu yuzden sarsilmiyorsun benim tavsiyem ac da bonme otobuse tok da bir elma ole gecistir yolculuginu

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
Cevaplar icin tesekkurederim.
Aracin sallanmasinda sikinti yok. Arac bosken hic bi sorun yok.
Bizim söförler press doldurdugu zaman sikinti peydah oluyor. Kaldi ki mide bulantisi yok hic bir sekilde. Ruhum cekiliyor. Enerjimi emiyor ortam.

Pantok2

Üye
Buyuk ihtimal parfumler cesitli parfumler bir araya gelince rahatsizlik yaratir

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
01.01.1970 de atmis gorunuyosun mesaji o yuzden yeni mesaj var diye bildirim gelmedi.
Parfum bilmiyorum. Hem norolojiden hem psik den randevu aldim bakalim neymis.

emreolol

Üye
mide ilaclari var yolculuk icin arkadaslar hangi devirde yasiyoz alin bi tane atin agziniza bak bisey oluyomu miss gibi yolculugunu yap.bendede oluyodu simdi ilac sayesinde olmuyo

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
mide ilaclari var yolculuk icin arkadaslar hangi devirde yasiyoz alin bi tane atin agziniza bak bisey oluyomu miss gibi yolculugunu yap.bendede oluyodu simdi ilac sayesinde olmuyo

Sikayetim mide bulantisi degil. Mide bulantisi olmuyor.

hakan aydogar

Üye
kalabalıktan rahatsız oluyosun ve dar alan da hareket edemıyosun.aynı sorun bende de var.

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
Panik atak tanisi kondu.

darkleader

darkleader

Üye
Panik atak tanisi kondu.

Konuyu ilk mesajdan okuduktan sonra anlamıştım panik atak olduğunu.
Yazılan cevapları tek tek okuyum istedim.Ben yazana kadar sen zaten bulmuşsun sorunun cevabını geçmiş olsun diyelim
Panik atakta çoğu kişide aynı görünür.Kalabalık ortamlara girememe ve kalabalık içinde bir kac dakikada n fazla kalamama gibi.
Aynı rahatsızlık babamda da var.O da aynı şekilde minibüs, otobüs gibi taşıtlarda ayakta gidemez.Camiye gidemez. Uzun zamandır cuma namazına gidemiyor sırf bu yüzden.Gitse bile kalabalık olmayan sakin camilere gidiyor.

Sana tedavi olarak ilaç önerdiler mi ?

qarzulocne

qarzulocne

Üye
    Konu Sahibi
Ilac tedavisini ben kabul etmedim. Oyunculuk yapiyorum ve surekli sahnedeyim sahnede olmadigim zamanlarda stilistlik yapiyorum, kafami bulandircak ilaclari kullanamam.
Ekstra manik tanim var. Psikoterapi ve hipnoz ile cozum ariyoruz. Ilactan ziyade bende bitiyor olay.

darkleader

darkleader

Üye
Ilac tedavisini ben kabul etmedim. Oyunculuk yapiyorum ve surekli sahnedeyim sahnede olmadigim zamanlarda stilistlik yapiyorum, kafami bulandircak ilaclari kullanamam.
Ekstra manik tanim var. Psikoterapi ve hipnoz ile cozum ariyoruz. Ilactan ziyade bende bitiyor olay.

İnşallah en kısa sürede atlatırsın.