OTG ' li Tuşlu Telefon X2-00

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
OTG ' li Tuşlu Telefon X2-00
Nokia 2010 yılında kullanıcılara sunduğu Nokia X2-00 ' a neredeyse eklemediği özellik kalmamış . Öyle ki bugün General Mobile 4G de bile bulunmayan OTG ( On the Go) özelliğiyle Nokia X2-00 usb belleği okuyabiliyor , usb belleğe yazma işlemini yapabiliyor .

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia X2-00 çift taraflı usb okuyabilmekte ve en fazla 16 gb usb bellek desteklemekte .

• Beğen
Tepkiler: Dizzy42, Buğra, one_useR_0007 ve 2 diğerleri

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Nokia'nın S60 ve S40 cihazları çok iyiydi,çok teknik cihazlardı.Sonra ne oldu biliyoruz.Çoğu bilinçsiz kullanıcı Android ve ios u bir halt zannetti.

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007, MAERKEK ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Nokia'nın S60 ve S40 cihazları çok iyiydi,çok teknik cihazlardı.Sonra ne oldu biliyoruz.Çoğu bilinçsiz kullanıcı Android ve ios u bir halt zannetti.
Symbian dönemi tekrar gelse tuşlusuna da razıyım. Bu .adroid telefonlara hiç bir şey indirilmiyor, onu desteklemiyor, uygulamaları hafıza kartına yüklemiyor, wifi gidip geliyor, çok kasıyor, ekranlar çok dandik ve çabuk bozuluyor. Ama Symbian'da böyle bir sıkıntı yoktu. Hep bunlar Nokia'nın eski sahipleri yüzünden.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Karacaahmet1993
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Symbian dönemi tekrar gelse tuşlusuna da razıyım. Bu .adroid telefonlara hiç bir şey indirilmiyor, onu desteklemiyor, uygulamaları hafıza kartına yüklemiyor, wifi gidip geliyor, çok kasıyor, ekranlar çok dandik ve çabuk bozuluyor. Ama Symbian'da böyle bir sıkıntı yoktu. Hep bunlar Nokia'nın eski sahipleri yüzünden.
Android çok saçma bir işletim sistemi.Doğal bir işletim sistemi değil bir kere.Yavaş çünkü emülatör kullanıyor.Sistemin tabanı da SELinux yani NSA'nın yaptığı bir işletim sistemi.Android kullananları her daim izliyorlar.
Google verileri NSA'ya gönderiyor.
Symbian Belle'de ise öyle bir şey yoktu yani verilerin Nokia'ya gönderimi izne bağlıydı.İzin vermezsen göndermiyordu.
Tamam Android işlevsel yani uygulama desteği var,interneti iyi tarıyor yani browserları iyi.Maddi durumu olmayanlar bile bilgiye erişebiliyor Android sayesinde.
Ancak dediğim gibi Google biz kullanıcıları elekten geçiriyor.
Android ten kurtulmak için Blackberry Z10 aldım.Bir kaç güne elimde olacak Allah'ın izniyle.Android uygulamalarını da destekliyor.Google'dan kurtulmak için aldım.
Google,deccalci yahudilere çalışan bir şirket yani evanjelist.Bilgilerimizi araklıyorlar.Hem para kazanıyorlar hem de bizim hakkımızda,amaçları için istatistik topluyorlar.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Uygulamaları ve oyunları yüklerken izin istiyor. Eğer izin vermezsen uygulamaları ve oyunları yüklemiyor. İlla izin vereceksin. Yani diyor ki; "Telefonuna erişim sağlayacaksın yoksa yüklemem."

Telefonumuzdaki bütün bilgilere erişim sağlıyorlar. En risklisi de Cihaz Kimliği. Telefonun Cihaz Kimliği'ne yetki verdiğin zaman uygulamaları ve oyunları silmen imkansız. Habire uyarı verir. İlla Cihaz Kimliği'ne yetkilendireceksin. Gün boyu uğraşıp durursun.

• Beğen
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Uygulamaları ve oyunları yüklerken izin istiyor. Eğer izin vermezsen uygulamaları ve oyunları yüklemiyor. İlla izin vereceksin. Yani diyor ki; "Telefonuna erişim sağlayacaksın yoksa yüklemem."

Telefonumuzdaki bütün bilgilere erişim sağlıyorlar. En risklisi de Cihaz Kimliği. Telefonun Cihaz Kimliği'ne yetki verdiğin zaman uygulamaları ve oyunları silmen imkansız. Habire uyarı verir. İlla Cihaz Kimliği'ne yetkilendireceksin. Gün boyu uğraşıp durursun.
Aynen,yüklerken uygulamalar bütün bilgileri istiyorlar.Yoksa yükleyemiyorsun.Hem Google alıyor bilgileri hem de diğer uygulamalar.
Ama ben Kai OS ve Sailfish OS dan umutluyum.
Android i piyasadan silmek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
@MAERKEK o dediğin özellik C6-01'de de var. X2-00'da olması senin için kolaylık olmuş. Elindekinin değerini bilmen gerek. :cool

Aynen,yüklerken uygulamalar bütün bilgileri istiyorlar.Yoksa yükleyemiyorsun.Hem Google alıyor bilgileri hem de diğer uygulamalar.
Ama ben Kai OS ve Sailfish OS dan umutluyum.
Android i piyasadan silmek lazım.
Android gene iyi de, İOS daha beter. Uygulamaları ve oyunları kendi mağazasından hariç hiç bir yerde bulamazsın. Çoğu da ücretli.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Telefonu kullanmayı beceremeyenler çok ve öğrenmeye de çabalamaz bu şahıslar .

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007 ve Karacaahmet1993
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
@MAERKEK o dediğin özellik C6-01'de de var. X2-00'da olması senin için kolaylık olmuş. Elindekinin değerini bilmen gerek. :cool

Android gene iyi de, İOS daha beter. Uygulamaları ve oyunları kendi mağazasından hariç hiç bir yerde bulamazsın. Çoğu da ücretli.
Şimdi Nokia 6 android kullanıyorum mecburen , millet (sınıf,okul) bellemiş whatsapp grubu kuralım. X2-00 ' ın revizeye ihtiyacı var . Parça fiyatları yüksek ve bulunmayan parçalar çok .Hoparlör 10-15 lira bir tanesi kasa 50 lira , kapak takımı 25 lira 2.el temiz al daha iyi . Bir işe başlasam koleksiyon düzeceğim . X2-00 , E7-00 , 808 pureview , 1020, başka da ne denk gelirse artık.

• Beğen
Tepkiler: Karacaahmet1993
PALA.

PALA.

Üye
Bende c6-01 kullanıyorum ama abartmayın gözünüzü seveyim...
Gizlilikten bahsediyorsunuz da symbianda veri toplama olmuyor mu sanıyorsunuz ?
Önemli olan kullanılabilirliktir. Kriptolu cihaz mı kullanacaz, rahat olun kasmayın, bu tartışmaların sonu yok, kazananı da yok.

Bu arada konu için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007 ve MAERKEK
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Bende c6-01 kullanıyorum ama abartmayın gözünüzü seveyim...
Gizlilikten bahsediyorsunuz da symbianda veri toplama olmuyor mu sanıyorsunuz ?
Önemli olan kullanılabilirliktir. Kriptolu cihaz mı kullanacaz, rahat olun kasmayın, bu tartışmaların sonu yok, kazananı da yok.

Bu arada konu için teşekkürler...
Symbian S60 9.4 V5 te yani 5800,N97 gibi cihazlarda veri toplama izne bağlı değildi yani cihaz istediği gibi veri gönderiyordu.Ancak Symbian Belle den itibaren veri toplama izne bağlandı yani iznin olursa Nokia'ya gönderiyordu verileri.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Symbian S60 9.4 V5 te yani 5800,N97 gibi cihazlarda veri toplama izne bağlı değildi yani cihaz istediği gibi veri gönderiyordu.Ancak Symbian Belle den itibaren veri toplama izne bağlandı yani iznin olursa Nokia'ya gönderiyordu verileri.
Öyle diyorsunuz ama hangi verileri ? Kullanıcı verisi mi ? Cihaz verisi mi ?
Zamanında kullandığımız whatsapp cihaz verilerini kullanıyordu.
Kim ne yapsın bizim kişisel verilerimizi ? Yani bir defa kişisel veriye ulaşması için veri alışverişi şart, çektiğimiz foto ve videoların başkası tarafından görünmesi imkansız. Yüklediğimiz her uygulamayı kurarken zaten bize bunu bildiriyor. Nokıanın kullanıcı deneyimine katılmayı kabul etmeseniz bile web tarayıcısından tutun operatöre kadar yine kişisel verilere erişir, erişmeside gerekir...
Yoksa kim ister özeline girilmesini ? Kaç yıldır güncel olmayan taraycıyı kullanıyoruz, güvenilirlik derecesi düşük ama kullanıyoruz işte...

Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Öyle diyorsunuz ama hangi verileri ? Kullanıcı verisi mi ? Cihaz verisi mi ?
Zamanında kullandığımız whatsapp cihaz verilerini kullanıyordu.
Kim ne yapsın bizim kişisel verilerimizi ? Yani bir defa kişisel veriye ulaşması için veri alışverişi şart, çektiğimiz foto ve videoların başkası tarafından görünmesi imkansız. Yüklediğimiz her uygulamayı kurarken zaten bize bunu bildiriyor. Nokıanın kullanıcı deneyimine katılmayı kabul etmeseniz bile web tarayıcısından tutun operatöre kadar yine kişisel verilere erişir, erişmeside gerekir...
Yoksa kim ister özeline girilmesini ? Kaç yıldır güncel olmayan taraycıyı kullanıyoruz, güvenilirlik derecesi düşük ama kullanıyoruz işte...
Ben 5800 kullanırken (yani 2009-2013 yılları arasında )internete her bağlandığım zaman cihazım veri alışverişi yapıyordu sürekli.Yani ben internet bağlantısını açıyordum ve hiç bir işlem gerçekleştirmesem bile veri alışverişi gerçekleştiriyordu.Cihazın hangi verileri gönderdiğini bilmiyorum ben yazılım mühendisi yada bilgisayar mühendisi değilim.Fotolarımız yada videolarımız muhtemelen gönderilmiyor olabilirdi ancak yinede cihaz bir şeyler yapıyordu.
"Nokıanın kullanıcı deneyimine katılmayı kabul etmeseniz bile web tarayıcısından tutun operatöre kadar yine kişisel verilere erişir, erişmeside gerekir..." demişsiniz.Buna katılmıyorum.Hiç bir üreticinin bizim özelimize yada özelimize yakın bilgileri elde etmesine hakkı yok.Onlara ne bizim verilerimizden.Ben sıfır bilgi alınmasını istiyorum.
Nokia Belle ve ondan sonraki sürümlerde veri gönderimi izne bağlıdır.Verilerimizin Nokia'ya gönderilip gönderilmeyeceğine biz karar veririz.
Nokia 603,N8,C6-01 ve 500 kullandığım zamanlarda yani 2013 ten 2019'a kadar,hep izin vermiyordum verilerimin gönderilmesine.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Ben 5800 kullanırken (yani 2009-2013 yılları arasında )internete her bağlandığım zaman cihazım veri alışverişi yapıyordu sürekli.Yani ben internet bağlantısını açıyordum ve hiç bir işlem gerçekleştirmesem bile veri alışverişi gerçekleştiriyordu.Cihazın hangi verileri gönderdiğini bilmiyorum ben yazılım mühendisi yada bilgisayar mühendisi değilim.Fotolarımız yada videolarımız muhtemelen gönderilmiyor olabilirdi ancak yinede cihaz bir şeyler yapıyordu.
"Nokıanın kullanıcı deneyimine katılmayı kabul etmeseniz bile web tarayıcısından tutun operatöre kadar yine kişisel verilere erişir, erişmeside gerekir..." demişsiniz.Buna katılmıyorum.Hiç bir üreticinin bizim özelimize yada özelimize yakın bilgileri elde etmesine hakkı yok.Onlara ne bizim verilerimizden.Ben sıfır bilgi alınmasını istiyorum.
Nokia Belle ve ondan sonraki sürümlerde veri gönderimi izne bağlıdır.Verilerimizin Nokia'ya gönderilip gönderilmeyeceğine biz karar veririz.
Nokia 603,N8,C6-01 ve 500 kullandığım zamanlarda yani 2013 ten 2019'a kadar,hep izin vermiyordum verilerimin gönderilmesine.
Geçmişi bir kenara bırakalım . Microsoft acaba ne yapıyor ? Şu anki s40 ve S60 telefonların sahibinin Microsoft olduğunu biliyoruz .

• Beğen
Karacaahmet1993

Karacaahmet1993

Kapalı Hesap
Geçmişi bir kenara bırakalım . Microsoft acaba ne yapıyor ? Şu anki s40 ve S60 telefonların sahibinin Microsoft olduğunu biliyoruz .
Microsoft evanjelist bir şirket.Kurucusu Bill Gates zaten yahudiydi.
Bence Microsoft şu anda Symbian'ın tüm serverlarını kapatmıştır.Yani Symbian'dan veri toplamayacağını düşünüyorum.
Ama yürürlükteki sistemlerinden Windows 10 Mobile'dan veri topluyordur.
Windowsphone 8 ve Windowsphone 8.1'den de umudu kalmadı zaten.Onların da serverlarını kapatır yakın sürede.

PALA.

PALA.

Üye
@Karacaahmet1993 tüm cihazlarda bu işleyiş var gelen ve giden bağlantı oranı var. Bizim sistemimizden karşıya bilgi gitmese uyum sağlanamaz. Bende bir üretici olsam tabiki kişisel verilere dokunmam ama sistemin kaynak kullanımını, sorunlu yazılımlar vb. geri dönüş almak isterdim, daha iyi hizmet vermek için...

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
:yuru
@Karacaahmet1993 tüm cihazlarda bu işleyiş var gelen ve giden bağlantı oranı var. Bizim sistemimizden karşıya bilgi gitmese uyum sağlanamaz. Bende bir üretici olsam tabiki kişisel verilere dokunmam ama sistemin kaynak kullanımını, sorunlu yazılımlar vb. geri dönüş almak isterdim, daha iyi hizmet vermek için...
S40 ve S60 devri kapandığı için daha iyi hizmet vermeye gerek yok . Demek ki bilgi toplamada yok

• Cool
Tepkiler: PALA.
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
Tuşlu Telefon da OTG olsa nee olmazsa ne, saygı duyarım tamam onun zamanıda o zaman dı şimdi tuşlu bir telefon da OTG olsaydı kim kullanır dı! OTG apayrı bir durum bu tamamen Yazılımsal bir durum bazı beceriksiz üreticiler ısrarla bu özelliği halen cihazların da destekleyemiyor lar çok çok yazık
örn: SM glxy S3 mini de OTG Yok ama var yani bu Stock Rom da yok
Kardeşimin glxy S3 mini telefon u vardı Bir zamanlar emanet bana vermişti bende hemen Root edip cyanogen 5.1.1 lolipop yükledim ve bir deneme yaptım USB OTG ye Flash disc bağladım ve göründü ama tabiki bunun için birde Dosya Yöneticisi kullanmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Tuşlu Telefon da OTG olsa nee olmazsa ne, saygı duyarım tamam onun zamanıda o zaman dı şimdi tuşlu bir telefon da OTG olsaydı kim kullanır dı! OTG apayrı bir durum bu tamamen Yazılımsal bir durum bazı beceriksiz üreticiler ısrarla bu özelliği halen cihazların da destekleyemiyor lar çok çok yazık
örn: SM glxy S3 mini de OTG Yok ama var yani bu Stock Rom da yok
Kardeşimin glxy S3 mini telefon u vardı Bir zamanlar emanet bana vermişti bende hemen Root edip cyanogen 5.1.1 lolipop yükledim ve bir deneme yaptım USB OTG ye Flash disc bağladım ve göründü ama tabiki bunun için birde Dosya Yöneticisi kullanmalısınız
Bazen OTG lazım oluyordu .

• Beğen
Tepkiler: PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Money,
(I'll talk english, so I'm not want to hear, why, you, don't, talk, aNotHER LANGUAGE!)

Money, advertising and "especially advertising", hypnotized all the people who felt the need of the different phone. Magic.

In 2013, Nokia Microsoft partners, how could they guess it? They could not.

People are poisoning right now.
Welcome @MyslyLifving
Another member for translate your message .
Para, reklam ve "özellikle reklam", farklı telefona ihtiyacı olan tüm insanları hipnotize etti. Sihir, büyü misali .

2013 yılında, Nokia Microsoft ortakları bunu nasıl tahmin edebilirlerdi? Tahmin edemediler .

İnsanlar şu an zehirleniyor.

• Beğen

Üst Alt