orta seviye oyun kasasi toplayacagim yardim!!

Sponsorlu Bağlantılar

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
orta seviye oyun kasasi toplayacagim yardim!!
Arkadaslar bana orta seviye bir oyun kasasi lazim bu konularda pek bilgim yok ama sanirim sunlar isimi gorur:
8 gb ddr3 ram
En az 2gb ekran karti
1 tb harddisk
Orta seviye bir islemci(intel i5 vs.)
Wireless karta gerek yok
Ekrana ve klavyeyede onlar var bende simdiden tesekkurler.

Son düzenleme:

Jsnow492

Jsnow492

Üye
Bütçe ?

sempaticafe

Üye
sabah liste yapar yollarim.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
sabah liste yapar yollarim.
Saolun hocam ben bir tane yaptim nasil olmus acaba?(butcem 2000 oldu)
Anakart
Asus h81m plus
Islemci
Intel i5 4460 3.2 ghz
Ram
2.4gb kingston ddr3
Ekran karti
Asus gtx 750 ti strix
Kasa
Zalman z3 plus
Guc kaynagi
Zalman 600w psu
isimi 5 yil gorur mu her yil eger cok begendigim yeni bir bolumu cikarsa yenileyecegim(rami mesela 2.8 gb, islemciyi i7, ekran kartini daha ust bir modelle.)

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Saolun hocam ben bir tane yaptim nasil olmus acaba?(butcem 2000 oldu)
Anakart
Asus h81m plus
Islemci
Intel i5 4460 3.2 ghz
Ram
2.4gb kingston ddr3
Ekran karti
Asus gtx 750 ti strix
Kasa
Zalman z3 plus
Guc kaynagi
Zalman 600w psu
isimi 5 yil gorur mu her yil eger cok begendigim yeni bir bolumu cikarsa yenileyecegim(rami mesela 2.8 gb, islemciyi i7, ekran kartini daha ust bir modelle.)
İşlemci , anakart iyi. Ram'i 8 Gb ( 2*4 ) Corsair Vengeance Cl 9 1600 Mhz veya aynı özellikte G Skill Ripjaws X alabilirsin. Harddiski 1 Tb WD Blue al ,ekran kartını ise Sapphire R9 280 Dual X al. Gayet iyi bir sistem olur.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Hocam
harddiski yazmayi unutmusum birde rami corsair mi alayim gskill mi
Birde. Hocam ben ileride parcalari degistirebilir miyim anakart gelecek diger islemicleride yada ramleride destekler mi?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Ram'i Corsair almanı tavsiye ederim. G Skill de aynıdır , yani performans farkı göremezsin. Anakart mevzusuna gelince ilerde çıkacak olan şeyleri destekler veya desteklemez , onu çıkan parçalara göre değerlendirmek gerekir. Ancak şu var ki ; şuan alacağın anakart 1150 pin. Yani sonra çıkacak olan intel işlemciyi desteklemeyecek. Ram olarak da DDR 3'leri destekler ama DDR 4 için aynı şeyi söyleyemeyiz.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Ram'i Corsair almanı tavsiye ederim. G Skill de aynıdır , yani performans farkı göremezsin. Anakart mevzusuna gelince ilerde çıkacak olan şeyleri destekler veya desteklemez , onu çıkan parçalara göre değerlendirmek gerekir. Ancak şu var ki ; şuan alacağın anakart 1150 pin. Yani sonra çıkacak olan intel işlemciyi desteklemeyecek. Ram olarak da DDR 3'leri destekler ama DDR 4 için aynı şeyi söyleyemeyiz.
Hocam ben zaten bir 5 yil pcyi yenilemeyecegim eski laptopumun 1 gb ekran karti 4 gb ddr2 rami vardi cok rahat isimi goruyordu. Bu yaptigim kasa beni 4 yil goturur mu?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Hocam ben zaten bir 5 yil pcyi yenilemeyecegim eski laptopumun 1 gb ekran karti 4 gb ddr2 rami vardi cok rahat isimi goruyordu. Bu yaptigim kasa beni 4 yil goturur mu?
Ne tür oyunlar oynayacağını bilmiyorum. Ayrıca sonra çıkacak oyunların da nasıl olacağını bilmiyorum. Ama bu bilgisayar belli bir süre idare eder seni.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Ne tür oyunlar oynayacağını bilmiyorum. Ayrıca sonra çıkacak oyunların da nasıl olacağını bilmiyorum. Ama bu bilgisayar belli bir süre idare eder seni.
Hocam ben lol oynuyorum birde kardesim cs go bu kadar baska hicbirse oynamam belki pes 2013 bu kadar. Benim icin onemli olan sıkinti cikartmamasi.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
The SLayeR

The SLayeR

Üye
Bence ps 4 al oyun kasası falan uzun iş kardeşim zaten oyun oynamak için topluyon 1500 tl fıstık gibi ps 4 500 gb

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Bence ps 4 al oyun kasası falan uzun iş kardeşim zaten oyun oynamak için topluyon 1500 tl fıstık gibi ps 4 500 gb
Yok hocam sadece oyun icin toplamiyorum ayni zamanda cok fazla internette isim oluyor aktrif kullaniyorum ve yani birde kasa alarak acikcasi yeni bir ugras olsun istiyorum.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Kasa da alacaksan eğer Zalman Z3 Plus'a bakmanı tavsiye ederim.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Kasa da alacaksan eğer Zalman Z3 Plus'a bakmanı tavsiye ederim.
Hocam zaten onu alacagim cok hosuma gitti. Birde hocam sizin onerdiginiz ekran karti mi asus gtx760 mi sizin onerdiginiz 1 gb daha fazla ama asusun mhzsi 1000 mhz daha fazla oneriniz?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Hocam zaten onu alacagim cok hosuma gitti. Birde hocam sizin onerdiginiz ekran karti mi asus gtx760 mi sizin onerdiginiz 1 gb daha fazla ama asusun mhzsi 1000 mhz daha fazla oneriniz?
Benim sana tavsiyem MSI R9 280 veya Sapphire R9 280 Dual X.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Benim sana tavsiyem MSI R9 280 veya Sapphire R9 280 Dual X.
Hocam siz kullandiniz mi? Simdi ben herseyden kisabilirim ekran karti icin o yuzden tek sefer alip iyi bisey almak istiyorum
Hocam sappire mi msi mi?

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Hocam siz kullandiniz mi? Simdi ben herseyden kisabilirim ekran karti icin o yuzden tek sefer alip iyi bisey almak istiyorum
Hocam sappire mi msi mi?
Ben şuan Sapphire R9 280 Dual X kullanıyorum. Gayet de memnunum. Ancak kullanıcı yorumlarına bakıyorum ki MSI modeli de sağlam. Yani hangisini alırsan al pişman etmez. GTX 760'ı demişsin ama onun vram'i sorun yapabilir. Bazı oyunlar 3 gb vram istiyor. Bunu da düşünürsen R9 280 almak iyi bir seçim olur.

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
A
Ben şuan Sapphire R9 280 Dual X kullanıyorum. Gayet de memnunum. Ancak kullanıcı yorumlarına bakıyorum ki MSI modeli de sağlam. Yani hangisini alırsan al pişman etmez. GTX 760'ı demişsin ama onun vram'i sorun yapabilir. Bazı oyunlar 3 gb vram istiyor. Bunu da düşünürsen R9 280 almak iyi bir seçim olur.
Anladim hocam sagolun peki. Ben msi alinca msiyin programini kullanibilr miyim ekran karti icin(gaming mode silence mod, oc mod vb) birde vatandan toplayacagim hafta sonu indirimiyle mi alayim? Nasil bir indirim bekleyeyim yada gerceklesir.
bununla sapphire arasinda bir fark var midir hocam ben msi almak istiyorum da.

Üst Alt