OPDA.NET.CN (OPDA) Yeni Sertifika alma yöntemi.28/07/2009 Tarihiyle değiştiği için

Sponsorlu Bağlantılar

JRValantin3

JRValantin3

Üye
    Konu Sahibi
OPDA.NET.CN (OPDA) Yeni Sertifika alma yöntemi.28/07/2009 Tarihiyle değiştiği için
28 Temmuz 2009 tarihinden itibaren OPDA' dan sertifika alma sistemi değişti. Yeni sistemde nasıl sertifika alınacağını aşağıda detaylı olarak anlattım.

Opda’ dan sertifika alabilmek için üç aşamalı işlem yapmak gerekiyor.
A-Opda sitesine üye olmak
B-Sertifika almak için başvuru yapmak
C-Sertifikayı indirmek

Ayrıca sertifikayı aldıktan sonra sertifikayı nasıl kullanacağınız anlatılmıştır.
D-Sertifikayı aldım ama nasıl kullanacağım?

Klasik uyarıyı yapayım. Sertifika almak için imei numaranızı OPDA sitesine vermeniz gerekiyor. Normalde imei numarasını hiç yere vermemek gerekiyor. İmei numarasının klonlanma ihtimali var. Ama yüzbinlerce kişi bu siteye imei numarasını veriyor. Herhangi bir problem olduğunu duymadım. Seçim size kalmış.

Sertifikanın ne olduğundan da kısaca bahsedeyim. Sertifika, biri cer diğeri olmak üzere 2 dosyadan oluşur.
Symbian programlar signed ve unsigned olmak üzere iki çeşit. Signed olanları telefona doğrudan kurabiliyoruz ama unsigned olanları kuramıyoruz. Unsigned programları sertifika ile signed hale getiriyoruz ondan sonra telefona kuruyoruz.

A-OPDA SİTESİNE ÜYE OLMAK
1- sitesine girin, karşınıza aşağıdaki
ekran çıkacak. Yaklaşık 10 saniye bekleyin. Sayfanın en altına inin, okla gösterilen butona tıklayın.

2- Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.
Bir numaralı boşluğa tıklayın ve gördüğünüz karakterleri yazın.
İki numaralı boşluğa matematik işleminin sonucunu yazın.
Üç numaralı boşluğa kendi tespit ettiğiniz kullanıcı adınızı yazın.
Dört numaralı boşluğa kendi belirlediğiniz şifrenizi yazın.
Beş numaralı boşluğa şifrenizi tekrar yazın.
Altı numaralı boşluğa e-posta adresinizi yazın. (Gerçek e-posta adresinizi yazmanızda fayda var).
Sarı renkli butona basın. Artık OPDA' ya üyesiniz.

B-SERTİFİKA ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPMAK
1- sitesine girin.
2- Aşağıdaki resimde sağ üstte okla gösterilen kısma tıklayın.

3- Açılan sayfada üstteki boşluğa kullanıcı adınızı, alttaki boşluğa şifrenizi girin ve hemen alttaki onay butonuna tıklayın.

4- Açılan sayfada sağ üst tarafta iki tane portakal renkli buton var. Soldaki portakal renkli butona basın.

5- İlk boşluğa telefon modelini yazın (N78, N79 gibi).
İkinci boşluğa cep telefonu numaranızın son sekiz rakamının önüne 137 rakamını ekleyip yazın (örnek, 13786491736).
Üçüncü boşluğa imei numarasını yazın. (İmei numarasını, telefon bekleme ekranındayken *#06# YES' i tuşlayarak öğrenebilirsiniz).
Dördüncü boşluğa tekrar imei numarasını yazın.
Beşinci boşluğa kafanıza göre bir kelime yazın (örnek, ngage veya N97 gibi).
Kutucuklara yazmış olduğunuz tüm bilgileri bir yere not edin. Sertifika indirileceği zaman o bilgilerin doğrulanması istenebilir.
Sayfanın altındaki onay butonuna tıklayın. Sertifika başvurusunu yapmış oldunuz böylece.

C-SERTİFİKAYI İNDİRMEK
1- Sertifika almak için başvuru yaptıktan yaklaşık bir gün sonra sertifikanız hazır olur.
2- Sertifikayı indirmek için aşağıdaki linke girin.

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Üstteki boşluğa kullanıcı adınızı, alttaki boşluğa şifrenizi yazıp hemen alttaki butona tıklayın.

3-Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa gelecek. Sayfanın sağ alt tarafında cer ve yazılarını göreceksiniz. (Cer ve yazıları görünmüyorsa sertifikanız henüz hazır değil demektir. Belli bir zaman sonra tekrar bakın). Önce cer yazısına tıklayıp cer dosyasını indirin. Cer dosyası indikten sonra yazısına tıklayıp dosyasını indirin. İndirme işlemi yavaş olabilir, acele etmeyin.

Sertifika alma işlemi burada bitti. Güle güle kullanın.

Aldıktan sonra Kullanmak İçin

Yöntem 1(Bilgisayarda Lisanslama)

Sertifikanızı aldıktan sonra bu sertifikayı nasıl kullanacaksınız, yani prgramları nasıl imzalayacaksınız; bunun için aşağıdaki anlatıma bakın.

Önce aşağıdaki linkte verdiğim programı indirin.

http://www.maxicep.com/attachments/26813d1249129984/

İmzalama işlemi şu şekilde yapılacak:
Gerekli olanlar şunlar:
1-Yukarıdaki linkte verdiğim ''signsis'' adlı program
2-Sertifika (.cer ve . uzantılı dosyalar)
3-İmzalamak istediğiniz program

İŞLEM SIRASI:
1- Yukarıdaki linkten indirdiğiniz klasörü winrar ile bilgisayarınızda açın. İçinden signsis.exe adlı bir program çıkacak. Bu programı çift tıklayarak bilgisayarınızda çalıştırın.

2-Aşağıdaki resimde A yazan yere tıklayıp bilgi sayarınızdan sertifikalandırmak istediğiniz programı seçin.

3-Aşağıdaki resimde B yazan yere tıklayıp bilgisayarınızdan sertifikanızın içinde yer alan cer dosyasını seçin.

4-Aşağıdaki resimde C yazan yere tıklayıp bilgisayarınızdan sertifikanızın içinde yer alan dosyasını seçin.

5-Password kısmına hiç dokunmayın.

6-İmzalama işlemini gerçekleştirmek için ''sign the sis'' e tıklayın.

Sertifikalı hale getirdiğiniz programı orjinal programın yanında bulabilirsiniz.

Yöntem2(Cepte Lisanslama)

Bu Konuya Göz Atın

Kod:
http://www.maxicep.com/s60-3rd-sistem-modifikasyon-uygulamalari/singsis-certificate-expires-cepte-sertifikalama-islemi-214003.html

:sn:Paylaşıma Devam

ALINTI

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: xemen313, batuhan 38, salihkemal ve 43 diğerleri

akcaf

Üye
tsk ler

Mesbul

Mesbul

Üye
Ya Bende telefonu güncelleyenlerdenim ve bir türlü sertifika almayı başaramadım. Siteye üye oldum. gerekli olan bütün bilgileri aynen verdiğiniz gibi giriyorum ama wrong number diyor. Başına 137 koyuyorum yine aynı

karahanlı

Üye
paylasim icin tesekkurler cok guzel anlatmissin

vatozz

vatozz

Üye
Yeni site var zaten bu site de discuz un yeni site

s603rd.cn site uye oluyosunuz size pm geliyo imeilinizi yaziyosunuz sonra rsimdeki karekterleri giriyosunuz enter basiyosunuz ve cer , dosyalarinin direk linkleri geliyo sol dakine tiklayin indirin

lider

Üye
arkadaşlar daha doğrusu opda dan sertifika alamayan arkadaşlar o siteyle hiç uğraşmanıza gerek yok. ben bir hata yaptım cer alırken opda da indiremedim dosyayı sonra tekrar denedim imei kullanılıyor dedi sap gibi kaldım ortada ama google bi araştırın cer ve k.y veren o kadar site bulursunuz ki hemde dakikada veriyolar dosyayı örnek vatozz arkadaşın verdiği site gercekten cok basit sertifika alırsanız gerisi geliyor zaten herkese kolay gelsin

svip

svip

Üye
hocam kusura bakma da merak ettim 5. adımda 5. sıradaki boşluğa kafanıza göre bişe yazın dedin ya orası ne için acaba? armut yazsam gene kabul mü yani ? :D

byibo

byibo

Üye
arkdaslar bu cer dosyasını alacığımız yerin ingilizce dilli olanı işiniize mutlaka yarar..

buradada üye olma var ingilizce dilli olaraak

svip

svip

Üye
arkdaslar bu cer dosyasını alacığımız yerin ingilizce dilli olanı işiniize mutlaka yarar..

buradada üye olma var ingilizce dilli olaraak

çok sağol hocam ya buna ihtiyacım vardı inan ki :oke:

kck87

Üye
şuan itibarı ilecer dosyasını almak için linkteki sayfaya erişemiyorum bilgisi olan varmı acaba?

cityofangels

cityofangels

Üye
Sitede sorun vardı düzeltilmiş.
4 gündür bende cer dosyasını bekliyorum yalnız hala gelmedi.

kck87

Üye
33.5 saat oldu daha gelmedi benim cer dosyası. bu sabah site düzelmiş girebiliyorum.

_KadirşinaS_

Üye
Ben de 4 gündür bekliyorum ne uzun işmiş kardeşim ya.

kck87

Üye
şu an itibariyle cer dosyam gelmiş 36 saat oldu. teşekkür ederim .

--------------- Ekleme ---------------

Ben de 4 gündür bekliyorum ne uzun işmiş kardeşim ya.

muhtemelen başvuru yaparken bişileri eksik yapmış olabilirsin.
---------
ben dosyaları indirdim indirme işlemi fazla uzun sürmedi ama indirdiğim .cer ve dosyaları uzantısız indi. mozilla firefox kullanıyorum ve klasör seçeneklerinden uzantıları göster sekmesi aktif olarak kullanıyorum.

ncinar

Üye
2.5 saatte hazırlamışlar şansmıdır bilinmez ama indirdiğim dosyaların uzantısı .cer yada .[] değil uzantısız, ;) , bende sertifikalama işlmenini onların site üzerinden yaptım oldu ancak inen dosyaların uzantıları herkestemi aynı sadece benimkisimi oldu bilmiyorum :)

Schizoph

Schizoph

Üye
Merhaba

ben odpa üzerinden ilk defa cer dosyası alıcam ancak iki gündür aşağıda verdiğim resimdeki gibi kalmış durumda hem ingilizce hem çince olanın screenshot yaptım extra bişi yapmama gerek varmı yada bi yerde eksikmi var bu kadar bekledim diye soracaktım resimden bi bakıp bilgi verebilirseniz sevinirim.

Şimdiden herşey için teşekkürler
kolaylıklar.

yasarkurt

yasarkurt

Üye
teşekkürler ,sertifika sorunu artık kalmadı..

donex92

donex92

Üye
aldım sertifikamı..cok tesekkurler..saygılar

Schizoph

Schizoph

Üye
Üstad Eline Emeğine Sağlık Valla Oluooo

Kolaylıklar.

yilmz

Üye
eline sağlık çok güzel anlatmışsın, 6220c ye sertifika aldım 1 günde geldi, artık birçok programı sorunsuz yükleyebiliyorum.

Üst Alt