Online Alışveriş Rehberi.

 • 15 Eylül 2013
 • 432 Okunma
 • 0 Cevap

 1. İnternet Kullanımı ile birlikte online satış yapan bir çok web sitesi kuruldu kimi güvenli bulur kimi hiç yanaşmaz öncelikle sitelerden bahsedelim:
  < Resmi açmak için tıklayın >

  GİTTİGİDİYOR: Dünyaca ünlü alışveriş sitesi E-BAY ortaklıgıdır ve Market alışverişi yani AVM gibi düşünebiliriz.
  Şatış Nasıl Gerçekleşir:
  Para aktarımı olduktan sonra para hemen satıcıya aktarılmaz site havuzunda toplanır ve kargo size ulaştıktan sonra 3 gün içinde ürünü onaylama süreniz olucaktır siz bu süre zarfında ürünü begenmediniz taktirde onay vermez ve iade edersiniz ve para hesabınıza aktarılır.
  (3D Secure ve Norton Seruced Güvenlik Protokolü)
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Doğan Group markasıdır giyim,kozmetik gibi her türlü ihtiyacınızı bulabiliceginiz bir sitedir YKM gibi düşünebilirsiniz
  Satış Nasıl Yapılır:
  Alıcagınız ürün site tarafından ürünün distribütöründen temin edilir ve 3-5 gün arasında kargo ya verilir kargo ücreti alıcagınız ürünün fiyatı üzerine eklenir.Ürünü begenmediginiz takirde site ile iletişime gecerek iade işlemi gercekleştirebilirsiniz.
  (3D Secure ve Norton Seruced Güvenlik Protokolü)
  < Resmi açmak için tıklayın >

  TRENDYOL:
  ABD merkezli dev yatırım şirketi Tiger Global ve dünyanın en prestijli fonlarından Kleiner Perkins Caufield & Byers gibi dünya devlerinin ortak oldugu bir markadır.Site aracı bir kurumdur ve markalar tarafından yapılan indirimi müşteriye sunar.
  Satış Nasıl Yapılır:
  Alıcagınız ürün site tarafından ürünün distribütöründen temin edilir ve kargo süresi biraz uzundur bazen 1 hafta ya kadar cıkabilir ürünün temin süresine göre degişir ve kargo ücreti toplam fiyata eklenir.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  Markafoni:
  VİPİNDİRİM ELEKTRONİK HİZMETLER VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİNİN Sahip oldugu online alışveriş sitesidir Trendyol ile Aynı şekilde hizmet vermektedir.
  < Resmi açmak için tıklayın >

  LİMANGO:
  limango, ilk olarak 2007 yılında Almanya'da limango.de adresinde faaliyete geçmiş bir "özel alışveriş-private shopping" platformudur Trendyol ve Markafoni gibi aynı hizmet vermektedir.
  Okudugunuz için teşekkürler merak ettiginiz veya anlamadıgınız bir yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz :)
   


  Yazan: mjs.west

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
18/01/2019 - 23:39