Önce Öptü Sonra Bombaladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Calaissien

Üye
    Konu Sahibi
Rusya ile ABD arasında 1990'lardan beri süren güç mücadelesinde bugün Rusya'nın Gürcistan'ı bombalamasıyla yeni bir sayfa açıldı. Bush'un desteklediği Gürcistan yönetimi şu sıralar Rus uçaklarının bombardımanıyla sarsılıyor. Krizin en ilginç ayrıntılarından biri de Gürcistan üzerinde güç savaşı veren iki liderin Rus uçakları bombalarını bıraktığı sırada Pekin'de bir arada olmasıydı. Putin, Bush'u çok sıcak bir şekilde öpüp kucaklarken savaş uçakları, Beyaz Saray'ın gözdesi Gürcü Sakaaşvili'nin topraklarını bombalıyordu.


İŞTE BULUŞMADAN İLGİNÇ FOTOĞRAFLAR :

ABD ile Rusya, Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Rusların arka bahçesi olarak gördüğü Kafkaslar'da hep güç mücadelesi yaptı. Rusya Çeçenistan'ın ardından Gürcistan'a el attı. Ancak Gürcistan tercihini NATO'dan yana kullandı. Rusya da Gürcistan'ın elini zayıflatmak için önce Abhazya'yı kullandı. 1993'te yaşanan savaşın ardından Rusya bu kez Osetya üzerinden planını sürdürdü.

Gürcistan, Rusya'yı 1990'lardaki iç savaşın ardından ayrılan Güney Osetya'yı silahlandırmakla suçladı. Rusya ise bu iddiayı reddetti ve Gürcistan'ı Osetya'da etnik temizlik yapmakla suçladı.

Gürcistan'ın ayrılıkçı Güney Osetya'ya müdahalesinin ardından Rusya buna göz yummayacağını açıklamıştı. Bugün Rusya ilk hareketini yaptı ve Gürcistan'ı bombalamaya başladı.

ABD bu süreçte hep Gürcistan'ı destekledi ve NATO'ya yakınlaşması için çaba gösterdi. Hatta Bush, Gürcistan'ı ziyaret eden ilk ABD Başkanı oldu. Hatta Bush'un Gürcistan'a Moskova üzerinden gitmesi Kremlin'e yönelik bir mesaj olarak yorumlanmıştı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

TheNightMare.
Cevap
1
Görüntüleme
315
Eren Değerli
yavuzkaraca
Cevap
1
Görüntüleme
342
[ENGİN]
bydexer
Cevap
2
Görüntüleme
355
uraki
spy ghost
Cevap
4
Görüntüleme
327
uraki
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt