ömür ezanla namaz arası kadardır...

• 10 Kasım 2010
  • 560 Okunma
  • 7 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. T:hmmmorunu< Resmi açmak için tıklayın >
    pamuk gibi bembeyaz sakallı< Resmi açmak için tıklayın >
    nur yüzlü dedesine merakla soruyor: &#8220;Dedeciğim! Bir insanın ömrü ne kadar olur?&#8221; Dede tatlı bir gülücükle: &#8220;Ezanla namaz arası kadar yavrucuğum.&#8221; deyince torun: &#8220;Nasıl yani< Resmi açmak için tıklayın >
    ömür bu kadar kısa mı?&#8221; der. Dede: &#8220;Evet yavrum. ömür< Resmi açmak için tıklayın >
    namazsız ezanla< Resmi açmak için tıklayın >
    ezansız namaz arası kadardır.&#8221; diye cevap verir. Torun yeniden sorar: &#8220;Namazsız ezan ve ezansız namaz sözlerinden ne kastettiğini anlamadım dedeciğim. Bu ne demek açıklar mısın?&#8221;
    Dede şefkatle ellerinden tuttuğu torununa:
    &#8220;Bak yavrum< Resmi açmak için tıklayın >
    geçenlerde komşumuzun çocuğu doğdu. O çocuğun kulağına ezan okundu değil mi? işte o ezanın namazı kılındı mı? Kılınmadı. O ezan &#8220;Namazsız ezan&#8221;dı. insan öldüğü zaman kılınan cenaze namazının da ezanı yoktur. O da &#8220;Ezansız namaz&#8221;dır. Aslında o namazın ezanı insan doğunca okunmuştu kulağına.
    &#8220;Bak ey insan! Doğdun< Resmi açmak için tıklayın >
    ama öleceksin< Resmi açmak için tıklayın >
    ömür çabuk biter< Resmi açmak için tıklayın >
    hayatını iyi değerlendir. Boşa vakit harcama!&#8221; ikazını yapıyordu o ezan. İşte yavrum ÖMüR< Resmi açmak için tıklayın >
    EZANLA NAMAZ ARASI KADARDIR. Sakın boşa geçirme. Ömrünü dolu dolu yaşa< Resmi açmak için tıklayın >
    bir nefes bile boşluk bırakma!&#8221; :hmmm:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

İNSANLAR İKİYE AYRILIRLAR..VAKTİNİ BEŞE AYIRANLAR VE VAKTİNİ BOŞA HARCAYANLAR:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

Suskunluğum Asaletimdendir Boyun Eğdiğimden Değil....

Yazan: seçkin batu
  2. ben biRşey soRmak iStiyoRUm namaz kıLarken sim görmek namazı bozarMı ?

3. sim derken biraz açar mısın? nasıl yani?

4. Namaz kıLarken sim görsek namazı bozarmı hani simLer parlaktır ya o yüzden söyledim parlayıpta gözümüzü aldığı zaman namazımız bozulurmu ?

5. hayır kesinlikle bozulmaz..

6. Allah Razı Olsun kafama takıldı kaldı bozarmı bozmazmı diye Saolun (.

7. rica ederim..

8. ömür ezanla namaz arası kadardır...
    bu cümle cok hosuma gitti:oke:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
13/11/2018 - 23:00