OMNIA HS widget'ları! Hazır widget'lar ve wigdet oluşturma... <<<<<

Sponsorlu Bağlantılar

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
OMNIA HS widget'ları! Hazır widget'lar ve wigdet oluşturma... <<<<<
Merhabalar arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere birçoğumuz 5800'larımıza Samsung Omnia HS ekranına sahip FW'ler yükledik beğendik. Ancak sınırlı sayıda ve de genellikle daha çok kullanabileceğimiz programlara kısayol ekleyemiyorduk.

Gittim araştırdım öğrendim geldim (veni vidi vici :P) sizlerle paylaşıyorum... ARtık kendi istediğimiz programlara kısayol ekleyebileceğiz....!!!!

İlk olarak başka forumlardan bulduğum 41 adet farklı wigdet arşivi: digital saatler ve takvimler fena değil, google widget'ı da var tavsiye ederim indirim deneyin:

Linkteki wigdet'ların listesi:
analogclock2.wgt - Baby Countdown.wgt - Biorythm.wgt - Birthday Countdown.wgt - BMI.wgt
Calculator2.wgt - Calculator.wgt - calendar1.wgt - calendar2.wgt - calendar3.wgt - chef.wgt
Christmas Countdown.wgt - click the city.wgt - clock.wgt - corsera.wgt - Date Checker.wgt
digitalclock1.wgt - digitalclock2.wgt - digitalclock3.wgt - digitalclock4.wgt - gazzetta dello sport.wgt - digitalclock2.wgt - digitalclock3.wgt - digitalclock4.wgt - gazzetta dello sport.wgt
google.wgt - inquirer.wgt - lequipe.wgt - love calculator.wgt - mappy.wgt - No Smoking.wgt
Oil Calculator.wgt - OmniaTvLauncher.wgt - pagejaunes.wgt - pep.wgt - PostIt.wgt
starhub tvmobile.wgt - Tip Calculator.wgt - Unit Converter.wgt - wordclock1.wgt - wordclock2.wgt - yahoo stock.wgt (bu pakettekilerinin screenshotları en alta eklendi mümkünse buradan indirmeyip en altta çalışanları indirim capsli olanlardan )

KURULUM:
Tüm bu wigdet'ları veya kendi hazırladığız wigdet'ları kurmak için öncelikle
server ve open 4 all hacklerini uyguladığınza emin olun. daha sonra yapmanız gereken gayet basit hafıza karına atın ve çift tıkla açın kurulacaktır bir iki saniye içerisinde, sadece kuruldu diye bir uyarı gelir kurulum ekranı gelmez acele etmeyin. (kurup kuramadığınızı wigdetlarınız listesinin olduğu yerde en alt kısımı kontrol ederek görebilirsiniz.)

....................

>> Şimdi ise kendi wigdet'ınızı nasıl oluşturacağınızı anlatalım:

öncelikle ihtiyacınız olan iki adet programcık:
1.

şu linkteki program widget_wizard_v0.11 sizlerin kendi widget'larınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Programı rardan çıkarın widget_wizard_v0.11'e çift tıklayıp açtığında karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelicek tüm işleminiz oradaki boşlukları doldurmak bu kadar basit.

Wigdetname: burası wigdet isminiz olacak

ICON (only png-files) : buraya bilgisayarınızda YALNIZCA .PNG uzantılı iconlarınızı ekleyebilirsiniz.

UID: bu en alttaki kısma ise telefonunuzdaki programın UID'sini eklemeniz yeterlidir. UID eklemek için AppUidViewer programını kurup telefonunuzdaki tüm programların id'lerini okuyabilir istediğinizi 0x2000..... ile devam eden kodlarla buraya ekleyebilirsiniz.

Bu da UID'leri okumak için telefonunuza kurulacak program:

START tuşu ile wigdet'ınız kaydedilir. Atıp hafızadan kurabilirsiniz...

örnek hazırladım ovi maps ikonu doğrudan test edin önce isterseniz atın hafıza kartınıza kurun sadece bu!: çok küçük boyutlu icon transparan olmadığı için arkası beyaz sadece deneme olduğu için alelacele ekleyiverdim ama şu an telefon ekranımdadır...

Lütfen!!! tüm arkadaşlar kendi hazırladıkları icon'lardaki png dosyalarını paylaşsın böylece bizler de kendi programlarımız için güzel iconları olan wigdetlar hazıralayabilelim. İstediğiniz kadar büyük olabilir png'leriniz. hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar...

Bu kısayollar 5800'da denenmiştir.!

PAKET HALİNDE SUNDUĞUM DENENEN WİGDET'LAR KENDİ EKRAN GÖRÜNTÜLERİM:

Bu resimdekiler:
>>> morlu olan Digitalclock2.wgt
>>> diğer üstköşedeki sarılı olan Digitalclock1.wgt
>>> kırmızı olan minik saat Digitalclock4.wgt
>>> ortadaki siyahlı tarihli olan da Digitalclock4.wgt
>>> ilk ajanda resmimiz hoş tonları olan Calendar1.wgt

Bu resimdekiler:
>>> Turunculu haritamız Calendar2.wgt (bende geç yüklendi ekrana ekleyince laglı sanki biraz ama kalite)
>>> Listeler halinde bir dünya saatimiz var Worldclock2.wgt

>>> VEEE minnacık amatör sembolüyle kendi hazırladığım OVI MAPS kısayolum...!!! gayet de sıtabıııl çalışmaktadırlar...

bu iki resimdeki çalışan wigdetlar şu linkten indirilebilir: yukarıdaki 5mb'lık paketten çıkarttım. saatler, takvimler felan var...

• Beğen
Tepkiler: fLuke!, erhangun84, CELİKERKENAN ve 17 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler.

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
abi sağol bi önceki konuyu yarım yamalak gönderdim kusura bakma anca tamamladım :D umarım herkesin işine yarar paylaşılırsa icon'lar png olarak çok sevinirim benim pc bozuk photoshop'suzum şu an 5800 iconları olanlar göndersin lütfen

haydar_ecevit

Üye
paylaşım için teşekkürler :oke: ufak bir tavsiye hazır widgetlerin resimleride olursa süper olur

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
paylaşım için teşekkürler :oke: ufak bir tavsiye hazır widgetlerin resimleride olursa süper olur

ekleyeyim yarın onları da saatlerin özellikle iyi geceler

edit: Ekledim dostum ekran görüntülerini ovi maps kısayolumdan görebileceğin üzere buradaki programla ekleme yapılabiliyor :D bu iconlardan bana bulursanız ekleyin lüften png uzantılı ve transparan olursa sevinirm...

henes_42

henes_42

Üye
elinize sağlık

Paranoya

Paranoya

Üye
Teşekkürler .

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim ne demek

--------------- Ekleme ---------------

rica ederim işe yararsa ne mutlu

Arkadaşlar ekrana daha çok program kısayolu hazırlamak istiyorum elinde olan varsa bana 5800 'ın orjinal programlarının transparan simgelerinden bulabilir mi?

windows 7temasındakiler bile olabilir. ben bayaaa aradım bulamadım arka plan var hepsinde ekrana itici duruyor benim ovimaps kısayolumda görebilirsiniz ekran görüntülerinde...

mustafa

mustafa

Üye
çok güzel paylaşım. teşekkürler. :hoba:

muaythai

muaythai

Üye
ben transparan yapıyorum png leri ama programda yanda transparan görünüyor ekrana atınca arkaplanı beyaz yapıyor

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
ben transparan yapıyorum png leri ama programda yanda transparan görünüyor ekrana atınca arkaplanı beyaz yapıyor

bak şu şimdi ilginç oldu.. o yaptığın kısayolları .zip uzantılı hale getirip içeriğindeki kodlara bakabiliyoruz. ben arkaplan kodları bulabilirsem çalayım diğer wgt'lerden mümkünse dostum sen de bana birkaç transparan png upload eder misin? 2-3 kadar deneysel olsun diye. çünkü bir 4-5 kadar ekrana eklemek lazım faydalı kısayol.

bilgi için sağol

bu sorunu çözmek için sanırım büyük boyutlu png'ler kullanmışlar sanırım büyük olan sembollerde arka plan sorunu yaşanmıyormuş. mesela xplore kısayolu için 247*345 çözünürlük deneyip öyle beyaz arka plan olmamasını sağlamışlar dostum :oke:

muaythai

muaythai

Üye
kendi yaptığım ebuddy, ndrive, opera, ovi harita, xplorer png transparan resimleri ama dediğim gibi beyaz oluyor şefaf olmuyor arkaplanlar.

:vur

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
kendi yaptığım ebuddy, ndrive, opera, ovi harita, xplorer png transparan resimleri ama dediğim gibi beyaz oluyor şefaf olmuyor arkaplanlar.

:vur

tamam kendi makinam gelmedi daha ama bu pc'ye bi fireworks muydu neydi ondan kurup şu senin simgelerle bi uğraşayım ben.. kodlayan elemanların da dediği gibi biraz büyütmek zorunda kalabiliriz :( o da pratik olmaz ama

muaythai

muaythai

Üye
ya büyütelim büyütelimde 247*345 ne demek :D ekranda 1 tane buton olur başkada bişey olmaz zaten normal bizim telefonlar 360 x 640 :D 2 tane buton tam olarak sığmaz:D

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
ya büyütelim büyütelimde 247*345 ne demek :D ekranda 1 tane buton olur başkada bişey olmaz zaten normal bizim telefonlar 360 x 640 :D 2 tane buton tam olarak sığmaz:D

acaba çözürünürlüğü o kadar yapıp öyle mi küçültüyorlar ki anlamadım ben de.. diğer .wgt uzantılı dosyalar var ya çalışan kısayollar. onların uzantısı .zip yap içeriklerini görebilirsin oradaki .png'leri bi incele bakalım nedir özellikleri ona göre bişeyler ayarlamaya çalışalım.

Shade.Anqer

Üye
Öncelikle Teşekkürler Ama Ben Su samsung'un teması icin telefona hacklı yazılım kurdum O Tema Var Dediler Ama Yok Bana Yardık Edermisiniz Teşekkürler.

muaythai

muaythai

Üye
modifiye yazılımı ekliyorsun ya program files klasörünün içine isim degişikligine dikkat et ondan sorun çıkıyor. O dosyaların bazısında 2-3 yazıyor. Dediklerimden bişey anlamamış olabilirsin :-) onun için yapıştırdıgın klasörü aç aynı isimli olan dosyalara bak sadece bir rakam degişik. Yani sen klasöre ekliyorsun ama degiştirmiyorsun. Eski fw yi tekrar yüklemişsin

meosenturc

meosenturc

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle Teşekkürler Ama Ben Su samsung'un teması icin telefona hacklı yazılım kurdum O Tema Var Dediler Ama Yok Bana Yardık Edermisiniz Teşekkürler.

evet sen muhtemelen Fw'yi yüklemeyi beceremedin forumdaki o FW'nin aynısından yükledim EV EKRANI ayarları kısmında samsung hs geliyor. dikkat et FW'yi attığın klasöre ve ismine. İki adet dosya olması lazım tüm hs'li fwlerde ikisini de görüp yüklemeye dikkat et..

modifiye yazılımı ekliyorsun ya program files klasörünün içine isim degişikligine dikkat et ondan sorun çıkıyor. O dosyaların bazısında 2-3 yazıyor. Dediklerimden bişey anlamamış olabilirsin :-) onun için yapıştırdıgın klasörü aç aynı isimli olan dosyalara bak sadece bir rakam degişik. Yani sen klasöre ekliyorsun ama degiştirmiyorsun. Eski fw yi tekrar yüklemişsin

sağol dostum destek için :oke:

ruzgar515

ruzgar515

Üye
emeğine sağlık

Üst Alt