Oktay Kaynarca Adanalı Dizisi Başkomiser Yavuz Resimleri Biyografi Tüm Ayrıntılarıyla Tanıtım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
Oktay Kaynarca Adanalı Dizisi Başkomiser Yavuz Resimleri Biyografi Tüm Ayrıntılarıyla Tanıtım
Adı Soyadı: Oktay KAYNARCA
Doğum Tarihi: 25-01-1965
Doğum Yeri: Malatya
Eğitim : İstanbul Üniversitesi-Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü Oktay Kaynarca, 27 Ocak 1965 Malatya doğumludur. Babası Malatyalı, babaannesi Elazığlıdır. Çocukluğunun bir dönemi Berlin’de geçti. 6 kardeşler.
İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Yüksek Lisans bölümünden mezun oldu.
İlk amatör sahne çalışmaları…
Konservatuara girmeden önce Ege Tiyatrosu’nda Turgut Özak’ın “Duvarların Ötesi”nde oynadı. Ardından birkaç çocuk oyunu…
Konservatuar zamanında TRT için “Gençler Dizisi”nde oynadı. İlk profesyonel oyunculuğunu Ali Atik, Ayşegül Atik’le bir çocuk oyununda yaptı ve ilk parasını kazandı.
İlk oyunu bir müzikaldi…
Konservatuardan mezun olduğu 1991 yılında Tiyatro Stüdyosu’nda “Kan Kardeşleri” (Blood Brathers) adlı müzikalde Zuhal Olcay, Haluk Bilginer, Celal Perk, Jülide Kural, Derya Alabora ve Ahmet Levendoğlu ile beraber oynadı.
Sonra yine aynı tiyatroda 1993-94 sezonunda “Derin Bir Soluk Al” oyununu oynadı ve tiyatro hayatını noktaladı. Bu oyunla Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü aldı.
Ödülleri:
“Derin Bir Soluk Al”, Avni Dilligil En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü…
“Bumerang Cehennemi”, MGD Yılın En İyi Erkek Sinema Sanatçısı ve Antalya’da En İyi Erkek Oyuncu Ödülü…
Diğer Bilgiler
Oynadığı Diziler
Adanalı
Kuzey Rüzgarı
Geniş Zamanlar
İlk Aşkım
Aşkımızda Ölüm Var
Kurtlar Vadisi
Esir Şehrin İnsanları
Lahmacun ve Pizza
Bayanlar Baylar
Tek Celse
Köstebek
Can Dostum
Oynadığı Sinema Filmleri
Sıfır Dediğimde
Sis ve Gece
Beynelmilel
Deli Yürek- Bumerang Cehennemi
Bir Kadının Anatomisi
Yengeç Sepeti
Aşk Filimlerinin Unutulmaz Yönetmeni
Suyun Öte Yanı

adanali Oyuncu Oktay Kaynarca Resimleri – Oktay Kaynarca Fotoğrafları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...