öğrencilere tehlikeli yol koruması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Burak

Üye
    Konu Sahibi
öğrencilere tehlikeli yol koruması
ANKARA - Zuhal Uzundere - Çankaya Belediyesi kapısı çift yönlü trafik yoluna açılan Turhan Dökmeci İlköğretim Okulu önüne öğrencileri kazalardan korumak için 2 metre genişliğinde merdiven yaptı. Çankaya'ya bağlı Akpınar Mahallesi'ndeki Akpınar İlköğretim Okulunun mevcut haliyle bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermemesi üzerine ''Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası'' çerçevesinde Ankara Valiliği ile hayırsever Turhan Dökmeci arasında 2007 yılında imzalanan protokol gereği yapılan ve 18 Ekimde eğitim öğretime açılan 24 derslikli Turhan Dökmeci İlköğretim Okulu'nun önünden geçen ve çift yönlü trafiğe açık olması nedeniyle öğrencileri tehlikeye düşüren yolun durumu Çankaya belediyesini harekete geçirdi.
18 Ekimde eğitim öğretime açılan okulun müdürü Sırrı Arpaç, okulun önünden geçen çift yönlü 868. sokağın, tek yönlü hale getirilmesi gerektiğini ifade etti. Arpaç, ''Çankaya Belediyesi buraya merdiven şeklinde bir kaldırım yaptı. Yolun çift yönlü olması büyük bir sorun. Yol rampa. yukarıdan gelen arabanın freni tutmayabilir, kışın kayabilir. Okulla cadde sıfır. Çocuk kapıdan çıktığı zaman caddeyle karşılaşıyor. Bu sorunun giderilmesini istiyoruz'' dedi.
Belediye ekipleri, okulun çıkış kapısının önüne 2 metre genişliğinde yaptırılan merdivenin inşasını tamamlarken, merdivenin kenarları da öğrencilerin yola çıkmasını engelleyecek şekilde demir parmaklıklarla çevrilecek.

AA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...